Xiaomi tehtnica

B81

22. jul 2007
34.723
9.092
113
Ima kdo kaj od tega in lahko priporoci tisto, ki pokaze najvec?

 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imam nekaj podobnega in vsi podatki, razen teže in BMI, so brez veze, ker so po vsakem tehtanju drugačni. Poleg tega moraš imeti pri vsakem tehtanju telefon nekje v bližini in z odprto aplikacijo, sicer se podatki ne prenesejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Marxon

Majstr
24. feb 2009
704
365
63
Imam nekaj podobnega in vsi podatki, razen teže in BMI, so brez veze, ker so po vsakem tehtanju drugačni. Poleg tega moraš imeti pri vsakem tehtanju telefon nekje v bližini in z odprto aplikacijo, sicer se podatki ne prenesejo.
A se ne prenesejo ob naslednjem syncanju?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Najbrž se, toda tebe verjetno zanimajo zadnji podatki in ne tisti izpred enega tedna. Precej boljše so wi-fi tehtnice, ki pa so nekajkrat dražje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.560
5.579
113
najbrž si se zdel sam sebi izredno načitan zdejle ali ipak preveri prej naslednjič...
 

B81

22. jul 2007
34.723
9.092
113
Itak da sem ugotovil, da imam Huawei telefon, ne Xiaomi, tako da sem vzel Scale 3 od huawea..
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.128
454
83
Jaz imam xiaomijevo (https://mi-store.si/products/xiaomi-pametna-tehtnica-2?variant=42331285323971) že enih 5 let. Vmes enkrat menjal baterije. Pri meni rezultati niti ne sekajo tako mimo. Vztrajno že nekaj časa kaže višji % maščobe, ki se je začel poznati tudi na trebuhu :jok:
V času ko sem pa malo več telovadil pa je pokazalo tudi višji delež mišic. Enkrat sem jo primerjal z napravo za merjenje v fitnesu in so bile meritve nekje tu tu.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
704
365
63
najbrž si se zdel sam sebi izredno načitan zdejle ali ipak preveri prej naslednjič...
Kje pa sem se zmotil? Razsvetli me, prosim.

Po kmečko:
Če imaš ti 80 kg in ti vaga kaže 85kg je čisto vseeno, samo da ti vedno pokaže 85. Ne pa enkrat 85 in drugič 75. Tako edino lahko veš da hujšaš / rediš.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.251
4.752
113
Te tehtnice sicer nekaj povedo, ampak če bi radi vedeli, koliko špehca imate in koliko tehtajo kosti itd., verjamem, da ga ni čez dobro staro obdukcijo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.560
5.579
113
Vem. Do takrat sem mislila, da ti samo pomen enega izraza ne gre, pa si nekako oba zaobšel.

Po kmecko - tocno in natancno v tem kontekstu pomeni enako in obakrat pomeni, da ce vagas 80kg, bo tocna oziroma natancna vaga pokazala 80kg.

Lahko si sicer pomagas z vago, ki vedno enako narobe kaze (absolutno ali relativno), ce veš koliko to je, ampak ta vaga ni ne natancna ne tocna.

Dejansko sem pa po prvem odgovoru vseeno domnevala, da sicer pomen izrazov poznaš, ampak da ti tocnost asociira zgolj na čas. Moja napaka. Domneva ni bila tocna.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
704
365
63
Vem. Do takrat sem mislila, da ti samo pomen enega izraza ne gre, pa si nekako oba zaobšel.

Po kmecko - tocno in natancno v tem kontekstu pomeni enako in obakrat pomeni, da ce vagas 80kg, bo tocna oziroma natancna vaga pokazala 80kg.

Lahko si sicer pomagas z vago, ki vedno enako narobe kaze (absolutno ali relativno), ce veš koliko to je, ampak ta vaga ni ne natancna ne tocna.

Dejansko sem pa po prvem odgovoru vseeno domnevala, da sicer pomen izrazov poznaš, ampak da ti tocnost asociira zgolj na čas. Moja napaka. Domneva ni bila tocna.

Točnost in natančnost nikoli ne pomeni enako.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.560
5.579
113
Jaz imam xiaomijevo (https://mi-store.si/products/xiaomi-pametna-tehtnica-2?variant=42331285323971) že enih 5 let. Vmes enkrat menjal baterije. Pri meni rezultati niti ne sekajo tako mimo. Vztrajno že nekaj časa kaže višji % maščobe, ki se je začel poznati tudi na trebuhu :jok:
V času ko sem pa malo več telovadil pa je pokazalo tudi višji delež mišic. Enkrat sem jo primerjal z napravo za merjenje v fitnesu in so bile meritve nekje tu tu.

Kake naprave imajo v fitnesih za to. Tudi BIA? Naceloma bi to lahko sla en dan preveriti, kaj bolj sofisticiranega pa ne bom placevala.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.560
5.579
113

Točnost in natančnost nikoli ne pomeni enako.

Seveda pomeni. V slovenskem jeziku v tem kontekstu pomeni enako. Ce pa bi rad povzel tole tehnicno razlago, ki je povsem na mestu, potem pa se bolj stojim za tem, da zelim da je naprava bolj tocna kot natancna.

Meni pol klinca pomaga ce mi pri 80kg vedno pokaze 85kg, cetudi to vem, in na podlagi tega dela dalje zgresene analize, kot je ze osnovni BMI, kaj sele vse ostalo, zaradi cesar se kupi taka tehtnica. Bistveno vec imam od naprave, ki kaze od 79,5 do 80,5, pa nikdar 80kg.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.560
5.579
113
P.S.
Ker ne morem vec popravljati...
Sicer pa hvala, nekaj novega sem se naucila. Nisem tehnicne stroke in res nisem vedela, da v zargonu obstaja distinkcija med tema dvema izrazoma. Ker v splosnem jeziku ne...

Se vseeno pa stojim za svojim zadnjim odstavkom. Imam uro, ki pozna 101 analizo, ki si jih lahko nekam vtaknem ker preracunava na zgresenih vstopnih podatkih. Pa so lahko 100% natančni... Cesar pa tudi ne vem.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
704
365
63
Se razumeva. Moj primer je bil samo bolj ekstremen in ti dam prav.

Imaš 80kg in imaš dve tehtnici.
Ena ti kaže 80+-1kg (torej danes 79, jutri 81kg) - točna (a ne natančna).
Druga ti kaže vedno 85.00kg - natančna (a ne točna).

Problem prve je, da moraš shujšati za 2kg, predno lahko sploh ugotoviš da si shujšal (iz 81 na 79kg, ker kar je manj je samo napaka meritve). Pri drugi že če shujšaš 1 g (gram) to opaziš.
(zanemarimo da nam dnevna teža niha za več kot 1kg, zanemarimo da jemo, pijemo, lulamo in kakamo)