Xenon žarnice

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Je možno da zaradi kitajske žarnice odleti računalnik za xenon? Kolegu se je to bojda zgodilo na Meganu in je bil primoran zamenjati celo luč (govoril je o 700 eur. če se prav spomnim), ker bi naj bil računalnik vgrajen v samih lučeh in se ga ne da posebej zamenjati.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ugodno, ni kaj! Pa naj še kdo reče da se ne izplača kupovati poceni kitajske robe...
bonk.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Če je to možno? A se hecaš? Jaz bi rekel temu da je to stalna praksa sploh pri manj kvalitetnih kitajskih žarnicah, pri dobrih sicer zna trajati nekaj časa preden gre balast ampak pri cenenih pa gre zagotovo in to prav kmalu, je pa treba vedeti da kvalitetna kitajska žarnica ni poceni. Pri večini strank ko jih vprašam kje je krivda da me kličejo za nov xenonski balast oz. ko jih vprašam če so pred kratkim menjavali žarnice mi seveda pritrdijo da sicer ne vedo kakšne so dali not, so pa jih kupili po smešnih zneskih in potem takoj vem zakaj gre... Torej zelo malo balastov pocrka samih od sebe, ali jih uniči vlaga ali pa kitajska žarnica... Kar se tiče tvojga kolega ne rabi kupovat žarometa, se da nov originalen balast dobiti posebej vendar ne na Renaultu, tam so požrešni in bi ti prodali cel žaromet, v kolikor bo rabil lahko prav tako kontaktira...
 
Nazadnje urejeno:

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
ni najlažje imet zavarovane žaromete in potem se enkrat zvečer na nekem parkingu naredi smola?
confused-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
In kaj se je zgodilo? Srna, jelen, medved, parjenje zelv? Kmet s traktorjem? Zlo, zlo tezko se razbijesta 2 zarometa hkrati na parkiriscu.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
to ni moj problem zato je policija.
Enkrat sem imel podoben problem z zadnjo šipo ki je morala počit. No je počla (poči pa na milijardo kosov
evil.gif
) pred eno gostilno na parkirišču mi je uredil nekdo za zaboj piva. Ostalo mene ne zanima. Lahko tudi kakšen bizon razbije luči.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
In to si kril iz naslova parkirisca?
Ker ce se ne motim, ti krijejo samo skodo povzroceno s strani drugih vozil, ce je ocitno, da temu ni tako, ne bo nic. Recimo 4 prerezane pnevmatike na parkiriscu. Ne bo kritja. Koristi kasko, ce se ti splaca al pa nic.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Aja, to je pa drugo, sem tvoje pisanje predpostavljal kot da uvljavljas skodo iz naslova zavarovaja za skodo na parkiriscu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Ah vaginar, posipaj se s pepelom in idi dalje... ne glumi, ne gre tako zlahka,zadeva je takšna kot je rekel nekdo zgoraj, mora bit dotik neznanega vozila, sicer gre za vandalizem ki pa ni krit iz kombinacije parkirišče, pa tudi če imaš kasko bo čudno ko bosta ravno žarometa polomljena, vse ostalo pa bo celo in se znajo zapiknit in znaš imet težave.... Pa še ena zadeva je, sodobnih žarometov ne gre več tako "zlahka" lomit, plastika ne poči za hudiča ne....
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ah vaginar, posipaj se s pepelom in idi dalje... ne glumi, ne gre tako zlahka,zadeva je takšna kot je rekel nekdo zgoraj, mora bit dotik neznanega vozila, sicer gre za vandalizem ki pa ni krit iz kombinacije parkirišče, pa tudi če imaš kasko bo čudno ko bosta ravno žarometa polomljena, vse ostalo pa bo celo in se znajo zapiknit in znaš imet težave.... Pa še ena zadeva je, sodobnih žarometov ne gre več tako "zlahka" lomit, plastika ne poči za hudiča ne....

Pa daj ne bluzi mi če zadeve ne poznaš. Nikjer nisem napisal da se je pokrilo iz parkirišča napisal sem celo da opcije PARKIRIŠČE nisem nikoli imel vedno pa imam zavarovana stekla luči in ogledala ker najmanj 2x letno menjam sprednjo šipo zaradi kamečkov. Bo razumljivo?
Sicer pa kaj je čudno če sta luči počeni?
confused-1.gif
pač počita kaj naj jaz ni moje delo dokazovati moje delo je zamenjati z ostalimi stvarmi naj se drugi ukvarjajo.
Sicer pa mi je policist takrat (cca 3 leta nazaj) nekaj bluzil o prenapetosti da se to večkrat pri šipah naredi in počijo. Jaz ga kaj preveč nisem spraševa ker sem vesel v čem je fintal
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
pa meni tui ni jasno kaj bluzite nekaj....če so šipe in luči zavarovane ti jih morejo menjat pa če jih sam raziješ, brez kakega dokazovanja kaj kje kako itd.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ah vaginar, posipaj se s pepelom in idi dalje... ne glumi, ne gre tako zlahka,zadeva je takšna kot je rekel nekdo zgoraj, mora bit dotik neznanega vozila, sicer gre za vandalizem ki pa ni krit iz kombinacije parkirišče, pa tudi če imaš kasko bo čudno ko bosta ravno žarometa polomljena, vse ostalo pa bo celo in se znajo zapiknit in znaš imet težave.... Pa še ena zadeva je, sodobnih žarometov ne gre več tako "zlahka" lomit, plastika ne poči za hudiča ne....

Pa daj ne bluzi mi če zadeve ne poznaš. Nikjer nisem napisal da se je pokrilo iz parkirišča napisal sem celo da opcije PARKIRIŠČE nisem nikoli imel vedno pa imam zavarovana stekla luči in ogledala ker najmanj 2x letno menjam sprednjo šipo zaradi kamečkov. Bo razumljivo?
Sicer pa kaj je čudno če sta luči počeni?
confused-1.gif
pač počita kaj naj jaz ni moje delo dokazovati moje delo je zamenjati z ostalimi stvarmi naj se drugi ukvarjajo.
Sicer pa mi je policist takrat (cca 3 leta nazaj) nekaj bluzil o prenapetosti da se to večkrat pri šipah naredi in počijo. Jaz ga kaj preveč nisem spraševa ker sem vesel v čem je fintal

A moraš met razbito da zamenjajo, kaj če imaš viden posledice od kamenčkov pa tut zavarovana stekla ??
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
zadnjo šipo je bilo potrebno razbit.

vedno sem imel sprednjo tut počeno razen enkrat ko sem imel notri en kamenček na desni na sredini šipe in je bilo full moteče za punco takrat je cenilec nekaj kompliciral da ni v vidnem polju in sem mu rekel da bo osebno odgovoren če bo prišlo do nesreče in da bomo to tudi v zapisnik napisali da se svetloba tam lomi in da se ne odobri menjava pa si je potem ko smo bli v pisarni premislil,
Drugače pa kot sem napisal vedno je bilo steklo tut počeno
evil.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
A če imaš zavarovana stekla in svetila in če imaš avto parkiran na parkirišču in ti ga nekdo razbije(recimo samo toliko da je luknja notri), pokličeš policijo in on te ne bo nič spraševal kaj in kako je prišlo do tega in ti tega ne bo pisal kot "vandalizem" ?