Windows

branko19

Pripravnik
16. apr 2019
60
3
8
recimo:


karkoli bo ok...
Najlepša hvala.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
da ne odpiram nove teme. Najlažji način kako na novo naložit 12 identičnih računalnikov.
Razmišljam v tej smeri, da naložim prvega z vsem potrebnim, potem pa clonezilla ali kaj podobnega in kloniram. Je to to? in kateri free programček je najbolj uporaben. Oziroma ali je funkcija v win 10 create system image čisto uporabna in potem na drugem restore
 
Nazadnje urejeno:

hdx

Guru
1. jun 2011
1.090
1.649
113
Ključ je legalen, pot do ključa je pa nelegalna. Je pa na redditu nekdo vprašal support glede teh ključev in so mu odgovorili, da jim je vseeno dokler je ključ veljaven.
Meni vsi ključi delajo, stari tudi okoli 4 leta.

MS je verjetno bolj pomembno, da uporabljaš Windowse in ne utrujajo z aktivacijo, kot so včasih. Windowse lahko uporabljaš tudi brez ključa BP
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ključ je legalen, pot do ključa je pa nelegalna.

To je isto kot da bi rekel "Denar je legalen, le do njega sem prišel na nelegalen način".

Vsak ključ ima zadaj neke pogoje nakupa in pogoje uporabe. Poceni ključi so 99% nateg in so vsaj siva cona, če ne že ilegala. Kot fizični uporabnik sicer nekih sankcij ne boš doživel zaradi tega - razen potencialne deaktivacije Windowsev.

Pri podjetjih pa te lahko ob uporabi takšnih ključev že doleti kakšna kazen...

Pa preberi si link iz mojega prejšnjega posta, tam je ta zadeva zelo lepo razložena.
 

errhec

Pripravnik
5. sep 2008
56
5
8
Kaj ni jasno pri teh ključih?

Za MS so legalni prav tako si jih legalno kupil. (če so legalni za pravno osebo, pa bi se moral kakšen pravnik pozabavat)

Na enem od podanih linkov je :

DISCLAIMERS
the activation keys sold in this listing are genuine and are used as a system builder. supplied by authorized Microsoft partners. To comply with the terms and conditions of both Microsoft and eBay, all of the items sold are new and sourced directly at the time of sale from third party Microsoft sellers.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ključ za 5€ ne more biti legalen za nekega naključnega končnega kupca. Takšni poceni ključi imajo svoje pogoje uporabe, katerim ti skoraj sigurno ne ustrezaš.

Če jih MS pusti aktivirati, še ne pomeni da so ključi legalni. Takšne ključe tudi masovno deaktivirajo, ko ugotovijo da je prišlo do zlorabe. Si sploh prebral oni moj link?
 

errhec

Pripravnik
5. sep 2008
56
5
8
Vem za več ljudi ki že več let uspešno uporabljajo linke kupljene preko eBaya. (eBay uspešno umika nelegalne stvari iz prodaje.)
Čeprav sem zaprisežen uporabnik linux OS (15let +) , včasih potrebujem kakšen ključ. Do sedaj sem imel en problem, da mi ključ ni deloval ob namestitvi, po reklamaciji sem dobil drug ključ ki je deloval. Kot rečeno vsi delujejo (več let) brezhibno in tudi po pričevanjih uporabnikov po forumih ni še nikomur nehal delovati. Verjetno so to OEM ključi, s katerim pa kršijo uporabo prodajalci in ne ti, OEM ključ bi morali prodati z računalnikom. Kljub mojemu trudu da najdem podatek kje je masovno deaktiviranje ključev kupljenih preko eBaya, ne najdem. Za MS so to uradni ključi in bodo delovali, če jih uspešno aktiviraš. Nisem pa do sedaj še poizkusil namestiti isti ključ na več PCjev.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja za Office je pa varianta za 86 eur preko njihove podpore nadgradiš kateri koli veljaven Office od 2003 leta dalje na 2019 za tak denar in ja vse legalno, tudi račun na podjetje, da si še ddv odbiješ od gornjega zneska, ja tudi oni dajo račun z SI davčno številko. Tega v trgovinah ni je samo pri MS- u.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.090
1.649
113
Na več PCjih ključ ne deluje, ker se veže na strojno opremo. Kot je errhec napisal, ključi so legalni in tudi Microsoftu je vseeno kako si prišel do teh ključev. Je bil screenshot supporta na redditu, ampak ga ne najdem več.
Za osebno rabo so te ključi super, če se pa komu Microsoft smili, pa lahko kupi ključ za 150 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Je kdo od vas prebral pogodbo za te kljuce. In ali jo krsite ali ne. Dokler ne preberes nima smisla govorit o tem. Jaz ti tudi lahko pridam 500 kljucev za 5eur. In jih ms ne blokira. Samo v skladu s pogodbo pa tudi teh 500 uporabnikov ni. Ampak ms tega ne vidi
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.090
1.649
113
Saj vsi vemo, da te ključi kršijo pogodbo. Kot sem prej napisal, ključi so legalni, kako pa kupec oz. prodajalec pride do njih, je pa druga pesem. Tudi MS očitno briga za pogodbo, če jim je samo pomembno da je ključ legalen z njihove strani.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Saj vsi vemo, da te ključi kršijo pogodbo. Kot sem prej napisal, ključi so legalni, kako pa kupec oz. prodajalec pride do njih, je pa druga pesem. Tudi MS očitno briga za pogodbo, če jim je samo pomembno da je ključ legalen z njihove strani.

Kako je lahko ključ legalen če z njim kršiš pogodbo? Zdaj si sam sebe zanikal.

Še enkrat - ni vsak delujoč ključ tudi legalen ključ. Pač niso te še dobili ali pa jim je vseeno. Za kršenje licence te kot fizičnega uporabnika res ne bo nihče preganjal (vsaj pri nas ne), za pravne osebe pa je ta zgodba precej drugačna.