Windowsi - Hitrost?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Photoshop je kar zahtevna zadeva.... i5 rang bo pogojno.....i7...i9...
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
Zdaj sem pol urce gledal za SSD diski, ampak resno razmišljam, da bi kupil kar nov prenostnik, ki bi bil ok vsaj še za kakšnih 5 let ali več. Mogoče se je bv ubadati s tem računalnikom, če pa za dokaj mali denar dobiš že marsikaj. Mi lepo prosim kdo na hitro razloži, na kaj moram biti najbolj pozoren?

Potrebujem ga zgolj za PhotoShop in internet, ostalo delam na Macu. Rad bi le 15" zaslon ali več, ker je računalnik 99% doma.

Budget? - Ne vem, toliko, da se za denar dobi najboljše kar potrebujem, da ne preplačujem preveč za močen PC, ki ga ne potrebujem.
pisi zs, ce bos slucajno starega prodal.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
odvisno od uporabe...če uporabljaš osnove, je tudi i5 dober. tistih par sekund več za eno obdelavo lahko tudi potrpiš. no...sicer sem pa predlog dal...
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
102
20
18
Ja najboljše kupit nov prenosnik za 600€ dobiš že skoraj zverino, sploh ,če gledaš rabljene , 16gb rama najmanj! Full hd , ssd. Če si pred nekaj leti kupil računalnik za 200€ je danes precej slab. Če si pred nekaj leti (5+?) kupil prenosnik za 600€ je tudi to danes že precej slab, tako za primerjavo. Seveda se da brskat po spletu vendar si omejen.

Samo za splet in lažje programe lahko prenosnik za 300€ opravi svoje delo, le poznati moreš specifikacije ali nekoga, ki se spozna na pcje (jaz). :cool:

Priporočam, da gledaš i5 ali novejši Ryzen prenosnik. Možno, da te Tech draži zaradi karantene, ker vsi rabijo za delo ali zabavo od doma. Predlagam, da raskiraš enih 600-700€ in imaš potem mir nekaj let. Je pa res, da moreš bit pozoren, da izbereš dobre komponente in pravo firmo, ki največ ponuja za ta denar. Lenovoti so super, sicer malenkost dražji a so dobri, tudi Acer in Asus je vredu, vendar Asus je spet že 100€ dražji. Acer ponuja največ, so še drugi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Success

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
No, se mi je zdelo....
Kaj pa to? Je scam glede na to, da imajo reklamo na sijolu?

 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Win 10 z ebaya so loterija. Prej ne kot ja.
Koliko si jih pa že nabavil? Jaz sem jih že vsaj 10, nekatere že pred nekaj leti in vse lepo delajo. Na ebayu se kupi od dealerja, ki ima največ prodaj in pozitivnih feedbackov.
Enkrat se mi je zgodilo, da koda ni delovala, pa je prodajalec takoj poslal drugo, ki je bila v redu.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
Enako. Več kot 10 z ebaya in še vsi keyi delajo. Kot je napisal bizi, glej feedback prodajalca
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Ja najboljše kupit nov prenosnik za 600€ dobiš že skoraj zverino, sploh ,če gledaš rabljene , 16gb rama najmanj! Full hd , ssd. Če si pred nekaj leti kupil računalnik za 200€ je danes precej slab. Če si pred nekaj leti (5+?) kupil prenosnik za 600€ je tudi to danes že precej slab, tako za primerjavo. Seveda se da brskat po spletu vendar si omejen.

Samo za splet in lažje programe lahko prenosnik za 300€ opravi svoje delo, le poznati moreš specifikacije ali nekoga, ki se spozna na pcje (jaz). :cool:

Priporočam, da gledaš i5 ali novejši Ryzen prenosnik. Možno, da te Tech draži zaradi karantene, ker vsi rabijo za delo ali zabavo od doma. Predlagam, da raskiraš enih 600-700€ in imaš potem mir nekaj let. Je pa res, da moreš bit pozoren, da izbereš dobre komponente in pravo firmo, ki največ ponuja za ta denar. Lenovoti so super, sicer malenkost dražji a so dobri, tudi Acer in Asus je vredu, vendar Asus je spet že 100€ dražji. Acer ponuja največ, so še drugi.

16 gb je za "navadnega" uporabnika overkill. in ne, da bo to dobro za deset let...čez pet let bo pač kupil 16gb-ČE-bo potrebno. saj gre požrešnost chrome (no ja, tudi ostalih) gor, a za "fotra" je 8gb čez glavo. kdo od starejših pa sploh VE, da imaš lahko odprtih več zavihkov? skratka, 16gb je za tiste, ki res potrebujejo računalnik za delo. surfanje po alterju pač to še ni :)
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

kupil zadnji mesec 7. sranjje, ker ne za mene. dve delali direkt, ostale ne. prodajalci potem mutijo z getcid...pa z kao no problem, you must go over telephone,... vsi kao zanesljivi prodajalci, potem pa cez cca pol ure: zginejo dol, ebay poslje, da so jih skenslal zaradi “moznosti” da vse ni ok. pa se ta cvetka od ebaya: ni mi treba placati te zadeve - katero sem dobil za nagrado od prodajalca - (saj ne, da ima ebay placilo, potem posiljanje.

imate kak link od vasih zanesljivih prodajalcev?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
jest raje dam 30 eur pa imam račun :) trenutno mi (še) deluje office 2016 koda z ebaya, ena druga office koda je potekla po enem letu, eni drugi ključi za druge programe pa so bili seveda predobri, da bi bili resnični. in so v enem tednu vsi padli na blacklisto :)
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

jest raje dam 30 eur pa imam račun :) trenutno mi (še) deluje office 2016 koda z ebaya, ena druga office koda je potekla po enem letu, eni drugi ključi za druge programe pa so bili seveda predobri, da bi bili resnični. in so v enem tednu vsi padli na blacklisto :)
30? kje?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
tle:

tle so še cenejši, a še nisem nabavil:
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

jaz na cjs ne bi, ti pa izvoli.

za prve pa se nisem slisal.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, pri prvih sem jih že ene deset nabavil. z računom. delajo. še.
za druge pa...jih je še nekaj takih. a imam raje malo dražje, pa mir :)
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

pa ti dajo kljuc (torej kodo) in dela iz prve ali ti potem zacnejo mutit, da probas z telefonsko aktivacijo oziroma gedcid.....?