WIZ - zavarovanje avtomobilov

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Verjetno zato, ker je dejansko to "čista" spletna zavarovalnica se lahko izognejo proviziji za zastopnike in je zato nižja cena?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
To je "spletna prodaja" Adriatica Slovenice. Primerjaj z njihovimi običajnimi zavarovanji (in poročaj).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Jaz ne morem narediti direktne primerjave, ker trenutna polica je samo s delnim kaskom, delnega kaska pa se zgleda pri WIZ ne da izbrati.

Primerjavo sem naredil edino tako, da sem iz trenutne polie vzel ceno za AO in potem to primerjal s ceno osnovnega zav. na WIZ, razlike je 20%, kar je nekje tu...v rangu tega kar poberejo zav agenti?
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Nič konkretno ne piše kaj vse polni kasko vsebuje, kakšne in kje so izgube bonusov v primeru škode? Kje so cenilna mesta? Na AS?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Slabo narejeno. Ne morem izbrati svojega avta ali pa ne podpirajo 7 sedežnikov sploh.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vsakemu svoje. Verjetno je tole za marsikoga zanimivo, ko bo pa prišlo do prvih izplačil oz. neizplačil škod in kritij bomo pa itak izvedeli tule...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če podrobno prebereš, vidiš da ne moreš vzeti kaska prez odbitne franšize, kar pomeni da gre v osnovi za polni kasko z odbitno franšizo brez možnosti dodatnih opcij delnih kombinacij. Minimalna odbitna franšiza je 300€, kar pomeni da večina lahko kar pozabi koriščenje škod za stekla, luči ogledala, manjše škode na parkirišču, ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Pol je to krnekaj, največkrat se itak uveljavlja škodo za svetlobna telesa, stekla...in tu torej to odpade in je to zavarovanje potem skoraj neuporabno?
 

WizZavarovanje

Zelenc'
1. jun 2012
17
0
1
Spoštovani,

Wiz Zavarovanje je novost na zavarovalniškem trgu, saj lahko uporabnik preko spleta brez posredovanja zastopnika sklene avtomobilsko zavarovanje (tudi polni kasko). Ker kot omenjeno celoten postopek poteka samo prek spleta, je produkt nekoliko prilagojen (ni delnih kombinacij, soudeležba pri škodi).

Soudeležba pomeni, da ob vsaki škodi zavarovanec prispeva delež pri popravilu škode (možno je izbrati med 300€, 600€ in 900€). To pa seveda pomeni, da je premija lahko tudi precej nižja in torej v primeru, da zavarovanec nima škode, prihrani že ob sami sklenitvi zavarovanja. V primeru škode pa je soudeležen v izbrani višini (kar je v določenih primerih še vedno nižji znesek, kot je razlika v ceni med klasičnim in WIZ zavarovanjem).

Kot so nekateri uporabniki že opazili, stoji za WIZ-om druga največja zavarovalnica v Sloveniji - Adriatic Slovenica d.d., tako da je bojazen o neizplačilu ob škodi neutemeljena.

Vsekakor se mora vsak sam odločiti o tem, kakšno zavarovanje mu ustreza, z WIZ-om smo predstavili veliko novost, ki verjetno ne bo ustrezala vsakemu, verjamemo pa, da bomo našli tudi stranke, ki jim bo ponudba ustrezna.

Bor Glavič
WIZ
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Torej ni pomembno kateri premijski razred si, ter ob škodi tudi ne gubiš premijskih razredov od naslednjem prehodu na drugo zavarovalnico? Cenilna mesta so na AS? Lp
 

WizZavarovanje

Zelenc'
1. jun 2012
17
0
1
Spoštovani,

ker želimo čim bolj poenostaviti postopek reševanja škod, se cenitve lahko opravijo na več kot 100 pooblaščenih serviserjih s Quick Check storitvijo ( seznam serviserjev ).

Naj poudarim, da v primeru škode zavarovalnica stroške popravila plača direktno serviserju (torej ni izplačila po sporazumu), izjema je seveda totalna škoda.

Pri WIZ-u na premijske razrede ne gledamo na klasičen način, seveda pa škodno dogajanje vpliva na višino cene zavarovanja. Ob morebitnem odhodu iz WIZ-a na drugo zavarovalnico izdamo potrdilo o škodnem dogajanju.

Bor Glavič
WIZ
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A tako, torej kot vidim vsilite tudi svoje pogodbene servise ki so vprašljive kvalitete (seveda po vaših testih najbrž odlični - sploh cenovno za vas)? Torej če imam Audi ali BMW ga ne morem popravljat na pooblaščenem servisu? Lp
 

WizZavarovanje

Zelenc'
1. jun 2012
17
0
1
Spoštovani,

kot omenjeno gre za to, da bi bil produkt čim bolj enostaven. Žal je število serviserjev s Quick Check storitvijo omejeno, je pa kljub temu na njem več kot 100 serviserjev, med njimi tudi taki, ki so pooblaščeni za vozila znamke Audi in BMW. Zavedamo se, da jih ni veliko in niso prisotni po celotni državi, se bomo pa trudili, da bomo mrežo širili.

Kot že zapisano, nobenega ne želimo siliti, vsak se mora sam odločiti ali mu produkt ustreza ali ne.

Bor Glavič
WIZ
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Na žalost samo za vozila do 50.000€ , tako da neka resna zavarovalnica spet ni tole,pa čeprav je produkt AS-a ...
 

WizZavarovanje

Zelenc'
1. jun 2012
17
0
1
Spoštovani,

naj pojasnimo, WIZ je produkt oz. blagovna znamka zavarovalnice Adriatic Slovenica in nikakor ne druga zavarovalnica. Glede omejitve vrednosti pa se ponovno vračam k prvemu postu. Glede na to, da ger za povsem spletno storitev imamo na določenih mestih omejitve. Za vozila visokega cenovnega zavarovalnica AS nudi veliko bolj primerne produkte.

Res pa je tudi, da so najštevilčnejša vozila v slovenskem voznem parku daleč pod omenjenim zneskom.

Bor Glavič
WIZ
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik WizZavarovanje pravi:
Soudeležba pomeni, da ob vsaki škodi zavarovanec prispeva delež pri popravilu škode (možno je izbrati med 300€, 600€ in 900€)
če bi bilo samo to kje jasno napisano v pogojih, bi lahko res rekli da gre za enostavni in nekompliciran produkt. Ne pa vso tisto klobasanje v pogojih, ki jih pozorno prebereš od prve do zadnje črke, pa ti še vedno ni nič jasno. Kaj še le da to klobasanje bere nek laik.
smirk-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Jaz pa ne bi tako prehitro in tipično slovensko zabil te ideje podjetja že v samem začetku. Že res, da se postavlja en kup podvprašanj ampak zdi se mi, da je lahko taka ponudba za marsikoga zelo dobra, še posebej v teh težkih finančnih časih. Za moja starša vem kot dokaj varna šoferja in z manjšim vozilom, da bi znalo biti tole zelo interesantno, ker vsak prišparan evro bi znal priti prav.

Zame, ko sem bolj "rizičen" voznik in sem tudi precej za volanom bi se pa tako zavarovanje lahko na koncu izkazalo kot predrago.

Mi gre pa na živce, ko se nekateri alterjevci tukaj oglašajo in so spet "pre-pametni" in na svoj tipičen način takoj pobijajo moralo in zbujajo neko nezaupanje. Kaj pa veš, mogoče bo pa tole na koncu dobra ideja. Sej tudi Lidl na začetku nobenmu ni bil všeč in s(m)o vsi vihali nosove nad njim, danes pa marsikdo od nas zaide tja.