Z nasveti na plano - adaptacija hiše

Citat:
Uporabnik dentex pravi:
Kar smo pregledali je takole, omarice za elektriko so še stare na talilne vložke, pač strošek menjave ni noro visok. Same lajtunge OK ni kurzšlusov in podobnih veselic.

tok maš 1 ali trifazen? če maš eno fazen spremeni na 3. praktično vso napeljavo po hiši lahk sam nardiš/obnoviš če znaš oz če poznaš koga da zna to narest. Edin priklop izvede potem pooblaščena oseba.

Kopalnice v ploščicah kolpasan brez pok in podobnega sranja edino dimenzije tuškabine in banje so bolj za 1/2 človeka ne za desca.

cevi so kakšne? mogoče kak komunalc kamero da pregleda č eje treba kje kako zamnjeat oz poflikat (dobiš firme ki ti v obstoječo cev na mestgo poškodbe nanesejo nekakšen premaz, ki potem cev pokrpa, da ti pušča, pa da ti ni potrebno razbijat

Streha je trimo trebnje

Peči v kleti sta starejši vendar delujeta. Ferroterm oljna in druga tudi nekaj podobnega.

Plin je v bajti treba narest projekt in montažo. Projekt cca 200€ razvod in montaža lajtung cca 400€. Če že delam razvod pol v kuhinjo in kurilnico. Zakaj kuhinjo, sem ljubitelj plinskih šporgetov.

pomoje je najboljš da letos kupš neki nafte za čez zimo in potem spomladi začneš obnovo kurilnice. čez zimo preguraš kaj in kako, pa kake odprodaje znajo past in podobno ,pa eko sklad se bo ponovno zagnal (vprašanje koliko bi sedaj še dobil ven iz njega)

Kuhinja bo nova tla pravtako

Okna bom menjal, so sicer cela ampak dvojna zasteklitev mislim da še stara Jelovica.

Parketi v bistvu ne rabijo niti brušenja saj so še popolnoma lepi vprašanje pa je kako bo po delih.

moje mnenje na hiši naredi toliko da bo za čez zimo za prežvet, v tem času pa prešturiraj kaj rabš, ponudbe, cene, subvencije itd.

okna pa fasado pa istočasno. tudo zaradi tesnenja in toplotnih mostov (plesen). jaz mam lesena okna 3 slojna jelovica (zdaj majo dostikrat akcijo da dobiš dost ugodno les alu, 3 zasteklitev, izgube pod 0,8, moja majo izgubo 0,94) in so bomba
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Hjaaa
grin1.gif
jaz ne...
2309549-1444497074969-602376539.jpg
 

Priponke

  • 2309549-1444497074969-602376539.jpg
    2309549-1444497074969-602376539.jpg
    64 KB · Ogledi: 269

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
To bo ja, materiali se hitro menjavajo, energenti maš vedno nekaj novega.
Dolgoročno ni več možno kalkulirat

Talno gretje? Bejž no bejž, kaj bos hodiš? Tepiha nimate? Zaradi tega je noro trgat pod in delat talno...

Norost

Glede parketa, to minimalno pobrusijo, nič bat
Ah daj no snecer, malo preberi:
http://gcs.gi-zrmk.si/Svetovanje/Clanki/Grobovsek/PT76.htm
Vse ima svoje prednosti in svoje minuse, ...
Če vse adptiraš in menjaš talno oblogo, ne vem zakaj ne bi zamenjal za talno, če so "tvoji" plusi za to.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Ce imas v planu delat fasado in menjati okna, potem zamenjaj tudi notranje police. Pa ves zakaj? Zato da bos okna porinil bolj ven (na zunanji rob nosilnega zidu, ali celo na obstojeco) fasado) in bos imel zunanja polico ozjo od notranje. Tistih 500 evrov bos pa ze zbral za nove police. Ce pa jih ni, oa obstojece zunaj ponucaj
evil.gif

Jaz sem ob izdelavi fasade obstojeca okna sel premikat za tistih "15"cm. Pa sem kar nekaj sitnosti si s tem nakopal (zob preklade na zunanji strani) pa mi danes ni žal (pa smo ziveli v hisi). Je pa res da ti jih bo bolj dež pral.

