WIZ - zavarovanje avtomobilov

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
No, ja ali ne. Komentiral sem pač, da je WIZ izjemoma na voljo preko spleta, a njihova ciljna skupina so pa ravno takšni, ki niso vešči interneta.
Ni bilo mišljeno kot reply na danijela, bi zgleda moral začet uporabljati "ksz".
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No, ja ali ne. Komentiral sem pač, da je WIZ izjemoma na voljo preko spleta, a njihova ciljna skupina so pa ravno takšni, ki niso vešči interneta.
Ni bilo mišljeno kot reply na danijela, bi zgleda moral začet uporabljati "ksz".

Njihova ciljna so 30+, vešči neta in nakupovanja preko njega, ki jim je avto pripomoček za prevoz iz A do B in čisto nič več (in zato kupujejo poceni avte in jih hočæejo tudi poceni zavarovat). Takih ni nevemkoliko, jih je pa po njihovih izračunih dovolj, da se tako zavarovanje splača ponudit.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Se posipam s pepelom...poznam enega
smile-1.gif
 

bi_dzi

Pripravnik
16. avg 2007
160
0
16
ksz:
meni je pa ql zavarovanje, bonifikacije nimam nič, z avtom se vozim 12 km v službo mestna vožnja, ne rabim ao+ ne kaska ne nič. Zavarovanje me pride približno 70€ ceneje (skupaj 150€), kot sedaj s 50% popustom kar pa je prihranek malo več kot en tank.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Takih pa mora biti res zelo malo, osebno ne poznam nobenega, pa ti?

V RL ene par, pa tudi tiule se je eden našel.

Sicer pa je zgodba WIZa tudi v tem, da imajo zdaj sistem postavljen, samo menjajo brande in pogoje. Jutri poceni zavarovanje za ženske nad 60, pojutrišnjem za družine z avtom do 15K, ipd ... Samo nov brand si izmisliš, pogoje vneseš in lansiraš nov produkt.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Res je, in nestrpno čakamo, kdaj bo na voljo online zavarovanje z "normalnimi" pogoji tudi za vse nas ostale
smile-1.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.111
62
48
Kako je zdaj s tem WIZom?
Počasi bo treba urediti zavarovanje za tretjo garo pri hiši, pa je situacija taka:
- 11 let star avto,
- rabi se IZKLJUČNO AO+ (v tem primeru Wiz obvezno + voznik),
- še enkrat; brez kakršnegakoli kaska, kombinacij, mladih voznikov, zelenih kart ali podobne solate,
- avto je pred enim letom registrirala oseba, ki do sedaj ni imela zavarovanj (PR14),
- v tem letu je bil povzročen en škodni dogodek.

Ko to vtipkam v izračun na spletni strani wiza, je izračun POL CENEJŠI od cifre na lanski polici.
Kupit? Druge alternative?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Seveda.
Ampak vseeno preveri zavarovalna kritja in podobne fore...
Kot je v sorodni temi za ERGO rekla zastopnica... Pri obveznem zavarovanju glede na način zavarovanja ne binsmelo prihajati do BISTVENIH razlik med zavarovalnicami...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.111
62
48
OK. Bom vprašal še drugače:
Če pustim ceno ob strani, kaka je razlika v OBVEZNEM zavarovanju med katerokoli zavrovalnico v SLO?

Zavarovan je, registriram lahko, če koga kresnem, se bo on in ne jaz =bal s cenilcem moje zavarovalnice, tako da meni dol visi kaj in kako.
Govorim seveda izključno za obvezno zavarovanje, ne mešat noter drugega.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
OK. Bom vprašal še drugače:
Če pustim ceno ob strani, kaka je razlika v OBVEZNEM zavarovanju med katerokoli zavrovalnico v SLO?

Zavarovan je, registriram lahko, če koga kresnem, se bo on in ne jaz =bal s cenilcem moje zavarovalnice, tako da meni dol visi kaj in kako.
Govorim seveda izključno za obvezno zavarovanje, ne mešat noter drugega.
Ni razlike.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Preglej si kritja... V kritjih je razlika.
Pa jebotebog, povej kakšna je razlika v kritjih osnovnega zavarovanja? Prosim te ne nabijej nekej.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Preglej si kritja... V kritjih je razlika.

Ja, na g24 sem letos opazil, da ima krepko višje kritje kot v osnovi Triglav... Da je pol cenejše ne rabim govorit ane?

Seveda govorim izključno za osnovno zavarovanje AO
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.111
62
48
In v katerem primeru bi se moral sekirat zaradi višine kritja obveznega zavarovanja?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.111
62
48
Pa kaj je s tabo? Ne zanima me 3glav, ZM, wiz, g24...
A se moram, ali se mi ni treba sekirat zaradi višine kritja?
Kdaj me to lahko jaha? Če se skantam v rit Panameri? Če me s ceste vrže v izložbo od Zlatarne Celje pa pol vse ven pokradejo? Kdaj?