WIZ - zavarovanje avtomobilov

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Tudi jaz (karikiram) se grem lahko ultra poceni zaarovanje z norimi kombinacijami. In navlečem določeno maso ljudi. Ko pa je potrebno dati kaj od sebe pa najdem n+1 klavzul in izgovorov da ti dam samo suh, debel prst v rit. Potem se pa to razve in lahko zaprem štacuno.
Sorry, ne moreš si iti ultra poceni zavarovanja, ker nimaš dovoljenja za opravljanje le tega. In kot so mnogi že zdavnej ugotovili, da bi se mu najbolj splačalo imeti nezavarovani avto, ker nikoli v življenju ne povzročijo nesreče, tako so zavarovalnice ugotovile, da se jim splača ponuditi ultra poceni osnovno zavarovanje, brez zastopnikov, posrednikov, ker jim to prinaša čisti dobiček. Kasko pa je namerno neugoden in z odbitnimi franšizami v višave, pri teh ponudnikih, ker je negotov glede poslovnega izida in se na tak način enostavno losajo potencinalnih škodljivcev.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Lahko pa te razveselim še s tem, da tudi tvoj najljubši Triglav ne spi na tem področju in bo v januarju 2013 prav tako ponudil ultra poceni zavarovanje, podoben produkt kot G24. Spletna domena je že registrirana.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Lahko pa te razveselim še s tem, da tudi tvoj najljubši Triglav ne spi na tem področju in bo v januarju 2013 prav tako ponudil ultra poceni zavarovanje, podoben produkt kot G24. Spletna domena je že registrirana.

Super, mam februarja registracijo :p
 

Eg0n

Zelenc'
2. jun 2012
9
0
1
Katera pa bo ta triglavova alternativa? Se za ve za ime in domeno? Sm iskal na njihovi strani pa 0 ne pise o tem.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Lahko pa te razveselim še s tem, da tudi tvoj najljubši Triglav ne spi na tem področju in bo v januarju 2013 prav tako ponudil ultra poceni zavarovanje, podoben produkt kot G24. Spletna domena je že registrirana.
Ma ne da spi...glede na konkurenco je PRESPAL zadevo
crazy1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Triglav je zaspal že zdavnej, druga zavarovalnice nudijo preskok premijskih razredov, odkup prve škode, zamrznjen bonus, prenos istega premijskega razred iz AO na kasko, ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Se strinjam. Ko pa že spacajo nek udaren produkt a takoj ostale zavarovalnice v luft in že jih dobi po pratih s strani adzora, ker so kao največji.
Odkup pve škode pa imaš.
Na tak način se pa seveda losaš alter lovilcev popustov, s katerimi imaš kratkoročno in dolgoročno samo strošek in izgubo. Pa oredno repliciraš, pomisli zakaj taka izjava.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Citat:
Uporabnik Eg0n pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Mogoče pa je finta v tem, da propade, če nisi aktiven teh nekaj let, torej če bi bil čisto brez vozila? Ne pa, če imaš sklenjeno polico pač nekje drugje?

Ker jaz se spomnim, sem imel nekaj let avto na lizing (registracija na strani lizing hiše), pa so mi rekli, da mi bonus propade, spet eni drugi pa, da mi ostane, ker pač sem vseeno "vozil" v teh letih...ampak ni prišlo potem do tega, da bi videl kako zadeva v praksi deluje
smile-1.gif

Eh, odkar so izumli denar, se da marsikaj zmenit
smile-1.gif
ce ne gre prek bonusa pa prek popustov. Vse se da zmenit, sam vztrajat moras.

Glede strokovnosti in svetovanju pri dolocenih zastopnikih pa ne bi... Prejsnje leto nam je vdrla meteorna voda in cetudi smo rekli zastopniku, naj zavaruje pred vse, nismo bili kriti, ker je gospod pozabil dodati se to kritje. Najprej se je se javljal in vztrajal, da smo kriti, potem ko je ugotovil svojo napako, ga pa ni bilo vec na spregled. Pa smo bli ob 2 jurja... Treba je dobit takega, ki ga poznas in mu zaupas, hkrati pa ima kaj soli v glavi. Danes je ze vsak, ki zna zvecit in hodit hkrati, ze lahko zastopnik. Da ne omenjam pri novacenju za vplacila v sklade...btam je sele stala. Folk nima osnov in ti tupi o vlaganju.... S komaj narejeno osrednjo solo...

Slučajno sem opazil tole razmišljanje... ''Naj zavaruje pred vsem''

In vi ste normalno tudi pripravljeni plačati precej višjo premijo...Ko bi vam zastopnik naračunal cirka dvojno premijo, bi brez premisleka sprejeli ponudbo...To (''zavaruj pred vsem'') je najlažje reči po škodnem dogodku, pri računanju premije so pa vsi izredno modri - pri nas ni možnosti takega in takega rizika (da je premija pač nižja)..

Mene bolj zanima ''nizkocenovna'' ponudba Triglava??? Od kje take informacije? Ali bo to obstoječ produkt, ali posebej prilagojen za prodajo na spletu? AO? AK?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Jst triglav že tri leta podaljšujem preko interneta in sem sedaj preveril in je cena pri WIZu vs. Triglav enaka!
rolleyes-1.gif


Je res če nimaš nobene bonitete, plačuješ svojemu agentu mastno provzijo in pa vsako leto menjaš zavarovalnico znajo bit cene pa precej višje in je taka WIZ zadeva poceni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Mastne provizije ja, jaz kar ne vem kam naj z vsemi temi bajnimi denarji
hysterical-1.gif


Drugače je pa tako, kot smo že ugotovili - Wizz (&ostala takšna zavarovanja) so ugodna, če ne potrebuješ kaska oz. kakšne delne kasko kombinacije. Drugače v primeru kakšne škode stvar ni niti približno več ugodna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kako pa se potem boriš za pravicno odškodnino iz Ao.so ta poceni zavarovanja potem pasti za nič krive oskodovance, in bodo morali ti za pravično odškodnino najeti odvetnika in iti v tožbe.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Katere/kakšne pasti pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti pa imaš v mislih?
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Na 10 straneh ni bilo jasnega odgovora, če sploh je.

