XIAOMI MI BOX S 4K vs. Chromecast

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
če kdo kaj rabi lahko preko mene dobi ugodno.

itaq delam v LJ, dobavitelj je 5 minut od nas.....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Priporočam novi Chromecast (Google TV). Odlična igračka. Kodi, EON, T-2 TV, Zerotier, Wireguard, vse dela gor.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Eno so Chromecasti na katere pošiljaš vsebino preko telefona (o čemer je tekla debata zgoraj), nekaj povsem drugega pa je Chromecast zadnje generacije (Google TV), ki je praktično Android TV z nekoliko prilagojenim vmesnikom in aplikacijami (Hbo, Netflix, Youtube in ostalo kar je na voljo za Android TV).
 

Krop

Pripravnik
15. avg 2019
95
22
8
Saj glih temu se čudim. Zakaj nebi delalo v polni resoluciji. Imam mi box s, kateri dela relativno dobro v 4k pa razmišlam o novem chromecastu.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Tako je. Denimo za primer, 4k programi pri T2 zahtevajo nekje 25 Mbit/s prepustnosti. Sicer se ob slabem WiFiju da marsikaj rešiti z LANom preko USB-C ampak to bo treba dokupiti. Če je internet na splošno bolj ubog pa pač ne moreš pričakovati HD slike.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Poskusi z exFat. Glede na to, da ga normalno berejo vsi Android telefoni bi ga morali tudi Boxi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Druge variante pač ni, kot, da vse skopira dol, formatira v exFat in znova naloži. Bo že zmogel, saj ni raketna znanost.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.566
6.170
113
Vprašal sem zaradi tega, ker sem pomislil, da bi mogoče delovalo.
Na WD imam precej fotografij, ki bi si jih občasno rad ogledal na TV, pa jih ne morem, ker WD samo utripa (bere) in se ne zgodi nič.
Tudi določene filme , serije itd... ki sem jih posnel na zalogo, bi si kdaj ogledal, vendar jbg. ne gre. Zato moram vsak film posebej prenesti na USB ključ in potem lahko gledam.
Ne mislim se zajjebavati s formatiranjem in ostalim sranjem. Če ne dela, pač ne dela.
Ko bodo pogruntali kaj takega da bo delalo, bom pa kupil.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Če disk ni ravno velikosti par TB imaš s tem ravno 2 minuti dela (in kakšno uro, da se vse skopira). Sicer pa tvoja odločitev. Lahko čakaš na podporo za ntfs v Androidu ampak se boš še kar načakal, ker gre za Microsoftov standard za katerega bi proizvajalci Boxov morali plačati licenčnino, kar pa se ne bo ravno zgodilo v bližnji prihodnosti, če obstajajo povsem enako dobre alternative.

Dodajam popravek:

Glede na nekatere debate na internetu očitno Nvidia Shield in Xiaiomi Mi Box S podpirata NTFS standard (plačujeta licenčnino).

https://www.reddit.com/r/MiBox/comments/f6kpei
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.566
6.170
113
Če disk ni ravno velikosti par TB imaš s tem ravno 2 minuti dela (in kakšno uro, da se vse skopira). Sicer pa tvoja odločitev. Lahko čakaš na podporo za ntfs v Androidu ampak se boš še kar načakal, ker gre za Microsoftov standard za katerega bi proizvajalci Boxov morali plačati licenčnino, kar pa se ne bo ravno zgodilo v bližnji prihodnosti, če obstajajo povsem enako dobre alternative.

Dodajam popravek:

Glede na nekatere debate na internetu očitno Nvidia Shield in Xiaiomi Mi Box S podpirata NTFS standard (plačujeta licenčnino).

https://www.reddit.com/r/MiBox/comments/f6kpei

Bom preveril ko pridem domov.
Nakup Android box-a me zanima tudi zaradi tega, ker mi na Sony Android TV YouTube redno šteka in meče ven.
Ker me Netflix in podobne zadeve ne potegnejo, jo potem vprašanje, ali je zame sploh smiselno kupovati Android box? Oziroma premalo poznam, kaj Android box sploh nudi.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.566
6.170
113
Torej bi lahko po formatiranju na FAT32,moj WD deloval tudi na trenutni android TV?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Najprej poskusi formatirati kakšen ključek v exFat format in preveri, če lahko iz njega predvajaš datoteke na tvju. Če dela potem lahko disk daš na exFat format in ne Fat32, ker je tam velikost datoteke omejena na 4GB.

Drugače pa recimo na novem Chromecastu z Androidom Youtube dela BP do 4K ločljivosti.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.566
6.170
113
Najprej poskusi formatirati kakšen ključek v exFat format in preveri, če lahko iz njega predvajaš datoteke na tvju. Če dela potem lahko disk daš na exFat format in ne Fat32, ker je tam velikost datoteke omejena na 4GB.

Drugače pa recimo na novem Chromecastu z Androidom Youtube dela BP do 4K ločljivosti.

Bom preveril in poročam.
Hvala za navodila

Lp
 
22. jul 2007
12.691
1.259
113
123
Kako pa imaš Fadil tega Sony-a povezanega?Lahko da imaš probleme z wi-fi-jem če ti tako šteka.
Naslednji krivec je preveč naloženih aplikacij na Android TV-ju.
Koliko imaš še prostega storega in kateri android je gor 9?
Kakšno imaš internetno linijo-hitrost?