X5 3.0sd vs ML420CDI vs Q7 4,2 TDI vs Touareg R50

KAterega od zmogljivih dizelskih SUV svetujete?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Torej kupuje stric novo vozilo (zamenjal bo Volva XC90 D5) in mene poznavalca sprašuje ampak ker sm jst preveč pristranski sm mu obljubil da vidi mnenje ½javnosti½!!!

Torej rekel je da rabi dizla in sicer ornk, ker tale D5 mu je ful moril, ni mogel dobr svojga 12 metrskega čolniča dobr vlečt (plus poln avto prtljage in seveda žena ter otroci)!!!

Nemara japonskih terencev, je pa reku da mu je tale tanov Range Rover Sport TDV8 všeč in pa seveda zgoraj omenjena trojica! Ker je tudi veliko na AC so avti torej SUV ki rabijo zmogljiv dizel (pravi da najmočnejšega v ponudbi)!!!

Zdej pa vi povejte, a je kdo že katerega vozil in kaj kdo ve o katerem!

LP,
Swifthead
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hm. Naj se gre peljat z vsemi, pa bo videl kaj mu najbolj sede. Vsak clovek ima svoje mnenje glede avtomobila.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Bavaria + čip =
cheer.gif
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Če hoče imet največ od avta naj vzame Range Roverja ...

Vsi ostali tukaj omenjeni so bolj ... SUV ...

Range pa je poleg ostalega tudi za resnejši teren in za vlačenje čolna iz vode (če ga ne daje not z dvigalom).
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Ja motorji so tm tm, ker glede na težo so si kr enakovredni! Če primerjam recimo najmanjšega od BMW in največjega od VW, kljub ne tako ogromni razliki glede na prostornino motorja sta tm tm tudi pri pospeških!

Ja Range je najbolj terenski med vsemi tukaj!

Ja za testirat nimajo teh motornih različic??? Povsod so samo ½običajni½ 3-litrski dizli! Take je pa že vozil!
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Vsi so mi hudi sam Tuarega v tem izboru nikol neb kupu.

Q7 al pa ML na prvem mestu...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Sicer si napisal res težko izbiro, ker tukaj gre predvsem za stvar prestiža. Dobro edino BMW je mogoče malo podhranjen.
Izmed naštetih sem vozil dva, nedavno in sicer Q7 in ML. Audi mi je lepši, predvsem mi pa menjalnik odgovoarja, ki se ne pusti motiti pretiravanju s strani voznika. Če ga teraš v obrate, ne bo sam prestavljal naprej kot to dela Mercedes. Sicer ima Mercedes kao 3 programe Normal, Sport, Comfort. Ti povem, da ni prav nobene razlike, pospešuje čisto enako v vseh programi. Medtem ko ima Audi S program, ki pa je čisto druga zgodba, prestavlja v višjih obratih, pedalo za plin je bolj odzivno, mnogo mnogo boljši občutek.
Gleda na to, da tvoj stric vozi čoln ter je tebe kot poznavalca vprašal za mnenje je moj nasvet, da predvsem gledata na max. nosilnost s prikolico, pogledata kateri air suspension je boljši. Audi q7 je tudi na voljo z novim 3.0l dizlom (240KM). Je pa Audi z zgoraj omenjeno mašino za 20KM močnejši od Mercedesa. Pa mislim, da tudi quattro ni od muh.

Moj glas bi šel za Audija. Lahko pa da kakšen drugi boljši, vendar jih nisem preizkusil. Kot so ti napisali, vzamite vsak avto na test za viken, zapnete prikolico in test na morje. Tako boš vsaj vedel kaj boš kupil oz. tvoj stric.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
čestitam, spet si odprl glupo temo
cheer.gif




kako je bilo na AMGjih?
evil.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
No Davidoff me je spomnil na še eno pomembno zadevo ki se jo je potrebno zavedati ko se vleče prikolica: in sicer medosna razdalja avta.

Jaz ti lahko iz prve roke povem kako je bilo šlepati 11m dolgo prikolico od SG preko LJ in Idrije do Bovca. Res da ni bil čoln, je pa bila zelo dolga ozka prikolica. Šlepal sem jo s Picasso-jem.

Zadeva je bila taška 1000kg in ker ima avto hvala bogu dokaj dolgo medosno in ker je prikolica odlično uravnotežena je vse skupaj šlo BP!

In kot je tudi Davidoff povedal: poglejte kateri ima največjo dovoljeno težo vleke prikolice in obremenitev nasploh.

Pa ne pozabit: Pri vleki 12m dolgega čolna potrebuje tvoj stric minimum še dodatni izpit EkB, ker ta dolžina čolna presega 2000kg in skupaj z avtom presegata več kot pa 3500kg. Plus avto je/bo verejetno lažji kot pa čoln.

Pa še komantar za Fe3: tudi vsi ki vozijo Ferarije, teške športne avte in nevemkake superduper velike motorje v osebnih avtomobilih so ekoteroristi in preseratorji. Vendar Ferarija se ti verjetno nebi branil. Samo v premislek.

Jaz sem si ravno zaradi vleke prikolice kot sem jo omenil prej kupil Freelanderja, ker vlečt letalo z njive s Picassojem ni ravno enostano. Na srečo mi še ni bilo potrebno. Plus lažje je priti s takim avtom do njive/travnika, kot pa sklasičnim. Ko pa je v igri vleka čolna, pa tako ali tako večina osebnih avtomobilov, ki so ekološki odpovejo, ker nimajo ne moči ne nosilnosti. A naj si zato kupi potem raje kombi, ki ni za nič drugega uporaben??? In če ima denar zakaj bi bil preserator???

Plus na večini spustov za čolne (sicer upam da tega s tem 12metrašem ne počne) boš z navadnim avtom boremalo opravil. Drsi ... spolzko ... zelo ... alge ... 4x4 zelo priporočljivo. Zapora diferencialov tudi.

Dovolj Off topic z moje strani.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.659
256
113
nisi dal opcije drugo!

tud ne vem, kako sta lahko spregledala toyoto land cruiser????

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.659
256
113
ha ha....

valda x5 je hud k je bmw, pa imajo ga največji mački na zemlji... ni vse zlato, kar se sveti!

sicer pa pravi da kupuje avto za uporabo ne za šminkirat, in grem stavit da je tale toyotka dost bl zmogljiva, kot vsi tisti na zgornjem spisku, saj ni narejena le za šminko, pač pa tudi za praktičnost...

ampak ne, vi kar raje x5 favorizirajte... k pa na makadam zapelje, ga pa srce boli, da ne bo slučajno kakšen kamenček podvozja zadel...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:


ampak ne, vi kar raje x5 favorizirajte... k pa na makadam zapelje, ga pa srce boli, da ne bo slučajno kakšen kamenček podvozja zadel...

Maš občutek da bo s čolnom hodil na offroad?

Mogoče kupuje SUV tud zarad varnosti... Enim je to na prvem mestu... In od vseh avtov si v SUVih najbolj varen...