WIZ - zavarovanje avtomobilov

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Spirit, ampak jima ne bo nič pomagalo, če bosta dobila kamen v šipo, kar je zelo pogosto na slovenskih cestah, ker bo popravilo šlo iz njunega žepa. Če pa bosta imela kasko paket, pa bo tako velika odbita franšiza, da bosta polovico spet plačala sama.

Ni mi jasno, za koga bi bilo takšno zavarovanje sploh dobro, to da dobiš kamen v šipo je pri meni zelo pogosto in niti pomisliti ne upam, da bi imel zavarovanje brez tega.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
darjan, dobro bi bilo za neprevidne sklenitelje.

Pri premiji, ob škodi zagotovo ne.
stupid-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Spirit, ampak jima ne bo nič pomagalo, če bosta dobila kamen v šipo, kar je zelo pogosto na slovenskih cestah, ker bo popravilo šlo iz njunega žepa. Če pa bosta imela kasko paket, pa bo tako velika odbita franšiza, da bosta polovico spet plačala sama.

Ni mi jasno, za koga bi bilo takšno zavarovanje sploh dobro, to da dobiš kamen v šipo je pri meni zelo pogosto in niti pomisliti ne upam, da bi imel zavarovanje brez tega.

S prvim delom se ne strinjam s tabo, ker moja dva sta upokojenca, naredita mogoče 1000km mesečno, v zadnjih 5letih (z lahkoto rečem 10let) nista imela nobene nesreče, tudi kamna nista dobila v šipo ali kamorkoli drugam. Torej za njiju je ta ponudba velik prihranek na letni ravni.

Zame, ki naredim 35.000 km letno, poleg tega pa ne vozim ravno počasi in sem ponavadi na prehitevalnem pasu na AC pa bi se lahko kaj hitro znalo zgoditi, da bi bilo tako zavarovanje zame absolutno predrago, ko bi me po žepu udarila odbitna franšiza.

Kar se tiče pa kamna v šipo je stvar taka, da sem v 11letih to zavarovanje koristil samo 1x medtem, ko sem pa že najmanj 5x koristil parkirišče in 1x divjad.

Torej če potegnem črto se zame tako zavarovanje ne obnese, staršema pa se.
 

Eg0n

Zelenc'
2. jun 2012
9
0
1
Fajn, da ste že tu načeli to temo. Sem včeri vidu spot pa sem koj začel iskat, ker se mi je porajalo kar nekaj vprašanj...
Torej je odbitna franšiza za vsako kasko škodo. Sej men je šlo vedno na živce, ko sem se tam s cenilci vedno kregal, kaj je parking pa kaj ni, pa 5 let z mano niso meli nobenih težav, obravnavali so me pa kt enga kriminalca. Če gledam, kok dam za premijo pr Triglavu pa kok je tu, je zadeva zlo mamljiva. Če gledam za nazaj, bi ziher pospravu v žep vsaj 800 eur. Noja, nesreča nikoli ne počiva, tako da nikad neznaš, kdaj bo uno leto, ko boš mel 5 parkirišč in podru srno. Koncept je fajn, bo čas povedal, če se bo prijel.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Kolikor sem preračunaval premije, se osnovno zavarovanje splača za osebe ki imajo pri trenutni zavarovalnici PR08 ali več (kar pomeni največ 30% bonusa). Kdor ima več bonusa, se mu splača ostati pri klasičnem obračunavanju premije glede premijske razrede.
Ne vem pa ali WIZ zavarovanje kljub temu beleži premijski razred, ker ne vidim smisla da v treh letih zaradi takega izračunavanja premije izgubiš bonitete. Če štartaš brez bonusa bi v določenem času vendarle prilezel do PR08, ko se ti splača prestopiti drugam.
Podobno je pri kasku, če vzamem pri zavarovalnic klasični polni kasko z 2% odbitne franšize sem skoraj na isti ceni, ob tem da imam naravne nesreče in vandalizem še vedno brez franšize.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
sej to. pa še vedno lahko dodaš delne kombinacije, na katere dobiš še razne paketne popuste že samo zaradi polnega kaska.

