Z možnostjo odkupa izkušnje

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
sej pravim, v halozah se najde tudi kaj zastonj, samo da se folk losa. Pred leti je bilo tako. Točno za danes ne vem.
Je pa goričko dosti boljša izbira...tu pa ni debate.

50k? avto prodaš pa vzameš mikro kredo na 20 let, pa imaš kmetijo. simpl.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.568
6.180
113
sej pravim, v halozah se najde tudi kaj zastonj, samo da se folk losa. Pred leti je bilo tako. Točno za danes ne vem.
Je pa goričko dosti boljša izbira...tu pa ni debate.

50k? avto prodaš pa vzameš mikro kredo na 20 let, pa imaš kmetijo. simpl.

Zakaj je recimo Goričko boljša izbira od Haloz?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Pri teh pogojih trenutno jaz ne morem vzet toliko kredita. Drgac bi avto odplačal pa vzel kredit pa ne gre.

Sva šla gledat 6 kmetij v soboto. Dva nočeta najema, en bo razmislil ker ma kao enega kupca mogoče pa te javi, ena ni primerna, dve pa se še niso javil lastniki. Bomo videli. Na srečo ni taka nuja. Do poletja treba neki najdt.

Razpada pa vse. Eni prodajajo že 2 let a ne grejo v najem. Meni so se po pravici kr orosile oči parkrat v soboto. Žalostno precej
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
sej pravim, v halozah se najde tudi kaj zastonj, samo da se folk losa. Pred leti je bilo tako. Točno za danes ne vem.
Je pa goričko dosti boljša izbira...tu pa ni debate.
Dobro si se zazihral z naslednjim stavkom, ker recimo jaz delam 30 let z nepremičninami - tudi v tistem koncu, pa se ne spomnim, da bi kdorkoli kaj zastonj ponujal. Je pa res, da smo večino ponudnikov zavračali, ker da se ti nekaj svaljka par let, pa veš da ne bo kupca je BV.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Če je najemodajalec/prodajalec pripravljen sprejeti takšno klavzulo ki te z ničemer ne obvezuje k nakupu, ne vidim kaj bi lahko sploh izgubil. Je pa res da je treba tudi pogodbo potem proper pripraviti, sicer ne bo nujno iztožljiva.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
Dobro si se zazihral z naslednjim stavkom, ker recimo jaz delam 30 let z nepremičninami - tudi v tistem koncu, pa se ne spomnim, da bi kdorkoli kaj zastonj ponujal. Je pa res, da smo večino ponudnikov zavračali, ker da se ti nekaj svaljka par let, pa veš da ne bo kupca je BV.
Vem da tisti ki se želi v halozah zenbit kakšne navpične parcele, jo mora na konc dat. To je naredil foter od kolega...prodajal za par jurjev tema, potem pa je kar dal enmu pa je bil mir pri bajti. Pa je v bistvu velik bivalni vikend, sam pač plezalna stena poleg , pa obiranje jabk v navezi pa te fore. ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu dat ne moreš, no lahko, samo ne formalno, ker so tu stroški prepisa, davki na neko imaginarno ocenjeno vrednost ali pa po GURSu, vpis v ZK, overitev pri notarju,... Mogoče je za njega bilo na koncu 5 jurjev - sem mu šenkal, ampal ni to šenk. ;)
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
508
79
28
Ideja "najem z odkupom" se sliši preprosta in dobra ideja, vendar v praksi takšno stvar zapisat v pogodbo, da bi bila prodajalec in kupec varna, je skoraj nemogoče. Veliko je pogojnikov, kaj se bo zgodilo, v primeru če... ja ok, vse to lahko vpišeš v pogodbo, ampak če kje ratajo problemi in če hočeš to dosežt, moraš tožit. V takem pravnem sistemu kot ga imamo je to najslabše kar se ti lahko zgodi. Zadeva je zelo komplicirana in kjer je komplicirano je veliko več možnosti za probleme.

Kako bi to rešil? Zadevo poenostavil. Šel v klasični najem in delal na tem, da čim prej ustvarim podlago za nakup nepremičnine (našparal dovolj sredstev in ustvaril pogoje za odobritev kredita). Če banka ne da kredita je ponavadi to z razlogom in jaz ne bi šel z glavo skozi zid.

Da se pa nepremičnine na tem koncu šenkajo, je pa prej pobožna želja kot realnost. Bodi sam lastnik pa šenkaj nepremičnino, ja seveda, ni šans.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Sej t3ga se najbolj bojim. Ka pride do zapleta pa kr naenkrat nisem nič naredil.
Verjetno bo na koncu tako da bova vzela za začetek samo pašnik v najem.

Tukaj vem da je nekaj nepremičnin kupila občina/država. Mogoče bodo oni bolj za najem?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Očitno je zadeva ON. Zaradi korone trenutno ful podatkov o posestvi nimam, ker se z lastnikom iz Grosuplja ne moremo takoj dobiti. Drugače stoji gor starejsi zidan hlev in 10 let stara hiša v 5. fazi nič opremljena. Zemlje pa okrog pašnik približno 1h. Ko bom kej več vedel pa napišem
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas in sad

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Situacija :D
Smo se slišali malo bolje z lastnikom. Malo pogovorili o čem se gre. On sicer se neve kaj bi z hišo, ker je mišljen denar za urejanje te hiše dal za novo delavnico in trenutno nebi vlagal v njo. Mora se pogovoriti s sinovi če koga zanima Goričko. Drugače on sam nima namena vlagat in je pripravljen dati v najem samo ni še siguren za odkup.
V hiši je eno nadstropje urejeno lihk tok da se da za vikend prespati ni pa primerno za življenje. Ker nimava denarja za urejanja se tega stanovanja bova trenutno vzela v najem samo hlev in 1 hektar pašnika okoli da preseliva konje. Gospod in njegova žena pa bosta še vedno lahko hodila iz Grosuplja gor na vikend.
Zdej z mojo piševa pogodbo pa, če koga zanima mu lahko pošljem pa se on kej komentira. Vsaka ideja bo prav prišla.
Drgac pa super zadovoljna z lastnikom. Gospod pripravljen za dogovore, prijazen. Dober občutek. Privatnik iz okolice Grosuplja
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in sad