Wireless prenos a/v signala PC->TV

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Verjetno obstajajo kakšni wireless oddajniki, s katerimi bi prenašal a/v signal iz računalnika na domači kino. Če sem bolj natančen, bi rad prenesel zvok iz računalnika (v eni sobi) na domači kino (recevier) in sliko na TV (v drugi sobi) ali pa oboje na TV, na SCART če prva opcija ne bi šla. Ima kdo preizkušeno opremo že doma. Zanima kako se te zadeve obnesejo v praksi in kje bi se to pri nas dalo dobit. Nekaj malega sem našel, ampak me kot prvo zanimajo izkušnje in mnenja uporabnikov.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Po mojem folk nima dosti izkušenj s tozadevnimi rečmi.
smile-1.gif

V Big Bangu mislim, da imajo neko tovrstno reč za prenos video in audio signala.

Ogo
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Evo, da neboš reko da ni izkušenj.

Samo dobro poglej kaj točno rabiš!



KLIK





Meli pa so v comtronu tudi neko varjanto, za 50 eurov, samo se nisem poglablal. Vem pa da je prenašal signal na skart prikluček (nevem pa točno). Najbolše da jih sam povprašaš.

Pa poglej malo v CONRAD tu majo skoro vse samo precej drago.



Če pa te še kaj zanim, samo vprašaj.
 
Nazadnje urejeno:

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Jaz imam to zadevo doma in deluje dost uredu dokler nimaš zraven tudi wirelessoddajnika za internet.
Sicer sem zadevo kupil od sesamtv iz francije in zraven dobil tudi njihov software za HTPC, in zadeva je dobro funkcionirala zraven sem dobil tudi daljinca ki je bil za upravljanje računalnika in se je povezoval z računalnikom ravno tako preko tega oddajnik ain sprejemnika, sveda pa je potrebno imeti na računalniku IR. Kasneje sem ga nehal uporabljati ker nisem mogel narediti drugače kot da sem imel oddajnik za wireless internet blizu računalnika, prav tako pa mora biti blizu računalnika tudi oddajnik AV, no ker to ni delalo sem pač rekel da je bolj pomemben internet in sedaj te zadeve ne uporabljam več. Razen za kakšne druge namene, je namreč kar uporabna zadeva, seveda pa o kakšnih blaznih razdaljah spet ne moremo govoriti. Me je pa takrat komplet stal okoli 130€

Če te kaj bolj konkretnega zanima pa prašaj.
 

DonFerdo

Zelenc'
17. sep 2007
22
0
1
Nekaj podobnega sem sam iskal. Našel sem eno poceni varianto mislim da v bigbangu ali comshopu. Sem pa zelo skeptičen glede kakovosti slike prenešene na tak način, zato sem se raje odločil in si vzel nekaj več časa za konkretno napeljavo kablovja po hiši.

Kakšne so pa izkušnje s kakovostjo?
 

KYPCK

Pripravnik
30. okt 2007
110
0
16
Ljubljana ter center dolenjske
V tanovi reklami od merc***** je en brezžični odajnik in sprejemnik za prenos avdio in video, cena je pa 57,99€. Sm nevem če je pa to tud za PC na TV. Pojdi pogledat in boš videl, cena ja pa ugodna, drugače pa ma Conr** to v svoji ponudbi, kr mal razišč na njihovi strani.
P.S.
Nisem hotel delati reklam zato sem imena nekoliko skrajšal
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Jaz imam en tak poceni A/V 2.4 GHz link. Poleg slike in zvoka prenaša še komande za miš. Brezveze, čez sobo že nese, če so ovire na poti, pa precej pade kvaliteta. Skozi zid lahko samo sanjam, da bi se kaj videlo...
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Večina variant je takih, da prenašajo TV slik na računalnik. A to rabiš?

V ZDA je zelo popularen slingbox, pri nas pa prodaja podobne rešitve Pinnacle.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Nič ne rabim, vidim da ni nič kaj pametnega še na tem področju, vsaj pri nas ne. Sicer tako ali tako ni bilo za mene ampak je kolega iskal nekaj takega. Kar pa sem iskal, pa je v prvem postu precej natančno razloženo. Na kratko, iz Pc na TV, wireless.
 
Nazadnje urejeno:

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Hm, ne vem, če je, saj je premalo podatkov. Ni videti, katere vhode in izhode ima, da vidim kaj se sploh da priklopit na tole.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Preverjeno dela
wink-1.gif




Vhod in izhode pa maš mrežne in to je vse kar rabiš. Seveda govorimo za IP TV varjante, ko imaš mrežni STB.



Za prenos samo AV signala pa ima BigBang ene rešitve po 50€. Ima žlahtnik in mu dela po stanovanju BP.
 
Nazadnje urejeno:

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Ja ne vem, če je to res vse kar rabim. Potem mi pa prosim povej, kako naj priklopim (kateri priklopi, kabli) zadevo na TV, da bom lahko gledal film, ki se predvaja na računalniku. Zraven Tv-ja je tudi Philips dvd receiver.
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
to sem jest spraševal v eni drugi temi. zanima me kako je z resolucijo? kakšno sliko dobiš na LCD TV če ima računalnik max resolucijo 1024x768
 

hmhm

Zelenc'
17. okt 2007
5
0
1
Za prenos zvoka uporabljam Apple Airport Express, dela fantastično, prenaša pa tisti zvok, ki ga laufas na Itunes. Istocasno je stvarca se WIFI oddajnik, tako da jo priklopis na mrezni kabel in imas wireless. Ima tudi USB port, tako da imam nanj priklopljen printer in printam brezzicno.
Enoto imam vtaknjeno v vticnico blizu HIFIja (zgleda kot malo vecji polnilec za mobitel) in prek 3,5mm vticnice povezano z hifijem.
Obstaja se malo boljsa varianta,ki pa zna poleg zvoka prenesti se sliko. Poglej na apple domaci strani!
Lp