Ali imas radiatorje v poglobljenih paraletih? Potem se mi to zdi se bolj smiselno. Jaz sem imel namrec okno porovnano z globino parapeta. Da ne omenjam kako je bil "drag" purpen pred desetletjem. Sem ter tja so ga malo pljunili, pa pvc letvico na silikon in suoer izolativna okna so montirana. Priblizno tako kvalitietno kot vcasih ko so jih vzidavali in je bila tudi malta draga in je potem zavesa migljala pri zaprtem oknu.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Preveri debelino plošč. Ocitno so pred 40 leti pogosto delali tanke plosce, potem pa hodis po njej kot po membrani bobna.
Naj nekdo skace po hisi ti pa zraven sedi ali stoj pa bodi pozoren na vibracije.
Imam smotam filing ko cutim kdaj otrok ob meni hodi. Mozno da je posledica podlage pod estrihom, vendar dvomim.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Familjarno smo se odločili za selitev iz stanovanja v hišo. Hiša je starejša vendar lepo vzdrževana v dokaj solidnem stanju. Zadnji dve leti je bila slabše pedenana, saj je lastnica ostarela, njeni otroci vnuki pa so nepremičnino malce zanemarili.
Tole je hiter opis dejanskega stanja sedaj pa z nasveti na plano. Časa za adaptacijo imam cca 4 mesece tako, da je vse včustvih
Kot kaže nisi edini dedič ali kako? To je že en omenil... uredite lastništvo oz. lastništva, da ne bo jok in stok čez čas...
V štirih mesecih - pozabi, razen če si pun ko Ðajiæ, v kar pa dvomim glede na dejstva.
Če imaš kakršnokoli možnost - adaptiraj prazno bajto in se vseli ko bo porihtano. Verjemi mi, "been there done (doing
evil.gif
) that" ...
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.679
585
113
@romzi, naj vas ne skrbi lastništvo, na to nisem ciljal.
Zanima me samo postopek in stroškovnik.
Ne vem zakaj se morate toliko spraševat o tem faktorju, ki je za začetek popolnoma nepomemben. Vzemite to za urejeno.
Nasvet, ki me še zmeraj bega okna! Ne toliko montaža, če se bo izoliralo mora izvajalec tudi na dodatek pri fasadi mirkat, predvsem kakšna vtaknit v bajto. Ok trislojna zasteklitev kaj pa ostalo les, alu, plastika?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.368
5.404
113
Če si na knap s čustvi, ne vem zakaj ne PVC. Iskreno povedano, ne vem zakaj ne PVC nasploh.

Kuhinja, po želji. Moram pa povedati, da imam jaz vinil in ploščice kombinacijo po celi hiši. Torej ploščice v kopalnicah in vetrolovu, drugod vinil (ta tanek, lepljen). Slednji povsem parira ploščicam z vidika vzdrževanja. Poliješ, umažeš, pobrišeš, gremo dalje. JE pa vinil vedno za občutek bolj topel, kot ploščice. Ko talno dela ali pa ne. Hodimo bosi, tepihov nimamo...
Iz estetskega vidika v vašem primeru. Če boš dal vinil, moraš vedeti, da je višina talne obloge precej manjša. Bo šlo kar nekaj izravnalne mase, ki ni poceni. Jaz, ko imam sicer dobro imitacijo hrastovega parketa, tudi z vidika estetike ni problem. Če imaš ti parket drugod, ne naredi napake in ne išči "enakega" vinila, ker ga ni. Jaz se samo z lajšticami zafrkavam, ker bi rada lesene, da bomo ta pravo barvo dobili. Torej v tem primeru mora imeti vinil vzorec ploščic ali česa drugega, ker če ne bo češko izpadlo. Če pa že izbiraš imitacijo ploščic, je pa res vseen klinc, če daš ploščice. Višina estriha štima, izgled original, ne imitacija, manj dela in manj sivih las.

Kar se tiče talnega vs radiatorji... Če boš obdržal radiatorje in morebiti samo zamenjal z novimi je to nikakav strošek, v primerjavi, če ven vlečeš pode in vse (razen če si jih imel namen). ker nikdar ven ne daš samo toliko kot je treba, takrat začne glava pečt kake so inštalacije, pa ko je že vse razkopano, bi v bistvu lahko tudi kaj na novo potegnil. Na koncu menjaš vse inštalacije, daš nov estrih in nove talne obloge. plani iz 4 mesecev se prevesijo v leto ali dve + 4 meseci. O čustvih ne bi. pravih čustvih, ne "čustvih" kot si jih ti imenoval.
 
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Les alu. Ce ni dinar les

res je..les je carski. Les alu pa še boljši. Pa cenovno tud niso več nek bavbav

aja avtor teme, če maš name vzet jelovico, okna so špica, monterji pa ubi bože. Vsaj tisti ki sem jih jaz kasiral. Mal prečekriaj okrog tega, ker njihovi monterji so bili bolj ne kot ja. Upam da so se popravili pa da se motim
bonk.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Dentex - kako pomemben je faktor čas (4 mesece)? Kdo vse bo živel potem ozr. med adaptacijo (mišljeno kot mali otroci, dojenčki, "občutljivi" osebki ...)?
Boš dal komu cel projekt "povprek", pa se naj on zajebava ali boš sam živce zgubljal za vsakega majstra posebej? Zamude bodo itak.
Zima je pred vrati, Božič tudi (beri: še dva tedna manj in dodatni mesec zamude).

Da ne bo nesporazuma - brigajo me odgovori - vprašanja podana samo za razmislek.

