WIN VISTA ... zakaj ?

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik redorange pravi:
Saj lahko da se motim, samo kar se spomnim, ko so prišli XP ven, se mi ne zdi da je bilo toliko težav kot z visto.

enako jaz sem se otepal xp (zaradi enakih porodnih težav itak da ni na njih nič delalo driverjev pa tudi tako še ni bilo) do konca hvalil sem pa ME ki so ga drugi pljuvali
hysterical-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@Maggio:

Točno ... tudi Windovs ME je bil operacijski sistem ki je deloval zanesljivo in brez kakršnih težav.
Tudi sam sem ga uporabljal vse do izdaje XPja in sem bil izredno zadovoljen.
Spomnim pa se, da so ga kolegi strašno kritizirali in v tistem času hvalili Win2000, kateri pa meni ni odgovarjal.
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Dolgo sem se otepal Windows XP, potem sem bil zaradi določenega programja primoran presedlati nanj in moram priznati, da niti nisem bil razočaran, ker sem dobil vsaj nekaj dodatne funkcionalnosti (prej sem uporabljal ME) - predvsem NTFS in možnost omejevanja uporabniških pooblastil, kar s pridom uporabljam namesto kateregakoli antivirusnega programa, ki bi mi žrl še dodaten pomnilnik.



Kaj bi naj bila tista nova funkcionalnost pri Visti, da bi bil z njo zadovoljen z njo, mi ni uspelo ugotoviti, ker so še tisti nov FS črtali pred izdajo. Za prazen nič res ne mislim kupovati kupov drage strojne opreme. Pravzaprav sem ravno nabavil dva AM2 sempron sistema s po 512 MB pomnilnika, ker sem tako prepričan, da Viste ne bom niti povohal. Na XP računalnika delujeta super in sta bila nesramno poceni, z Visto se pa moraš odreči spodnji polovici ponudbe novih računalnikov, ker je prešibka. Kdor ima denarja na pretek, ga to verjetno niti ne moti, mene pa.



Ocenjujem, da bom prej presedlal na Linux, kot na kak nov Microsoftov OS, ker se mi zdi, da se bodo open source operacijski sistemi veliko vendorjem zazdeli dovolj pomembni, še preden bo Microsoft ustvaril kaj res inovativnega (ali vsaj "lahkega").
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Zakaj je ne uporabljam:

- ko se sistem boota žere 800Mb rama in ~10% CPU-ja
13.gif

- baterija mi traja skoraj pol ure manj kot v XP in linux-u.
- nagravžni fonti v explorerju, ki jih ne moreš spremeniti.
- eclipse mi mi random krešira.
- firefox kar na enkrat ne odpre nobene strani, dokler ga ne restartaš.
- aero nima za burek v primerjavi z compiz fusion, ki je tudi strojno manj požrešen.

Pa ne da je nisem poskusil uporabljat. Namestil sem si jo dvakrat, jo skupaj uporabljal vsaj tri mesece. Samo na koncu je vedno letela dol. Še vedno prisegam na ubuntu in xp, za kako igro in programe, ki na linux-u ne delujejo.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@doto:

To povezavo, ki si jo dal ....
to je v sklopu Linuxa ali je to kakšen dodatek, ki laufa tudi na XP platformi ??
shocked-1.gif

Full dobro zgleda mater .... odkrito povedano še nisem videl tega ...
Torej, kako je s tem ?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hmmm ...
A za win xp pa kakšnega podobnega dodatka oz. da bi kakšen program morda omogočal kaj takšnega. Saj druga ne, lepo je, dokler se ne naveličaš.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
.....ko se sistem boota žere 800Mb rama in ~10% CPU-ja...

Ne vem kaj se nekatrei tako bunite glede porabe rama. Saj je vendar zato da se uporablja. So mi hecni eni, ko imajo 4GB rama, pol se pa peezdijo, če jim ga sistem 1GB žre.
bonk.gif
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Zgleda da je zelo odvisno od konfiguracije računalnika. Meni v "idle" (laufa msn, utorrent, outlook, everest) žre 800MB rama in do 3% procesorja. Se pa res zgodi včasih da po zagonu par minutk melje po disku, ampak redko. Po mojih izkušnjah mi sistem dela hitreje, kot na XP-jih, zato še enkrat pravim, naj vsak sam proba, pa bo takoj videl pri čem je.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
A kdo od teh, ki ste odgovorili tukaj uporablja Linux ?
Ma oštja sem se navdušil nad izgledom, predvsem kako lahko delaš z okni - svašta.

Zanima me, koliko prostora zasede na CDju ta OS oz. kako velik je ? Zakaj ?
Na travniku je tega toliko, pa ne vem katerega naj "vtrgam" .
confused-1.gif

Ma bi probal na drug comp naložit linux, da malo probam, kako zadeva deluje.

