XIAOMI MI BOX S 4K vs. Chromecast

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Nehaj se hecat s tem starim tv in nabavi shield. Stane ne malo, ampak da ogromno iz sebe. Imam na njega priklopljen wd disk, tudi 4k filme, ki so veliki nekaj 10gb in jih prebavi brez najmanjšega problema. Pa je star 4 leta. Še vedno dobiva updejte. Kar si za kakega kitajca nebi upal trdit po toliko časa
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Dajmo se vrnit malce nazaj ta temo ;)

Na koncu sem nabavil mi box, vredu cena je bila na bolhi, pa se prikljucke ima.

1. Ne vem kaj vec naj z njim pocnem? Netflix in chromecast, to je edino kar uporabljam. Igrc ne igram, internet imam omejen z GB, tko da torentov ne laufam...

2. Ko dobim optiko, ali lahko priklopim usb disk in laufam kak torent app gor pa da mi ta skatelca potem skos laufa namesto pc-ja?

3. Ali se se da kupit iptv playliste in jih verjetno preko kodija predvajat?
 

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
Vidim da bo prava tema zame... In sicer, tast in tašča bi rada na svojem 7 let starem televizorju gledala HBO GO. Televizija je na pol pametna, kar pomeni da je neka zbirka aplikacij, ampak ne vse (ni google playa). Netflix je nameščen in tudi dela ok. Ker pa ima HBO GO slovenske podnapise bi rada gledala to.
Sedaj pa me zanima, kateri box priporočate da obkljuka naslednje postavke:
- enostaven za uporabo za starejše
- seveda mora sposoben poganjati HBO GO
- cenovno ugoden

Hvala za pomoč!
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
mi box s ga preverjeno poganja. Mam doma zadevo. MI TV stick ima podobe spece in HBO bi pomoje poganjal brez problema

 

koli99

Pripravnik
10. dec 2012
37
12
8
Potem je to to?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Nehaj se hecat s tem starim tv in nabavi shield. Stane ne malo, ampak da ogromno iz sebe. Imam na njega priklopljen wd disk, tudi 4k filme, ki so veliki nekaj 10gb in jih prebavi brez najmanjšega problema. Pa je star 4 leta. Še vedno dobiva updejte. Kar si za kakega kitajca nebi upal trdit po toliko časa

4k predvajanje s Kodijem zmore praktično vsak Android Box, ki ga kupiš pri kitajcih. Shield je roko na srce bolj ali manj enak (HW) že od samega začetka, odlična a žal precenjena naprava, konec koncev stane skoraj toliko kot kak prenosnik. Pomoje je bolj smotrn nakup kot Shield trenutno novi Chromecast (z vsemi hubi in dodatki) ali pa kak Fire stick ali Cube od Amazona.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Najvecji minus firesticka in cubea oz teh napravic od amazona je manjko chromecasta..
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Pa tudi nekatere androidne aplikacije imajo nekaj težav z delovanje mna Firesticku, meni npr. nikakor ni uspelo spraviti k delovanju Wireguarda, ker ne dobi pravice pisanja v storage in ne moreš namestiti tunela. Na Chromecastu dela BP.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Včeraj nabavil Google TV in moram rečt, da je prav luštna zadeva.
Imam doma tudi Shielda, pa se mi zdi da je sistem še bolj odziven na tem chromecastu.
Zdaj moram samo še počakati , da dobim usb-c hub pa da vidim kako se bo potem obnesel.
Potem se bom pa odločil ali bo dobil mesto tudi v dnevni sobi namesto Shielda.:D
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Še malo testa s xiamoi 4k...

Ker sem nekaj naročil na amazonu .de, sem dobil prime video zastonj za en mesec... sam so opisi filmov v nemščini, default jezik je v nemščini, full filmov nima ang podnapisov, moj receiver očitno ne podpira njihovega prostorskega zvoka, tako imam samo stereo. Ko sem se prijavil v prime sem izbral ang jezik...

Enkrat sem ga že moral iz elektrike izštekat, ker ni želel nič predvajat. Meniji so delal, predvajanje pa ne.

Pa ker sem vpisan z gmailom, mi tudi glasovno upravljanje luči dela.