Moje osebno mnenje - projekt za vsaj leto do dve (faza 1). Pa ne delaj preveč kompromisov, ti bo kasneje žal.

Pa vrstni red - odloči se kakšno ogrevanje, med tem uredi fasado in okna (naj bodo okna dobra in dobro vgrajena - aja, pa balkon vstran odbij, ampak prej preveri pri statiku), ko boš vedel ogrevanje, se odloči talno ali ne (jaz bi šel na talno), če talno še inštalacije zamenjaj. Ploščice tam kjer je obremenjeno - ostalo "kukr češ, vmes si boš itak 3x premislil.

Pa veliko sreče.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.679
585
113
Notri za časanadaptacije nihče. Kasneje 4 osebe..
Faktor časa. Odkrito povedano notri bi bil rad čim prej, realno vem da je projekt za dalj časa. Nekje do naslednje pomladi bi rad bil vseljen.
Projekt mi bo vodil človek, ki mu zaupam. Se kakih 15 let ukvarja samo z takimi stvarmi.
Ker se nočem jebat zaradi neznanja sem rekel da bom kar znam podelal sam ostalo majstri.
Nekaj sem že izvedel mariskaj še bom vsaj upam.
Do vzpostavitve normalnih bivalnih vsaj minimalnih pogojev ostajam na svojem tam kjer smo. Na razpolago je za prvi krog cca 40k€.
Za drugi krog po prodaji obstoječe nepremičnine še med 30 in 40k€.
Nebi rad praskal in se tolkel po glavi.
To je plan, iščem ideje iz katerih bi potegnil največ za najmanjši vložek
 
Citat:
Uporabnik dentex pravi:
Notri za časanadaptacije nihče. Kasneje 4 osebe..
Faktor časa. Odkrito povedano notri bi bil rad čim prej, realno vem da je projekt za dalj časa. Nekje do naslednje pomladi bi rad bil vseljen.

misliš pomlad 2016 al 2017? Hišo lahk porihtaš v 1 letu, lahk pa v 2 kot ti je svetoval oni ki ima veverco v podpisu.

Glede drugega dela budgeta? Bi mogoče šlo s hipoteko? Maš kupce za nepremičnino? če maš lahk vzameš hipoteko na krajši rok in tako predčasno pridobiš sredstva, kar ti zna pomagat. DRgač pa če ti finnačno znese jo lahk recmo vazmeš na napšr 20 let in odplačuješ oz ko prodaš jo poplačaš (tle se pozanimaj glede predčasnih odplačil kako je glede kazni in podobnega sankcioniranja)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Mislim da kar 2016.
Kje si ti pri 200m2 tlorisa v dveh nadstropjih nabral 400m2 fasade. Razen ce je "pol hise" se prazne in neizdelane.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Ce v 4 mesecih ne adaptira, naj se obesi.

Avgust 2006 sem vzel hiso v tretji fazi.
13. December so bili koncani tlaki, ometi, okna, vrata...

Sredina januarja smo zacel spet not delat. Mansarda, elektrika, stene kitanje, beljenje, parket, kopalnice..marec se je polagal parket. Ker je 15 zapadel sneg smo fasado zamaknil. Fasaderji so delal do sredine maja, kar me v principu ni zelo motilo, a dogovorjeno je bilo drugace. Pac lizerji.
31.5 2007 vseljeni.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.679
585
113
Ej zemo a ti bi mene na štrik dajal, imam namen zaključit zgodbo do prvega maja prihodnje leto.
Zaenkrat kaže tako, da se svoje nepremičnine okvirno tudi takrat znebi, tako da bo če bo? Šlo tole skoz tud finančni krog sklenjen.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.368
5.404
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Ce v 4 mesecih ne adaptira, naj se obesi.

Avgust 2006 sem vzel hiso v tretji fazi.

Ampak, če smo iskreni. V momentu, ko bo talne obloge ven dajal, bo rušil do plate. Menjal bo vse inštalacije, v tleh, po stenah, ker bo hotel imeti tuš drugače, pa kuhinja bo vsa narobe, štrom bi tudi fino bilo na novo ipd. To je vedno tako. Kdo talne obloge ven meče, naredi vse na novo... Se pravi štarta malo zadej glede na tretjo fazo, ker mora najprej vse oskubiti do "tretje" faze.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Ne bi. Je skoda.
Drgac pa v 4 mesecih lahko to
bonk.gif
redis. Tudi v pol leta ne bo kriza.

Moj nasvet je, da delaj gradbeno umazano najprej. Potem pa ostalo. Pec lahko menjas tudi julija. Marsikaj lahko sam okol tega naredis, a prihranek bo jurja recimo. Okna, podni, stene, to preden se vselis. Pec na koncu. Dela, je potratna, ampak prihranki so lahko drugje. Predvsem pa bo udobje drugje boljse, visje, kot pa z novo pecjo.

Predlagam, da das za pir in debata nadaljujeva tam.
smile-1.gif