XP in Vista na istem disku

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Zdravo mojstri!

Dolgo že nisem resetiral računalnika, nabralo se je precej šare, skratka...
Zanima me, če lahko na isti disk naštimam dva sistema? Na kaj moram biti pazljiv? Imam naslednjo idejo:
Kompletni disk sformatiram, naredim tri particije, na prvo C: namestim XP Pro (SP2), na drugo D: Visto Ultimate, zadnja E: pa bo za fajle, do katerih bom lahko dostopal iz obeh sistemov.

Je to izvedljivo, bom imel kje probleme?

Hvala!

LP
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Naj jih ne bi bilo, ampak če nimaš res dovolj močne mašine oz če imaš kakšne stare komponenete, za katere ni in jih nikoli ne bo driverjev za visto, niti ne poskušaj z visto.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
1GB rama minimalno za vsaj kolikor toliko normalno delo z visto.
absolutno odsvetujem namestitev tega sistema. vsaj dokler SP ven ne pride.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
absolutno odsvetujem namestitev tega sistema. vsaj dokler SP ven ne pride.

To ravno ne. Jaz imam solidno zmogljivo mašino in mi laufa vista brez vsakršnih problemov.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
brez problemov ali brez čakanja?
nisem reku da bi imela vista kakšne večje težave, sam sistem pa je dosti bolj počasnejši od xp.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Recimo ja, da malo traja predn se zažene, samo drugače pa po mojih občutkih programi, ki jih uporabljam, letijo hitreje.
Ima pa nekaj muh ja, npr, kopiraš datoteko veliko 1kB iz diska na disk pa traja 10s da jo skopira.
bonk.gif
Pa ugaša se včasih zelo dolgo.
 

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Imam 2GB rama, komponente niso ravno stare, tako da glede zmogljivosti kište ne bi smelo biti problemov z Visto.
Torej zaporedje inštalacije štima, najprej XP, nato Vista?
Kako je pa potem z zagonom, a se avtomatsko ustvari začetni meni za izbiro sistema, ki bi ga rad zagnal?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tako nekako ja... nič ekstra. Sem imel nekaj časa najprej xp, kasneje dodal visto na d: in nisem imel nobenih problemov. Vista sama zrihta dual-boot, samo pazi da ne boš xpjev povozil
wink-1.gif
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Tako nekako ja... nič ekstra. Sem imel nekaj časa najprej xp, kasneje dodal visto na d: in nisem imel nobenih problemov. Vista sama zrihta dual-boot, samo pazi da ne boš xpjev povozil
wink-1.gif

tako ja
cool-1.gif


jaz sem na tudi na prejšnjem domačem računalniku imel najprej xp, ki sem mu na drugo particijo inštaliral visto. in je vista sama poštimala dual boot. potem sem tako imel nekaj časa in, ko sem se viste navadil sem še enkrat preformatiral disk in naložil samo visto ultimate .


lp