Woofer se oglaša

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Živjo,

imam težavo in sicer woofer spušča zovke tudi, ko ne gledam tvja, poslušam muzike ipd.. Sem ga izklopil iz reciverja in še vedno; dovolj je, da je priklopljen na napajanje. Na vsake toliko naredi potiho "bum".

Malo sem prebiral net in našel recimo tole

Problem je, ker nobene "rešitve" ne razumem:) omenjajo naj se poskusi z nekim AC ground adapterjem - kje naj kupim ta ozemljitveni adapter oz. kaj je to.

Prosim za malo pomoči:)

Hvala.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Aja, gre za bose accoustimass modul, kjer imam v ta woofer/modul speljane tudi vse zvočnike in nato naprej v reciver.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Živjo,

imam težavo in sicer woofer spušča zovke tudi, ko ne gledam tvja, poslušam muzike ipd.. Sem ga izklopil iz reciverja in še vedno; dovolj je, da je priklopljen na napajanje. Na vsake toliko naredi potiho "bum".

Malo sem prebiral net in našel recimo tole

Problem je, ker nobene "rešitve" ne razumem:) omenjajo naj se poskusi z nekim AC ground adapterjem - kje naj kupim ta ozemljitveni adapter oz. kaj je to.

Prosim za malo pomoči:)

Hvala.
Pri naših šuko vtikačih ni nobenega problema, da ga obrneš in poskusiš, če je tako kaj bolje. Potem pa še priporoča, da woofer vtakneš v vtičnico, ki je na drugi varovalki, kot ostala feršterkerija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Aha, se pravi probam tako, da vtič samo narobe obrnem in ga spet vtaknem v vtičnico?:zardelalter: Na drugo varovalko po moje nimam opcije, ker bi moral kabel čez celo dnevno vozit..
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Vsi zvočniki v woofer --> iz wooferja zvočniki in woofer v receiver (tukaj je ta sistem od bose malo poseben in ne gredo zvočniki direkt v receiver). V receiver grejo tv (hdmi arc), xbox (hdmi) in chromecast audio ("navaden" audio kabel). To je vse.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Odklopi vse vire in preveri če neha brnet.
Če ja, prični s priklapljanjem virov in sproti preverjaj če pri katerem začne brundat.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Saj pravim; sem poskusil odklopit in še kar brni. Čim je priklopljen samo na štrom, brni oziroma se oglasi na vsake 15min oz. včasi bolj ali manj pogosto:(
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Trafo?:) Zvočnike sem resda enkrat izklopil in priklopil nazaj, ko sem pucal prah, samo je po tem dolgo lepo delalo. Bom preveril za vsak slučaj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja ne vem no, meni "bruma" luč v otroški (trafo za ledice), pa varčne žarnice - take starejše, poceni iz Ikee.

Narobe priklopljeni zvočnik pa lahko vsake toliko povzroči pokec.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Narobe priklopljen zvočnik?
V elektrotehničnem smislu to ne obstaja, lahko je "narobe" samo v smislu, da špila v kontra fazi kot ostali in zvok pač ni taprav. Ne more pa to povzročat nekih pokov.
"Pokec" ti lahko povzroča kaka druga naprava, npr. pralni stroj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se ne spuščam v elektrotehničen smisel, zvočni efekt pri narobe priklopljenem (zamenjan + in -) je lahko takšen kot sem napisal, poleg itak "šajs" zvoka. Kaj povzroča ta pok? Nekaj v zvočniku pač. :)