Windows

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Oni so si dali v pravilnik, da je z njihove strani ključ legalen in iz njihove strani nisi ničesar kršil. Lahko pa si kršil kak drug zakon, ki bi motil koga drugega. Tako si jaz tole predstavljam.
Imam pa eno vprašanje...če se ključ veže na hardware in če zamenjaš kako osnovno ali grafično...a postane ključ neveljaven? Na kateri del hardwara se veže?
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
Če je ključ kreiran s strani MS je legalen. To je kar nekateri prodajajo na ebayu (OEM). Če kupiš ključ od nekoga, ki ga je kreiral s pomočjo aktivatorja oz. s kakšno drugo programsko opremo, potem je ključ nelegalen. In tak ključ bo nehal delat in bo na blacklisti pri MS.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
Oni so si dali v pravilnik, da je z njihove strani ključ legalen in iz njihove strani nisi ničesar kršil. Lahko pa si kršil kak drug zakon, ki bi motil koga drugega. Tako si jaz tole predstavljam.
Imam pa eno vprašanje...če se ključ veže na hardware in če zamenjaš kako osnovno ali grafično...a postane ključ neveljaven? Na kateri del hardwara se veže?
Veže se na matično ploščo. Če si prijavljen v Windowse z MS računom, se pa baje ključ celo prenese na nov PC. To še nisem probal, tako da ne morem 100% trditi
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
Jaz sem kupil Windowse posebej. Če imaš manjše podjetje, potem mislim da ni problema, če kupiš OEM z laptopom. Zelo malo verjetno, da sploh dobiš inšpekcijo.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Jaz sem instaliral na vec pcju... Na treh dela, pol pa rece, da je kljuc ze uporabljen...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Mah linux-i...

Vse ok....edin 3/4 programov ki si jih navajen na Winsih potem ne dela....recimo vse kar je za garmin ni nadomestka (basecamp itd)
Linux sem omenil za povprečnega uporabnika, internet, office, mp3 muska, slike, gledanje filmov.To vse dela, brez da se igraš z licencami.

Za kaj bolj specifičnega, kar dela samo v windows okolju, linux odpade, če ni neke pametne alternative.
Ali namestiš windows v virtualko (VirtualBox/VMware/ qemu + gui ; AQEMU/JavaQemu/virt-manager), oz če dela preko winehq.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
linux je fajn za kakega talentiranega, ki v vinsih nabije sranja do nerazpoznavnosti v parih dneh.
Jaz sem teti, ki je uspela win zafurat v 3 dneh do takega stanja da se ni dalo več normalno delat, naložil ubuntu in je bil 2 leti mir.
Rabi pa itak samo firefox.

Drugače pa ni glih uporabno za veliko večino ljudi. Win pozna praktično vsak se počuti domače. v Linuxu je že neko prilagajanje, ni tistih klasičnih programov (ms office recimo, in ne razne verzije linux officev in ni enako kot ms office pa če se še kako trudiš, vedno naletiš na neke zadeve ki ti porušijo postavitev). Pol so kake druge zadeve ki jih mogoče rabiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Ko smo že ravno win/linux...

A je kakšna special fora da Linuxe povoziš z Winsi?

Ker mi ne rata....naredim boot USB ključek v Linuxu z WoeUSB...in ne zlavfa...

Disk sem žnjx formatiral vmes...na NTFS... Kot da linuxi ne bi pustili narest bootable Windows slike na usbju...?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ce si formatiral disk, potem ni vec Linuxov...mora biti drugje napaka
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Linux je na mojem compu...
In Linux je bil na compu od mame...ampak asus x553m žal nima kompatibilne wifi kartice z linuxi...

Na svojih linuxih ne uspem naredit bootable windows ISO slike ki bi se zagnala na sformatiranem kompu...

Zato me zanima če je kje kaka blokada da z linuxi ne moraš bootat "konkurence"?
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Ko smo že ravno win/linux...

A je kakšna special fora da Linuxe povoziš z Winsi?

Ker mi ne rata....naredim boot USB ključek v Linuxu z WoeUSB...in ne zlavfa...

Disk sem žnjx formatiral vmes...na NTFS... Kot da linuxi ne bi pustili narest bootable Windows slike na usbju...?

V BIOSu omogoči UEFI al kaj je že.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Si probal na drugem kompu? Če dela? Imaš prav narejen iso? Mbr ali gpt? Imaš v biosu prav označeno za boot glede na mbr ali gpt? Legacy ali uefi
Alo pa preprosto klucek ne zmore tega. Mam dva taka ko vse identično narediš in ne boota, tretji vedno in povsod
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
En je črne barve, drugi pa take srebrne v kovinskem ohišju. :) 16gb in 32gb. Oba taka ko jih talajo za reklamo
Za instal pa uporabljam 16gb transcend.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Bom jutri sprobal...

Linux boot varjante nobena nima nobenih MBR itd opcij

Rufusa mi pa še ni uspelo zagnat v Linuxu...