Xiaomi Mi 9 SE

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Torej, po treh letih in pol iščem zamenjavo za Oneplus X. Nekaj mojih zahtev:

- dual SIM
- čim manjši (nad 6" praktično ne pride v poštev)
- NFC
- vsaj midrange zmogljivost strojne opreme in fotoaparatov
- USB-C
- do 350 EUR, raje manj


Praktično kot edina izbira (vsaj kar sem pregledal), je Xiaomi MI 9 SE, ki vsaj na papirju deluje super (za moje zahteve). Ali ga ima kdo ter lahko kaj pove o njem? Predvsem me zanima kako se obnese baterija, ter kako je z LTE bandi, ali pokrivajo dovolj?

4G: FDD LTE: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28
TDD LTE: B38/B40
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Glej samo glede frekvenc za LTE ti bom povedal da gledi da podpira B3 in B20.. 800 in 1800Mhz če kaj več podpira bolje zate. Ke Slo operaterji v večini pokrivajo z 800/1800 Mhz LTE itd..
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Jaz sem na koncu kupil Samsung A40, sem pa prej mislil kupit MI 9 SE... Deluje vredu, je pa 9 SE vseeno mislim da boljši nakup (kar se tiče zmogljivosti, fotoaparata, itd)... Če pa nisi zahteven uporabnik, pa je samsung A40 še nekoliko manjši, dobi se ga za okoli 200 eur (v AUT) in lepo sede v roke...

Drugače pa maš na GSMArena tudi dokaj svež review: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_se-review-1951.php
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Dobil deset dni nazaj, vendar v roke sele vceraj. Zaenkrat zadovoljen, vse ok, zadovoljivo majhen, nc posebnega vse skupaj. Le malo prevec je temen displej v mraku in temi. Saj nekje sem zasledil, kako se naj bi to popravilo, pa se ne spomnim.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Po par dneh uporabe.
Fotoaparat me ni nic kaj ekstra navdusil. Sem pricakoval kaj vec. Sicer vec ali manj naredil slikce v oblacnem vremenu in znotraj. Pogresam Led lucko za obvestila. Zvok v slusalki je malce globok, drugacen, kot sem navajen do sedaj. Displej ok, nic posebnega. Trajanje baterije korektno oz. malce pod pricakovanji. 3 kamere so zanimiva stvar, ampak mislim, da je bila kvaliteta fotk in zaslona na L950 boljša. Mogoče delam zaslonu krivico, niti ni tako slab.
Kdor noče imeti velikega cegla, je telfon OK.
 
Torej, po treh letih in pol iščem zamenjavo za Oneplus X. Nekaj mojih zahtev:

- dual SIM
- čim manjši (nad 6" praktično ne pride v poštev)
- NFC
- vsaj midrange zmogljivost strojne opreme in fotoaparatov
- USB-C
- do 350 EUR, raje manj


Praktično kot edina izbira (vsaj kar sem pregledal), je Xiaomi MI 9 SE, ki vsaj na papirju deluje super (za moje zahteve). Ali ga ima kdo ter lahko kaj pove o njem? Predvsem me zanima kako se obnese baterija, ter kako je z LTE bandi, ali pokrivajo dovolj?

4G: FDD LTE: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28
TDD LTE: B38/B40

kolega ga ima, ne vsem sicer ali točno ta model ali ne. Kupljen nekje lani novembra v mediaworldu za enih 120 €.Bila ravno akcija. Prezadovoljen.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Tale mojster pravi, da ima probleme. Je kaj na tem? Predvsem me zanima povezava ali komu res tako nagaja? thx
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Notification so kr neki se mi zdi. Dobil še en konkreten feler. Voice reduction je nikakav. Že tko k menjas telefon se malo spremeni ton v zvočniku. Pri mi9 se spreni na slabše za moj okus, ampak se navadis
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, vidim ja....no, meni je bolj pomembno, da kaze notifikacije na ugasnjenem zaslonu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, ne...na splosno sem mislil, da mi je na telefonu zelo pomembno, da mi kaze notifikacije na ugasnjenem zaslonu. Sicer sem pa v cetrtek dobil Mi9T (narocil na Gearbestu s kodo od Tomsonmana), vendar sem ga sele prejle sel iskat na posto, ker sem bil na dopustu, tako, da ga sele zvecer sprobam, ker me sedaj spet ni doma.
Samo kot dodatek...od narocila do dostave je minilo zgolj 15dni...telefon je bil 254€, plus dostava in provizija eBaya 20€, tako, da me je skupaj kostal 274€...no, sedaj je ze malo cenejsi..251€....
Sem primerjal Mi9 SE in Mi9T in mi je bil Mi9T bolj vsec