Xenon žarnice

MooNman

Pripravnik
5. avg 2007
148
0
16
malo tu malo tam
Na avtu mi je crknila xenon žarnica ( Peugeot 407 SW ). Gre za D2S žarnico.Ali mogoče kdo ve katere žarnice so pri prvovgradnji ( philips/osram ? )

Ker cene se med seboj kar razlikujejo, od 35€ naprej za kos.Kaj torej vzeti, da ne dobiš kakega ponaredka?Ali je zamenjava lahko opravljena doma?Če ma kdo izkušnje pri tem.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Xenon žarnice so že nekaj časa potrošna roba, in njihovo proizvodnjo so Kinezi popolnoma osvojili.

Kaj je pri tebi prva vgradnja nimam pojma, pač vzemi eno znano ime - philips/osram bo v redu. Sam pa kakšnih strašnih $$$ za žarnico vsekakor ne bi dajal...
smile-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Brez zveze se sekirat. Jaz sem že na dveh avtih zamenjal s kitajci (par žarnic za 12USD na Dealextreme), pa so brezhibne. Za doma moraš bit pa bolj majstr, navadno je problem že do njih priti, odvisno od avta.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Kupi vsekakor 2 kosa skupaj, da bodo istobarvne. Kupi Osram pa išči čimceneje. Zamenjaš pa najbrž lahko sam, če le prideš zraven:)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.825
4.321
113
Avtofun ti ugodno zrihta OEM Philips...

Ravni zadnjič dobil kitajske iz DX.com pa sem mel že parkrat kitajčke noter, ampak tokrat pa sem bil še boljši kot najboljše policijske stroboskopske luči
rolleyes-1.gif


Glede montaže, če si spreten jih boš sam zamenjal, sem to že večkrat počel na svoji Laguni, ampak sem se ravno zadnjič zajebal in mi je žarnica "padla" v notranjost žarometa... ni bilo druge kot da snamem luč zakar je bilo pa potrebno še odbijač... cel žur
evil.gif


Sedaj čakam da mi en zrihta tudi ene ugodne OEM žarnice, pa upam da čimprej.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Paše v kolikor ima kit standarden okrogel priključek za D2 tip žarnic, v kolikor pa ima KIT ven šop kablov za kit žarnice pa ne bo šlo tako zlahta, potem boš rabil še adapter ki pa ni drag... je pa vprašanje kako dolgo bo potem delala takšna original žarnica na kit balastu...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Xenon žarnice so že nekaj časa potrošna roba, in njihovo proizvodnjo so Kinezi popolnoma osvojili.

Smeh. Če bi ti videl sliko kitajskih xenon žarnic na aparatu za nastavitev žarometov, bi spremenil svoje mnenje.
smile-1.gif

Hja, potem se lahko grem sekirat še, ker ima xenon lečo
smile-1.gif


Ampak nekaj sto EUR za žarnico pa vseeno ne dam. Konkretno katero znamko pa priporočaš in koliko približno stanejo?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ne vem, praktično karkoli "brand" name je dobro ... tudi kakšni kitajci so dobri, niti pod razno pa ne vsi. Ravno prejšnji teden sem enemu menjal kitajske D2R žarnice, ki so po njegovih besedah (kar je aparat za nastavitev potrdil) osvetljevale zajce v grmovju na levi strani ter vrabce na drevesih na desni.
evil.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Xenon žarnice so že nekaj časa potrošna roba, in njihovo proizvodnjo so Kinezi popolnoma osvojili.

Smeh. Če bi ti videl sliko kitajskih xenon žarnic na aparatu za nastavitev žarometov, bi spremenil svoje mnenje.
smile-1.gif

Hja, potem se lahko grem sekirat še, ker ima xenon lečo
smile-1.gif


Ampak nekaj sto EUR za žarnico pa vseeno ne dam. Konkretno katero znamko pa priporočaš in koliko približno stanejo?

Načeloma samo Osram in Philips, tut kaka Narva ali GE niso slabi ampak so ostale znamke definitivno manj vzdržljive... VAG koncern je vmes med 2010-2011 se mi zdi začel tovarniško vgrajevat v določene serije svojih vozil GE (General Electric) žarnice ampak zaradi masovnih reklamacij mislim da so to idejo opustili ali pa jo vsaj postopoma opuščajo
smile-1.gif
Kar se tiče Narve gre za podjetje ki je iz skupine Philips in logično da ti za več kot enkrat manj denarja ne bodo nudili enake kvalitete... skratka to je to na kratko. Ko pa boš res potreboval kakšne xenonke po tapravi ceni pa se javi... Lp
 
Nazadnje urejeno: