Windows Mobile in Panoramio

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Uporabljam HTC-ja z Windows Mobile 6.5. Na potovanjih bi bilo super, če bi lahko preprosto na hitro pregledal Panoramio fotografije v bližini moje lokacije (tam, kjer je veliko fotk, je ponavadi kaj za pogledat). Google Earth Mobile bi bil super, a kaj, ko verzije za Windows Mobile ni. Google Maps for mobile bi bil tudi OK, a kaj, ko nima Panoramio layerja. A pozna še kdo kak program za Windows Mobile, s katerim bi lahko na zemljevidu iskal Panoramio fotke?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Saj res, tega sem pozabil. Sem poskusil, presurfal vse možno na internetu, pa nobena rešitev ne pomaga.
Zadeva se namesti, takoj po namestitvi pa javi: "Installation failed, errno=910, Application authorization failure".
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Namestiti moraš Thawte root certificate. Saj ti pri namestitvi piše, da ga je potrebno dati na telefon, če pride to težav z avtentikacijo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Seveda sem namestil certifikat, saj sem napisal, da sem presurfal "pol interneta" v zvezi s tem programom.
Prebral njihova navodila, naredil vse tako kot treba. Ugotavljam pa, da je težava očitno v JBlend Java VM, ki ji imam na telefonu.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Program je eno, certifikat zanj pa drugo.

Na telefonu preveri, če imaš vklopljeno (moraš imeti), da ti upošteva tudi nepodpisane certifikate.
 
Nazadnje urejeno:

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Katerega HTC-ja imaš? Na novejše se da naložiti android, če to nujno rabiš.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Glede na to, da že ene 10 let skrbim tudi za serverje v firmi sem prepričan, da poznam razliko med tema dvema pojmoma.
OK, dovolja off-a, še kaka konstruktivna?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Touch 2. Zadeve ne rabim nujno, fino bi pa bilo. Ta telefon sem kupil ravno zaradi Windowsov, zato Android odpade.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Na xda poišči "Myriad Java". Verjetno trenutno najboljši java manager za WM, zagotovo pa je svetlobna leta pred jBlend.

EDIT: Če myriad ne dela na tvojem telefonu (baje podpira samo WVGA), pa poišči še za "esmertec" oz. "jbed".
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Car, 5
cheer.gif

Točno tako, kot si napisal. JBlend ima očitno neke težave, ko pride do pravic (to sem prebral tudi na nekem tujem forumu). Myriad Java se je lepo nainštalaril, vendar se potem enostavno ne odpre. Vrgel dol in nainštalaril Esmertec Jbed 20090506.2.1, ta pa dela ko šus. Tudi Locify se sedaj normalno namesti in tudi deluje. Kaj več bom testiral jutri, danes se mi sredi noči ne da sedeti na balkonu, da dobim GPS signal.
rolleyes-1.gif
Javim, če Locify ustreza kar se Panoramia tiče.
Hvala za pomoč.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Na splošno je jBed v vsem boljši od jBlenda (fullscreen, pravice, hitrost ...), myriad pa je v bistvu nova verzija jBeda (preimenovali so ga v "Myriad Java").

Kako misliš, da se ne odpre? Myriad nima svojega launcherja kot recimo jBed ali jBlend, ampak se java programi pojavijo v meniju kot normalne aplikacije. Samo najdeš .jar datoteko in jo odpreš z file managerjem.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Jp, poiskal sem .jar, ga "odprl", samo se ni zgodilo popolnoma nič. Nima veze, dela v jBed, Myriad no more.
cool-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Locify sem malo potestiral, pa ni čisto to, kar sem iskal. Hotel sem imeti namreč slike razporejene na mapi, tako kot npr. v Google Maps / Earth, kjer lahko npr. iz gostote slik vidiš, kje je kaj zanimivega.
Locify pa v seznamu izpiše slike iz bližine tvoje lokacije, potem pa lahko vsako posebej odpreš in pogledaš. Relativno neuporabno za to, kar sem jaz želel.
Mi je pa na pamet padla še ena stvar - poleg WM namestim še Symbian, ki se ga zažene znotraj Windowsev, potem pa preko Symbiana npr. Google Earth for Symbian. Matejdro, a bi to šlo? Da se ne grem brezveze zezat...