Z avtom po Evropi

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja saj ce je suh zrak pol ni problem...sopara ubija...zame je bilo hudo predvsem v Avignonu, vroče ko hudič in ogromno vlage....kamp tik ob reki. Ne vem ce sem spal 5ur.

LP
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Bemti Avignon pa komarje.

Sva šla z mojo v kemp, seveda bazen brezplačen in odprt do 10 ure, kopanje no problem.

Se fliknem v vodo, pa se mi zdi da je sam surla vn gledala, pa še na njej pet komarjev.

Drgač pa Španijo sva v glavnem samo prečkala ko sva šla na Portugalsko, je bila temperatura tam čez od Bilbaa proti Portu tudi 45 stopinj. Počivališča nobenga pametnega, če pa že pa samo restavracija brez pike sence. Brez klime adijo pamet.
 

EFX

Pripravnik
13. nov 2007
90
1
8
Konec septembra, začetek oktobra je daaleč najboljši čas za obisk Iberskega polotoka. Nobene gužve, cene pa precej nižje. Mi na kraj pameti ne pride, da bi tja rinil sredi poletja, že zaradi temperatur.

Pomlad/Jesen = sredozemlje
Poletje = skandinavija, Greenlandija, Islandija
smile-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.097
805
113
Mi smo šli na Iberski polotok po 15. septembru za dobre 3 tedne in je bilo s temperaturami res super. Meni je blo vroče, puncam pa toplo, saj veste kako je.

Če pa imaš čas samo v tistem avgustovskem obdobju, bo pa verjetno kamorkoli boš šel, vroče. Skandinavija je namreč še dlje, kot Iberski polotok
grin1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
jaz sem bil konec junija-začetek julija pa je bilo povsod vzdržno. v madridu še najbolj vroče kjer je bilo okoli 30, na ostalih mestih pa čist normalno.

boš kampiral al hoteli?
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Tudi jaz sem že nekaj napisal v podforumu pred časom, vendar so slike nažalost izginile.
Avgusta zna biti Španija še zelo vroča. Mi smo potovali septembra, pa je bila temp. v Cordobi ob osmih zvečer še 40 stopinj.Tudi dva tedna je po mojem mnenju premalo za potovati tako daleč.
Naši postanki so bili: Kranj - Saint Tropez - Lloret del Mar - Barcelona - Tarragona - Almeria - Granada - Malaga - Sevilla - Cadiz - Gibraltar, ter potem nazaj do čudovitega mesteca Peniscola, kjer smo 5 dni počivali ob čudoviti plaži, ob gradu ki so ga zgradili vitezi templarji, ter ob mnogo dogajanj (korida), saj so imeli ravno tedaj domačini svoj praznik.
V vsakem mestu ki sem ga omenil, je veliko za videti. Dodatno pa še samostan na gori Montserrat pri Barceloni in v celoti ohranjeni kavbojska in indijanska vas med krajema Sorbas in Tabernas pri gori Sierra nevadi, ki sta bili zgrajeni kot kulisa za mnogo znanih vestrnov. Tam vsak dan poteka predstava v živo, ki je zelo realistično zaigrana.
Treba pa si je tudi ogledati Monako.