WIZ - zavarovanje avtomobilov

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
467716-post_slo.gif


Glede na število zavarovalničarjev ki ta svet tlačijo bi pa to tudi jaz rad prebral.

Imam tudi tak avto za v službo, pa bo potrebno poiskat najcenejšo možno varianto obveznega zavarovanja. Da potem glede na kritje poiščem pravo pot do službe
evil.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
963
113
Obišči stran
Avtomobilska odgovornost – AO

po pogojih in klavzulah: G24-12. V skladu z 18. členom ZOZP zavarovalnica plača vnaprejšnjo pavšalno odškodnino v višini 8,5% od neto premije v znesku 13,13 EUR.

Zavarovalni vsoti: 5.000.000,00 EUR za škodo zaradi smrti, telesne poškodbe in prizadetega zdravja in 1.000.000,00 EUR za škodo zaradi uničenja in poškodovanja stvari.


Toliko je na polici od G24. Se mi zdijo tele številke kar dovolj velike.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Minimalna višina zavarovalnih vsot pri AO je zakonsko predpisana. Bo pa potrebno glede na zahteve EU zvišati zavarovalne vsote. Ene zavarovalnice so jih že malo prej dvignile, druge čakajo na zadnji dan.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Vsaj eden, ki razume, kaj hočem...
Glede na količino zavarovalničarjev na alterju, ki znajo v nedogled modrovati o drobnem tisku ali ponujati svoje storitve, tu pa se nihče ne oglasi, vsaj s konkretnim odgovorom ne, sklepam, da se bojijo za svoje provizije oz. (pre)drage produkte.

Kakorkoli, očitno je katerokoli obvezno zavarovanje, s katerim lahko podaljšaš registracijo, ok. Torej bom vzel najcenejšega, trenutno kaže na WIZ.
Bom pa še naprej hvaležen za vsak pameten nasvet, posebej v primeru, da z mojo logiko kaj ni v redu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.308
113
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Pa kaj je s tabo? Ne zanima me 3glav, ZM, wiz, g24...
A se moram, ali se mi ni treba sekirat zaradi višine kritja?
Kdaj me to lahko jaha? Če se skantam v rit Panameri? Če me s ceste vrže v izložbo od Zlatarne Celje pa pol vse ven pokradejo? Kdaj?

Če si povzročitelj nesreče oz. prevzameš odgovornost v primeru masovnega verižnega trčenja in nadaljnega naleta vozil ferrari / bugatti veyron owners cluba ali pa je po tvoji krivdi totalka nekaj avtobusov vključno z ljudmi, katere prevažajo.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Kul, zdaj pa še povej katera SLO zavarovalnica krije totalko 10 Veyronov ter 5 avtobusov (in posledično 75 smrtnih žrtev) in katera ne.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.308
113
No odgovor na to je pa lahek - nobena, saj se pogovarjamo o vsaj 11MIO € materialne škode ter bogsigavedikoliko MIO € odškodnin za telesne poškodbe (cca.40-50 ljudi na avtobus, 5 avtobusov...). Jje pa tudi sigurno parkrat več možnosti, da te vate udarijo 3 strele zapored, kot pa da se zgodi kaj takega
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Z ustreznim doplačilo lahko pri zavarovalnici tudi povišaš zavarovalne vsote. Konkretno pri Generali so osnovne zavarovane vsote 1milijon evrov za materialne škode in 5milijonov evrov za osebne škode. Z doplačilom lahko te zavarovalne vsote zvišaš tudi na 4milijone za materalne in 20milijonov za osebne škode.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.308
113
Res je. Ampat to sedaj ne šteje prav veliko, saj je tudi to še veliko premalo za prej naveden primer, v realnosti pa tako ali tako vsi skoraj vsi gledajo, da pridejo čimceneje čez, pa tudi če je to "rahlo" na račun kritja, torej bi marsikdo še raje videl, če bi se dalo ZV še dodatno zmanjšat ne pa povišat, tako ali tako se njim ne bo nič zgodilo, saj se jim v zadnjih X letih tudi ni prav nič
grin1.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
OK. Zdaj smo prazne slame (beri vprašanj, na katere vsi poznamo odgovore) namlatili dovolj. Prosim za KONKRETEN odgovor, ali noben odgovor:
- Francelj iz Most pri Komendi se v službo v Šenčur pri Kranju vozi po regionalki Mengeš - Kranj z 10 let starim Golfom.
- Za vse ostalo (žena, mulci v vrtec, 1× na dva tedna v Hofer, v nedeljo k maši, enkrat letno Krk, enkrat Moravci) ima doma na lizing 3 leta starega Pasata, fullkasko, vse kombinacije, odkup osmih škod, blablabla, zavarovan pri Triglavu.
- Za v prvi alineji omenjenega Golfa želi izključno AO.
- Kaka, če sploh, je razlika (razen cene, seveda) v osnovnem avtomobilskem zavarovanju med Triglavom, ZM, AS, Tilia, Generali, G24, WIZ, ERGO...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ok, sorry, zdaj že težiš. Sem zavarovalničar in pojdi si preberi moje odgovore na tvoja vprašanja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.308
113
Torej v striktno tem primeru je za Francijevega golfa v praksi dejansko prav vseeno kje ima zavarovano AO, saj popolnoma vse zavarovalnice zadovoljijo njegove realne potrebe, tako da se lahko potem odloči za katero izmed njih samo na podlagi morebitne "pripadnosti" kateri izmed zavarovalnic, cene & popustov ali pa kakšnih drugih dodatnih ugodnosti (npr. trenutna Generalijeva zamrznitev bonusa, Tilijin prehod 2 premijska razreda nižje v primeru brezškodnega dogajanja, itd). Simple as that.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
In kje boš zdaj zavaroval Passata in Golfa? Prepričan sem, da ti s trenutno ponudbo lahko oba avta skupaj zavarujem za enak znesek kot plačuješ pri Triglavu samo Passata.
grims-1.gif

