WIN VISTA ... zakaj ?

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Torej ....
Sem še vedno uporabnik OS Win XP Pro, z katerim sem izredno zadovoljen saj zadeva zanesljivo deluje. Odkrito povedano, če bi nov softwer recimo ki ga uporabljam za vsakdanje delo laufal na Win98 bi še danes imel tega inštaliranega.
Marsikdo se je nasmejal ob prvih stavkih, ampak dejansko meni OS ne pomeni nič bistvenega, kot to, da programi ter sam sistem zanesljivo deluje.
Moja vprašanja se glasijo :

* zakaj bi priporočali prijatelju,znancu, kolegu, da si naloži Win Visto ?
* kaj Vas je pri tem OSu tako navdušilo, da ste si ga naložili ?
* kaj Vam je pri tem sistemu najbolj všeč (kakšna posebna funkcija, dodatek ...) ?

Priznat moram, da ga sam nisem imel še naloženega (ni bilo potrebe, pa tudi radovednost ni bila tako močna), razen veliko screenshotov sem videl in kaj se tiče vizualno mi je zadeva všeč, ko pa prebiram probleme in luknje, ki jih ima omenjen OS, ki je zame še vedno v povojih pa postanem malo skeptičen o zanesljivem deloavnju.
Vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovore, katere bom z veseljem spremljal.

Lep pozdrav.
Hitman
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
- vizualno mi je svetovna
- zelo priročni so mi pripomočki na desni strani namizja (ura, vreme, poraba CPU in RAM, gMail)
- raporeditev dokumentov mi je tud všeč
- iskanje driverjev in posodobitev je 1A
- jebačka je
grin1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
same here...gadgeti so kul in uporabni
cheer.gif


iskanje med dokumenti delije noro hitro
aplauz.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jaooooo, tole me je pa nasmejalo
hysterical-1.gif


Jaz recimo sem imel še pred-verzijo, oziroma RC1, pa se mi je vizualno zelo dopadla, ampak je bil križ z driverji (predvidevam, da je zdaj že mnogo bolje) in z požrešnostjo - sistem je bil obupno počasen (v primerjavi z xpji). Tako da sem šel nazaj na xpje, vsaj dokler si ne omislim vsaj 2gb rama + dvojedernika.

lp
Peter
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Jaz sem imel tudi že ornk probno verzijo Longhorn (pred RC1 visto) in mi je bil zelo všeč ampak na mojem računalniku je štekala in zaje......a totalno tako da ga nebi priporočil nikomur , potem sem si na hišni računalnik naložil visto RC1 (v 5600) , ki sem jo laufal do nekje junija in je delala bp. vendar sem moral imeti zraven še prenosnik z naloženim Xp sp2 ker večino zame uporabnih programov še ni laufalo na visti, zadnjič sem pa nabavil drug prenosnik in gor inštaliral Visto (V 6.000) in se je izkazala zelo dobro in tudi skoraj vsi programi in driverji (ki so uporabni zame) se dajo komot dobit če jo pa še malo poštelaš dela pa odlično.

tako ali pa drugače bomo počasi večinoma vsi prešaltali na visto , zakaj se nebi privadil na zadevo že prej.



itak pa da nisem imel za napisati nobenega pravega argumenta, zakaj bi drugim priporočil visto, in da je totalno preveč požrešna kar se tiče strojne opreme, diska, rama, grafike skratka vsega.

Je pa zame glede na to da večino dneva službeno in tudi privat presedim za XP-ji kar prijetna sprememba.



l.p
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Že od prihoda Viste nisem (razen iz reklamnih spotov) slišal nič kaj precej inovativnega. Izgled je kao lepši, kar zame, ki imam na XP-jih nastavljeno classic windows temo nekako ne šteje. Gadgete se da dobit tudi na XP-jih. Driverji za XP niso problematični... A je res bistvo Viste lep (nenormalno požrešen) izgled? Ker če je tako, jo bom kar preskočil...
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Wacko, tukaj se z teboj popolnoma strinjam.

Samo zaradi izgleda mi pa ni, da bi menjal OS, kateri še ni tako stabilen kot predhodniki - no way ! Itaq pa windowse na svojem compu vidim samo takrat, ko vklopim in izklopim računalnik, tako da ...

Prebiram razne forume, članke ... in vidim da imajo ljudje probleme;

* ne dela zvok

* ne delajo programi

* .... x stvari



Ni mi, da bi se zajebaval s tem. Važno je, da se mi sistem zalaufa, potem pa da odprem svoj program in delam na njem cel dan. Zaključim in ugasnem računalnik.

Tako da, kako pa zgleda OS tistih 10s pri štartanju in 10s pri ugašanju mi je pa res malo mar.



Mimogrede, hvala za odgovore ... me niste prepričali.

Kar sem pa napisal je pa zgolj moje osebno mnenje. Vsak na določeno stvar gleda drugače.

Jaz osebno imam računalnik za delo in ne za brskanje po Winsih.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Že od prihoda Viste nisem (razen iz reklamnih spotov) slišal nič kaj precej inovativnega. Izgled je kao lepši, kar zame, ki imam na XP-jih nastavljeno classic windows temo nekako ne šteje. Gadgete se da dobit tudi na XP-jih. Driverji za XP niso problematični... A je res bistvo Viste lep (nenormalno požrešen) izgled? Ker če je tako, jo bom kar preskočil...