kolikor zaenkrat pregledujem vse skupaj in preračunavam, se ti tole dejansko splača samo, če nimaš nobene kasko škode, ampak v takem primeru te pa spet pride ceneje, če kaska sploh nimaš.
tako da hvala lepa, dam raje stranki kakšen % komercialnega popusta več (če je cena relativno tam-tam) pa da je vse pokrito kot mora biti v smislu polnega kaska & kombinacije, konec koncev ji jaz svetujem, kaj je zanjo najbolje in posledično nosim neko odgovornost, ne pa da stranka nekaj z manj kot polovičnim znanjem o teh zadevah nekaj sklene preko interneta (ok, če ima vse RES naštudirano je to nekaj drugega ampak takih je procentualno bolj malo) in je tako prepuščena sama sebi, ob morebitnem zapletu pa dobi odgovor "ja saj ste se sami tako odločili ob sklenitvi"
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Saj pa ti je g. Glavič razložil, oni nikogar ne silijo, oni ti hočejo samo poenostavit vse skupaj!
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
grin1.gif


no saj temu ne ugovarjam, zadeva res poenostavlja samo da pač ne vsega skupaj temveč zgolj sam postopek sklepanja ter zaslužek zavarovalnice
tongue-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Meni je pa to super izvedba, da se vse preko neta uredi, brez da mora bit vmes agent.

Lepo naklikaš, vpišeš MC številko in rešeno, pa še potem se lepo podaljša vsako leto. 5, 10min dela, namesto urca s agentom
smile-1.gif
 

Eg0n

Zelenc'
2. jun 2012
9
0
1
Je za premislit pa še mau preračunat. Je pa fajn, da se ti ni treba menit z agenti, ki ti zraven še silijo naložbeno življensko pa še spodobi se, da jim moraš kavo skuhat
smile-1.gif
Cajt raje izkoristim za druge zadeve - žurke, pupe, drink, tek...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
1. point je v kritjih, ki jih dobiš za določeno ceno in smiselnost le-teh
2. to ni prva opcija sklepanja zavarovanj preko interneta, tudi druge zavarovalnice imajo takšne storitve
3. trajanje termina je odvisno od marsičesa, lahko traja od 5 minut pa do 2ur, če je potrebno, to je nesmiselno posploševat
4. v končni fazi si seveda stranka izbere kako pa kaj, saj veš, nihče nikogar ne sili v karkoli
grin1.gif
 

Eg0n

Zelenc'
2. jun 2012
9
0
1
Sem poskusil še pri Generaliju, majo nepregledno pa cena je res visoka ... Pr Tilii se moraš registrirat (pol bi te ziher klicarli). Triglavova trenutno ne dela, AS, Maribor imajo AO.
 

ZASTOPNIK

Zelenc'
30. maj 2012
5
0
1
Živjo

Kaj pa vam je ljudje. A je res potrebno istaki vse tisto kar ni. Je res potrebno pljuvati. Nič čudnega da je tako kot je v tej naši čudoviti deželici, če pa noben ne zna napisati nič pametnega.

WIZ je le eden od ponudnikov zavarovanj, nihče vas ne sili da njihovo zavarovanje kupite. Če vam ni ok, potem pač ni in zaradi tega ne potrebujete zganjati celega cirkusa.

Pa lep dan še naprej

Zastopnik
 

popay

Pripravnik
27. jun 2011
66
0
6
Očitno so tudi tebi oprali možgane.... Boš zavaroval sebe, punco, ata, pol se bo pa ustavilo. Kako pogodbo pa imaš pezde. Podjemno, za določen čas, poiskusno dobo? Vsi so isti dr... Zato ne bit brihten....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
...a vseeno lahko to spišeš malce bolj na nivoju (npr. brez raznih pezdetov itd)
smile-1.gif
 

ZASTOPNIK

Zelenc'
30. maj 2012
5
0
1
Žal ali ne, tako je. Meni pa hvala bogu nihče ne pere možganov.

Pa lep dan še naprej
Zastopnik
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni je pa to super izvedba, da se vse preko neta uredi, brez da mora bit vmes agent.

Lepo naklikaš, vpišeš MC številko in rešeno, pa še potem se lepo podaljša vsako leto. 5, 10min dela, namesto urca s agentom
smile-1.gif

Urca z agentom? Pri meni pride, ko ga poklicem in v cca. 15. minutah je vse urejeno... Mogoce bi bilo kaksno minuto vec, ce bi vmes menjal avto... tako, pa samo naredi enako kot predhodno leto... doda popust na paketno zavarovanje... se kaksno receva vmes... in zadeva je urejena
smile-1.gif
...

Bolj problem bo mogoce takrat, ko se bo pojavil skodni primer... in ni nobenega...
grims-1.gif
 

francesca

Zelenc'
8. jun 2012
1
0
1
...agent pobere 20% premije?
zavarovalni zastopnik prejme plačilo v višini 2,5 do 4 % od plačane premije za avtomobilsko zavarovanje ( odvisno od zavarovalnice za katero dela), Ta znesek predstavlja njegovo bruto plačo. Neto si pa sami izračunajte...pa brez hude krvi...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Provizijo kot dodatek k osnovni plači? Plus stimulacijo za uspešno pridobivanje novih strank?