Seveda vse pri istih kritijih in pogojih, oziroma še po boljših ...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Hehehe...
Hipotetično sem govoril... Nimam Pasata in nič zavarovanega pri Triglavu.
Lahko pa ti na ZS pošljem dve polici, pa povej kaj se da.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tole je vse skupaj nakladanje, katerega bo še šleper težko odpeljal. Ker nimamo izkušenj v praksi.
Potem ko bo pa znan feedback zavarovancev ob škodnih primerih, se pa lahko naprej pogovarjamo...
Tudi jaz (karikiram) se grem lahko ultra poceni zaarovanje z norimi kombinacijami. In navlečem določeno maso ljudi. Ko pa je potrebno dati kaj od sebe pa najdem n+1 klavzul in izgovorov da ti dam samo suh, debel prst v rit. Potem se pa to razve in lahko zaprem štacuno.
Pa še to... Tistemu ki je napisal BMK za vse, če bom pa nesrečo povzročil se bo pa oškodovanec je.bal z mojo zavarovalnico. Da se ne bo njegova zavarvalnica ukvarjala s tvojo, dosegla poplačilo vsega po njenih standardih, tvoja se bo pa porem malček regresirala pri tebi.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
da bos pokuril zavarovalno vsoto moras res naredit p zdarijo.
Odskodnina za smrt j okvirno 50
kak tetraplegik dobi kaksnih 200.
Sicer so ti podatki ze malo stari, ampak...
Sedajbpa racunajte koliko jih mora umreti da pokurijo zavarovalno vsoto.
Mora res avion dol pasti zaradi vase nesrece.
Imate zavarovalnicarji kak podatek v koliko primerih letno se pocrpa vsa zavarovalna vsota?
So za tisti nalet na dolenski ac (pred)lani med visnjo in grosupljem okrivili samo enega voznika?
Kako so krivdo dokazali?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Roberto, tu ti dejansko dam prav.
Ampak; za eno garo rabim izključno AO+ in me zanima kje to uredim najceneje. Čisto enostavno.
Tu mene ne zanima komu, kam in kak prst bo kdo tiščal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
razmisli o kaksni drugi obliki zavarovanja ki bo veljalo 24/7 in ne samo pol ure na dan.
Koliko pride ao+.
jaz dam za zavarovanje 24/7 dobrih 60 evrov na leto. Je pa res da ne vem ce bi toliko pokasiral ob zlomu roke v avtu kot iz ao+.