A mi zna kdo odgovorit ?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Povprečna instalacija zahteva 2-3 GB. Vse kar rabiš je nezaseden prostor na disku. Vse ostalo naredi instalacija.

Priporočam izdal nove driverje, ki bi naj te težave odpravili

Ko imaš driverje instalirane, lahko vklopiš 3d efekte tako da greš v meni Preferences > Desktop Effects in klikneš na gumb Enable Effects. Z malo sreče bi zadeva morala delovati. To je starejša verzija compiz-a. Compiz fusion je potrebno pa instalirati posebej. Navodila za instalacijo najdeš tukaj .
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Zdaj nekaj ne razumem !
confused-1.gif

A Ubunu Linux se temu reče al kako ?
redface-1.gif
Sorry za takšna vprašanja, ampak nimam blage veze, kar se tega tiče.
Zdaj sem nekaj DL in piše ; LinuxOS 2007 je pa vseskupaj 670Mb (pravkar mi je končalo) in je v .iso fajlu. Zdaj ali je to bootable CD v .iso ali pa moram to ISOMagicom odpret, kaj meniš.

Hvala vnaprej.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Pa še nekaj ...
Kako se to naloži .. Linux mislim ?
A to je postopek isti kot pri Winsih ?
Format C in zadevo zalaufaš ?
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
PCLinuxOS imam tudi jaz in mi je bolj všeč kot Ubuntu.
Je bolj podoben win.

To ti govorim za na drug rač, kjer ni win zdraven.
Uglavnem postopek gre tako:
V biosu si naredi First boot device CD
potem daj noter cd z Parted magic (to si moraš posnet na CD že zdaj v win)

potem pa si razdeliš disk tako:
Linux swap: 1GB
ext3: 8GB
ext3: kar ti ostane

Vtakneš cd od PCLOS in tam klikaš samo OK (razen pri uri se ne spomnim več kako je), potem se na prijavnem oknu prijaviš pod: root in prideš na namizje

Zdaj če hočeš si lahko že tukaj poštimaš gonilnike če ti kaj ne bo delalo( PCLOS je vredu ker večinoma namesti kar sam vse potrebne gonilnike).Če kaj zašuštraš samo resetiraj rač in ponovi postopek.

Če ti pa vse dela klikneš na ikono instal in greš naprej, ko prideš do razdeljevanja diska klikneš... "uporabi obstoječe razdelke" in tam si daš tistih >> 8GB hda2: / <<,... in ostalo >> hda3: /home << (na ta način boš imel svoje uporabniško ime na drugi particiji kot OS in če boš kaj zašuštral samo namestiš ponovno OS in bo. Vsi ostali podatki ti pa ostanejo tam. Se pa da vse tudi poštimat brez ponovne namestitve)

Potem greš naprej in čisto na koncu se ti pojavi še okno za GRUB to pa pusti kot je samo sekunde si lahko zmanjšaš recimo na 3.
ustvariš še uporabniško ime in potem se mi zdi da je konc. Še ponovno zaženeš rač greš v bios dat "First boot device HDD" in to je to.

Za poslovenit ti pa naslednjič napišem ko namestiš- ni nič težkega, lažje ne more bit(edino če hočeš ti dam direkt link do SLO PCLOS-a če si hočeš povlečt dol)


Sem pregledal parkrat kar sem napisal, lahko da sem vse vseeno zmotil. Pa vprašaj če kaj ne veš

Vse pravice pridržane. Nobena žival ni bila mučena.

Lp
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ksz


Tudi sam sem staro RC1 dol vrgel (v principu je ona mene, saj je že zdavnaj potekla) in nato vidim v izložbi Slo visto 32 Home Premium. No pa dajmo še to poizkusit si rečem in denarnico ven in v nabavo. Po inštalaciji, ki je bila izredno hitra sem se začel spraševati, če bo vse delalo ali bo tako kot je bilo še pri prvi verziji.

Začudo. Vse kar sem prijel pod miško je delalo. Naložil Msn, antivirusnik, slo office 2007, edino me hebe ali pa ne znam:

sinhronizacija outlooka in dlančnika.

Activesynca ne pusti inštalirat, ker ima kao "medija sinhronizator", a mene slike, mp3 in ostala jajca ne zanimajo. Rad bi samo sinhroniziral outlookov koledar med PC in PDA in nič drugega.

Pozna kdo kakšno rešitev?


Drugače se mi pa Vista lajka, posebno aero funkcija. Izgleda, ni kaj. Tudi hitrejša je pri odpiranju programov. Še en star Finanpro dosovski program sem nahecal, da dela. Edino zoprne so vsakične potrditve da se z nečim strinjaš, a če ne bo hujšega bomo že preživeli.