Govorim teoretično. Danes imam zavarovan avto pri xy zavarovalnici v premijskem razredu 14. Govorim o obveznem zavarovanju in AO+. Naslednjič vozilo zavarujem pri WIZ-u. Na WIZ-u bom 5 let. Vseh teh pet let ne bom imel škodnega primera. Po 5. letih grem na drugo zavarovalnico. WIZ mi izda potrdilo, da nisem imel škodnega primera.
Ali mi bo druga zavarovalnica upoštevala 25% bonus, torej 9 razred? Če je temu tako, potem grem že danes na WIZ.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Očitno je pretežko pogledati na njihovo stran, v 10ih sekundah sem našel odgovor na tvoje vprašanje in odgovor je DA, bonus se prenese (tako kot drugje).

https://www.wiz.si/pogosta-vprasanja


Citat:

Ali ob morebitni zamenjavi zavarovalnice izgubim pridobljen premijski razred (bonus)?

Brez skrbi. Pri menjavi zavarovalnice ne izgubite pridobljenega premijskega razreda oz. bonusa. Na vašo željo vam namreč izdamo potrdilo o (brez)škodnem dogajanju v času WIZ zavarovanja. Na podlagi tega dokumenta in bonitete iz predhodne police vam zavarovalnica določi nov premijski razred (bonus).

Tako da greš lahko teoretično že danes na WIZZ, ne pozabi pa se tudi v primeru škode oz. v primeru kakršnekoli pomoči obrniti direktno na njih, saj se s sklenitivjo zavarovanja avtomatsko zavestno odrečeš kakršnikoli pomoči s strani agentov/zatopnikov (saj je stvar cenovno ugodna ravno zaradi tega ker le-te "odrežeš" stran ter lahko računaš le na pomoč zavarovalnice, le-te pa, kot vemo, vedno delajo v korist svojih strank. not.

Aja pa ne pozabi na G24, tudi oni ponujajo takšne storitve.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Zgolj če ti bo zavarovalnica WIZ izdala potrdilo, kjer bo eksplicitno in dobesedno navedeno, da ti pripada PR09. Torej je vse odvisno, kaj piše na potrdilu zavarovalnice WIZ.
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Očitno je pretežko pogledati na njihovo stran, v 10ih sekundah sem našel odgovor na tvoje vprašanje in odgovor je DA, bonus se prenese (tako kot drugje).

https://www.wiz.si/pogosta-vprasanja


Citat:

Ali ob morebitni zamenjavi zavarovalnice izgubim pridobljen premijski razred (bonus)?

Brez skrbi. Pri menjavi zavarovalnice ne izgubite pridobljenega premijskega razreda oz. bonusa. Na vašo željo vam namreč izdamo potrdilo o (brez)škodnem dogajanju v času WIZ zavarovanja. Na podlagi tega dokumenta in bonitete iz predhodne police vam zavarovalnica določi nov premijski razred (bonus).

Tako da greš lahko teoretično že danes na WIZZ, ne pozabi pa se tudi v primeru škode oz. v primeru kakršnekoli pomoči obrniti direktno na njih, saj se s sklenitivjo zavarovanja avtomatsko zavestno odrečeš kakršnikoli pomoči s strani agentov/zatopnikov (saj je stvar cenovno ugodna ravno zaradi tega ker le-te "odrežeš" stran ter lahko računaš le na pomoč zavarovalnice, le-te pa, kot vemo, vedno delajo v korist svojih strank. not.

Aja pa ne pozabi na G24, tudi oni ponujajo takšne storitve.

Priznam, nisem pogledal FAQ.

Ampak vseeno ne verjamem čisto, da bo tako. Papir prenese vse. Me pa AO in AO+ pri WIZ-u prideta pol ceneje. Tako, da nimam kaj razmišljat.

G24 ima zelo velik preskok v ceni iz premijskega razreda 13 na 12. Tako, da je zame WIZ ugodnejši.

Hvala za odgovor.
 

WizZavarovanje

Zelenc'
1. jun 2012
17
0
1
Pozdravljeni,

Kar se tiče izdaje potrdila o (brez)škodnem dogajanju, naj dodam, da je na WIZ-ovem dokumentu naveden predhodni premijski razred zavarovalca, ki ga pridobimo iz registra avtomobilskih zavarovanj (RAZ). Do RAZ-a imajo dostop vse zavarovalnice in v njem med drugim lahko preverjajo tudi premijske razrede, zato je bojazen, da bi s sklenitvijo WIZ zavarovanja izgubili pridobljeno boniteto, odveč. Za dodatne informacije nam pišite na info@wiz.si oz. nas pokličite na 080 11 24.

WIZ zavarovanje
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Zakaj je ves čas govora o potrdilu o brezškodnem dogajanju in ne potrdilo o bonifikaciji? Je tako težko na polico navesti, kateri premijski razred pripada stranki, premijo pa pač wiz računa po svojem premijskem sistemu ... ?