windows 2003

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo!
Mene pa zanima, če je med nami kak uporabnik windowsov 2003? Od kolega mama je namreč zdaj na enem računalniškem tečaju in imajo ta OS in zdaj bi rada imela istega tudi doma (do zdaj se mi zdi da so bli 98SE). Kakšne so posebnosti teh windowsev, ker jih v življenju še nisem videl in niti ne vem kaj pričakovat pri inštalaciji, če so kaki problemi, kako je s service packi,... torej karkoli mi bo v pomoč
smile-1.gif


Hvala!!

lp
Peter
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Jas ga mam trenutno na laptopu in moram rect da sn prijetno presenecen kaj se tice podpore z XP gonilniki ... Na dellovi strani baje 2003 ni podprt, a sem z lahkoto instaliral vse gonilnike ...

Drugace ze jedro sistema je novejse kot pri XPju, hvalijo tudi upravljanje s pomnilnikom (boljse kot pri XP) ... Na enostaven nacin ga prilagodis, da izgleda podobno kot XP (izklopis CTRL-ALT-DEL lock, nadlezno vpisovanje razloga pri rebootu, itd), tukaj je link -> http://www.msfn.org/win2k3/ ... Zna biti nadlezno namescanje kaksnega licencnega softwera, ker obicajno zahteva Server edicije, drugace pa vecina programckov dela brez tezav ... Pac probat je treba, jas sn zadovoljen da sn mel moznost ga dobit na MSDNAA ...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
imam na eni mašini scier server verzijo pa še celo oskobljueno tako da vse skup deluje še hitrej. ka ti nej rečem, mal je drugač kot XP, do sedaj stabilno brez antivirusov in podobnega. gor mi laufajo samo opensource programi. za to kar je namenjem ta pc (surfanje, torrenti, gledanje filmov, kak txt za natipkat in zapečt kak cd/dvd) več kot zadovoljen. pa full hitro se postavjo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
khem
windows 2003 JE server okolje! to ni namenjeno workstation-om... imas standard, enterprise, premium, SBS... (milion razlicnih verzij)

kaj te zanima o njih? za kaj jih kolegica potrebuje?

aja pa windows 2003 sta 2 izdaji (trenutno aktualna je R2) obstajajo service pack-i (trenutno SP3)...

saj naceloma je isti smorn kot XP samo da je to serverski OS in kot tak ima moznost ustvarjanja aktivnega imenika, skrbeti za dns, biti file server (na xp imas omejitev 10 sokratnih povezav)...


za kaj to rabi kolegica?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
U bistvu rabi kot samostojno mašino, nič ekstra, office... fora je samo v tem, da ima zdaj tečaj na tem (kar je skrajno butasto za moje pojme, da daš ti osnovni tečaj na tem sistemu, če pa je danes najpogostejši XP) in ne bi rad potem sam še enkrat razlagal kako in kaj gredo zadeve na xpjih, kej je vse drugače,... Razen če je isto, pa ne bo opazila razlike?
Katero izdajo torej, res je basic user
crazy1.gif


@boskosi: zdaj pa dela, zgleda je server dol padel ko sem jst kliknil link...


lp
Peter
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
lej

windows 2003 NISO workstation OS... varianta je da dela preko terminal serverja

konec koncev isti k. kot windows XP samo nimajo slovnskega uporabniskega vmesnika... tako da ni panike...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ja, sej to je tisto - vem da ne rabi serverskega sistema doma, samo matra me layout. Zadeva MORA zgledat tako kot je na tistih računalnikih, na katerih se je učila, ker drugače se bo spet bala računalnika, pa karkoli pritisnit,... sej upam da razumeš, ni več tako mlada, da bi ji bil računalnik nekaj čisto udomačenega...

Mi lahko kdo pove, kake so površinske/bistvene razlike do xpjev? Ne zanima ma jedro etc, samo tisto kar se vidi od zunaj?

lp
Peter
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.037
488
83
Jaz imam v službi 2003 (web edition), doma xp in lahko rečem, da kakšne velike razlike ni. Se je že zgodilo, da kakšen program, ki je deloval na xp, tu povzročal probleme. Vista je bistveno bolj drugačna.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ta windows2003 katerega link sem prilepil je vizualno, koliko se spomnim(je že ene 3-4 mesece kar sem delal z njim) enako kot winxp, tak da po moje ne bi smelo bit težav ...... najbolje da si to verzijo nekam inštaliraš pa malo pogledaš kak se ti zdi, itak zavzame ful malo placa pa še zelo hitro je naložen



EDIT: ta verzija tudi porabi zelo malo sistemskih sredstev, računalnik je zelo odziven ,....... meni na P Celeron 300MHz 64MB RAM-a deluje približno isto hitro kot xp-ji na Athlon XP2800+ z 768MB RAM-a
 
Nazadnje urejeno:

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
graficni vmesnik je isti, na XPjih pac das Classic Windows temo pa je taka kot privzeta na 2003 ... Po Administrative Tools pa najbrz ne bo sarila kaj dosti ;]
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:

Mi lahko kdo pove, kake so površinske/bistvene razlike do xpjev?


No onega šminkastega vmesnika. (vijoličen rob oken in oranžni gumbi)

To je za laika vse.



Kot je že rekel maddog prej, pri goli instalaciji je priporočljivo spremenit stvari kot piše na tistem linku.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za to delo kar ona rabi je vbistvu isti kot xp, sam da ima XP tema mal bolj zaobljene robove:) če da pa xp uno kalsično temo so pa skor isti. kot je že nekdo omenil, za njo so tut xp-ji dobri. bljižnce na namizju, desni klik meni so povsod isti tko da brez skrbi ji lahko daš xp-je. pa še za tebe bo lažje če bo rabla pomoč;)