Z avtom po Evropi

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
V avgustu načrtujem potep z avtom po Evropi. Osnovna trasa bi bila Italija, Francoska južna obala, Barcelona, Madrid, Gibraltar in nazaj.
Prosim za kakšen nasvet kaj se splača videt na tej trasi ali v bližini. Čas potovanja bo 10-14 dni. Nekaj ogledov, nekaj poležavanja na plaži.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Avgusta se poskusi izogniti Italiji... Se mi je pred leti enostavno "zmešalo" od silne gneče na italjanskih cestah, obmorskih krajih in plaži. Sem se po hitrem postopku peljal domov...
smile-1.gif
 

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
za Italijo vem, da je od 15. naprej norišnica. Šel bi prej, cca 3-4 avgusta in bi se skozi Italijo več ali manj samo peljal - eventuelno si pogledal samo zahodni del.
Zanimajo me bolj ogledi, znamenitosti, narava ter seveda tudi plaže.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.700
1.619
113
kak štarta avgust, se makaronarom zmeša. sem predlani rabil 12ur iz ene strani na drugo
bonk.gif
če že greš prek, idi sredi tedna, jaz bi se izognil obmorskim krajom in prečkal bolj severno in si ogledal jezera garda, como in maggiore. To so res prelepe kulise, morja boš do gibraltara videl še na pretek, takih lepih jezer pa ne
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
10 dni bo sigurno premal

jaz sem šel tole turo ZEMLJEVID POTI

lj-..andora-madrid-toledo-valencia-barcelona-lj
recimo samo za barcelono (ki je res zanimivo mesto) porabiš vsaj min.3 dni da na hitro pogledaš..

če te kaj zanima pa kar vprašaj
 

vanmarkus

Fizikalc
15. mar 2010
1.280
1
36
tam spodaj
a smo mi šli skupaj mogoče
smile-1.gif

sem šel zelo zelo podobno pot s tem da sem zavil dol do firenz pa potem v piso in potem naprej
vzami si 14 polnih dni
 

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
@Kstoner: ja, nekaj podobnega sem mislil tudi sam. Zanima me bolj, v katerih krajih se splača ustavit in je kaj za videt. Zavedam se, da ja v 10-14 dnevih nemogoče videt vse na tem območju in poleg imeti še čas za poležavanje - zato bi mi nasvet, kaj se splača videt res koristil, da po nepotrebnem ne zgubljam časa.
Odhod od doma pa bo čez teden - definitivno ne sobota
wink-1.gif
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Bom nahitro par krajev/znamenitosti nastel.

Monaco
carcassone
figueres - dalijev muzej
Lloret da mar - zur
barcelona - malo morje znamenitosti. Sagrada familia, rambla, gaudijev park, olimpijska vas, f1 proga, stadioni...
Granada - alhambra
Gibraltar - s praznim tankom not, s polnim ven. Pejte na vrh. Zraven postaje gondole pobirajo soferji s kombiji. Super tura, odlicen vodic
smile-1.gif

tarifa - mislm da je to najjuznejsa tocka spanije. Stik atlantika in sredoz. morja. Ni nujno, skodl pa tut ne bo
smile-1.gif


Tolk se.jih spomnim, zihr sem kaj izpustil. Glej potopis potepanje po spaniji 2007 v podforumu.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.097
805
113
Ne iti tako daleč za tako malo časa. Gibraltar sem dosegel v 8. dnevu od tega sem porabil okoli 24 ur neposredne vožnje do Andore.

Priporočam skrajšanje poti.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Gibraltar ti je res čisto od rok....

rajši si vzami več časa za določena mesta kot da preletiš vse na hitro...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Kolegi so lani z motorji prevozili Iberski polotok v linku imaš njihov potopis, da dobiš malo občutka - klik
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz se tudi ne bi v tem terminu odpravil v Španijo z vozilom, ker je neznosno vroče, ne glede na klimo. Kamoli z motorjem
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Si že bil na španski Jakobovi romarski poti, ki si jo omenil?
smile-1.gif
 

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
uu, ste se pa razpisali
smile-1.gif

hvala za vse predloge.
Tudi sam sem razmišljal, da bi mogoče malo skrajšal svojo pot, ker je res brezveze da se samo vozim 14 dni.
No, idej je zadosti, bom sproti videl kaj vse si bom ogledal.
"Na žalost" bom moral z avtom - pa mislim, da bo vseeno ok
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
To da gres z avtom je cist OK. Nas je veliko "avtopopotnikov", se najbolj te bosta motili neznosna vrocina in pa guzva. Bil v juliju v Provanski in je nevzdrzno!! Spanija mora biti se huje, sploh avgusta. Guzva na azurni obali je pa tudi bila nepopisna! Jaz sem se se zaje*al, ker je bila guzva na AC in sem si rekel grem pa lepo na easy po obalni cesti. Napaka! Je bilo se slabse. Tako da moj predlog je...cim severneje do Spanije
smile-1.gif


LP
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
avgust je res najbrž zabasan..jaz sem bil junija in ni bilo bikjer nobene gužve.
v mestih (barcelona, madrid) ti naj bo prevoz metro (imajo odlično mrežo). avto pa parkiraj nekje na obrobju.
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Ko smo bili štiri leta nazaj v avgustu je bil standrad tam nekje nad 30. Vrh pri 45, minimum pa nekje 15 v San Sebastianu zjutraj
smile-1.gif



Je pa občutek, ko prideš iz suhih 40+ v vlažnih 35 ob morju fenomenalen. Kot da bi v vodo skočil
uf-1.gif