wlan problem

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Na FujitsuSiemens prenosniku sem vceraj zamenjal minipci wlan kartico. Ko se je masina postavla nazaj in sem dal gor ustrezne driverje, se je vse lepo skonektalo na router. To je pa tudi vse. Ping na router ne dela, ceprav je signala polno in vse lepo skonektano. Sem sprobal pcmcia in usb wlan kartice, pa isti problem. Se skonekta, ampak potem nic ne dela.

Na winsih ni nobenga firewalla gor. Virus ni in vsi servisi laufajo.

Se komu sanja, v cem bi lahko bil problem?

hvala



se tole pozabil napisat. Na kablu mreza dela cist normalno.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kakšen IP in ostale nastavitve pa dobi laptop in kakšne ostali računalniki na kablu ? Da nimaš kje nastavljenih ročnih IPjev na wlan kartici.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
vse imam rocno nastavljeno, ker tako deluje domaca mreza. Vsi IPji so ok, subnet stima, gateway tudi...ni problem v kaksni narobni nastavitvi, ker se vse ze 5x preveril. Pomoje se je kaksen service ali kaksna knjiznica usula...al kaj vem. Sem ga pravkar razdru in vzel ven minipci kartico. Potem sem sprobal samo z usb wlan in je isti problem.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Ni problem na routerju, ker imam tri masine, ki normalno delajo. Sicer pa sem prenosnik sprobal se v pisarni in je isti problem. Pa je cist drug AP.
 

TMCool

Pripravnik
30. okt 2007
31
3
8
Ko vse odpove je dobro spucat "mrežne kanale".
V pomoč bo Tale programček .

Vse mrežne nastavitve bo resetiral na automatic, tako da boš moral na novo nastavit.
Poročaj o rezultatih.

LP

TM
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Ma sem obupal in na novo nalozil winse. Cist brez veze, ker ni resilo problema. Sem ze cist brez idej
Je pa zanimivo to. Prej je bil notri Atheros mini pci wlan adapter (starejsi model), sedaj sem ga zamenjal za original Intel adapter (Prenosnik je FS Lifebook P7010), ki je bil notri pred atherosom. Vse lepo in prav, driverji se instalirajo brez tezav (sem probal od intla in od fs), potem pa tema. Ce pa vmes pozenem aida program, pa mi najde pod minipci se vedno samo atheros kartico. Zelo cudno, ker je bil disk formatiran in od takrat sploh se ni bilo atherosa notri. Flesam bios na zadnjega uporabnega, vendar ni pomagalo. Potem vzamem Intell wlan adapter ven in prizgem masino...se vedno aida najde atheros minipci adapter. Mi ni jasno.
Vstavim notri pcmcia wlan kartico instaliram driverje, vse ok....se poveze ampak ping se vedno ne dela na router. Potem pa instaliram commview, ki mi za pcmcia netgear kartico, ponudi atheros driverje. Tudi ce na roko dodajam, se vedno pravi, da imam atheros notri.
Poleg tega, pa ne dela tudi tipka za on/off wlan. Prej na atherosu je to normalno delalo.

Kaksna ideja?
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Imam, vendar sem potrebne mac adrese tudi dodal. Sem probal tudi brez zascite in ni nic pomagalo.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
se splaca sprobat. hvala. a obstaja kaksna "lite" verzija, ker preko pdaja vlecem dol?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
So , samo je vprašanje če podpirajo WLAN. slax je recimo okoli 180 mega velik.