Se podpišem pod tole. Jaz imam tudi nastavljen classic look v XPjih. Pred tednom dni sem kupil laptop z Visto... Poinštaliral komplet sistem s programi in driverji... Na prvi pogled kul. Nekaj novega...zanimivo. Potem pa se je začelo počasi.

-Boot dela prepočasi (Hardware je več kot dober za visto)
-ko pride v windowse, kar melje in melje in melje.... Pogledam procese in disk nabija par MB na sekundo...nek sistemski proces.
-Inštaliram Firefox in quicktime alternative, ter ostale driverje.... zalaufam nek HD film z applove strani, mi štekne firefox. Surfam naprej....spet enkrat štekne... Tako mi je šteknil po 15x dnevno.
-WIRELESS!!!! Nikakor nisem mogel poštimati sistema, da bi mi wireless normalno delal. Surfanje, predvsem s tujino mi je delalo počasneje kot na dialupu. Snemal driverje z IBM strani...po 5kbs. Na kablu vse ok. Izklopim vse mogoče zaščite, antiphishing, defender, firewall, antivirus... isto sranje.
-Inštaliram program za rezanje filmov....ne podpira viste
-Inštaliram program za gledanje filmov ter divx kodeke...., frezne ko zalaufam film...


Potem mi je pa po 3 dneh ob 1:00 zjutraj počil film in sem snel z neta zadnjo verzijo XP, poradiral visto do nadaljnjega in do 5:30 zjutraj štimal sistem na novo.

Zdaj dela vse super.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:

Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Že od prihoda Viste nisem (razen iz reklamnih spotov) slišal nič kaj precej inovativnega. Izgled je kao lepši, kar zame, ki imam na XP-jih nastavljeno classic windows temo nekako ne šteje. Gadgete se da dobit tudi na XP-jih. Driverji za XP niso problematični... A je res bistvo Viste lep (nenormalno požrešen) izgled? Ker če je tako, jo bom kar preskočil...






Se podpišem pod tole. Jaz imam tudi nastavljen classic look v XPjih. Pred tednom dni sem kupil laptop z Visto... Poinštaliral komplet sistem s programi in driverji... Na prvi pogled kul. Nekaj novega...zanimivo. Potem pa se je začelo počasi.



-Boot dela prepočasi (Hardware je več kot dober za visto)

-ko pride v windowse, kar melje in melje in melje.... Pogledam procese in disk nabija par MB na sekundo...nek sistemski proces.

-Inštaliram Firefox in quicktime alternative, ter ostale driverje.... zalaufam nek HD film z applove strani, mi štekne firefox. Surfam naprej....spet enkrat štekne... Tako mi je šteknil po 15x dnevno.

-WIRELESS!!!! Nikakor nisem mogel poštimati sistema, da bi mi wireless normalno delal. Surfanje, predvsem s tujino mi je delalo počasneje kot na dialupu. Snemal driverje z IBM strani...po 5kbs. Na kablu vse ok. Izklopim vse mogoče zaščite, antiphishing, defender, firewall, antivirus... isto sranje.

-Inštaliram program za rezanje filmov....ne podpira viste

-Inštaliram program za gledanje filmov ter divx kodeke...., frezne ko zalaufam film...





Potem mi je pa po 3 dneh ob 1:00 zjutraj počil film in sem snel z neta zadnjo verzijo XP, poradiral visto do nadaljnjega in do 5:30 zjutraj štimal sistem na novo.



Zdaj dela vse super.




Jaz se pa podpišem pod to... Podobno se je godilo pri meni... Par naprav sploh ni driverjev za dobit... RAID je začuda zaznalo... Okvare modulov pri razvoju programske opreme... (na XP tega še ni bilo). Stran od Viste !
 
Nazadnje urejeno:

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Zanimivo - vsak hvali svoje. Sam imam Visto in resnici na ljubo res (še) ne opazim funkcionalne razlike v primerjavi z XP. Vendar mi deluje oldlično, problemov zaenkar nobenih (tok tok).
Najbolje, da vsak sam poizkusi in vidi ali mu leži vista ali ne. Ni noben problem narediti image-a starega sistema za primer, da ti vista ni všeč. Saj pa ne zavzame toliko časa; par dni testireš in vidiš ali ti odgovarja ali ne. Sem pa prepričan, da bo vista čez kakšnega pol leta "izpiljena", drugače se bodo uporabniki preveč pritoževali, sploh tisti, ki so kupili original in jim ne dela tako kot je treba.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
jaz mam visto zaj 14 dni pa niam niti enega samega problema ... imam prepečeno slovensko verzijo in dela BP ... driverje je vse našlo, programi tud vsi delajo, zvok je tud OK, firefox ni še niti 1x zaštekal, .... to je to ... niam problemov
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ynos, mi je žal, da si obupal nad Visto, samo jst nisem. Na razne težave, sem našel tudi ustrezne rešitve, ki jih ti očitno niso mogel al pa nisi hotel.

LP,grem jst zdej uživat v Visti
 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Saj to je to ! Najbolj nadležno kolk slišim od uporabnikov je to reševanje težav !
Če imam jaz OS, zakaj bi moral reševati težave in tratit čas zaradi tega, ker sistem ni dodelan.
Saj ne rečem, da čez nekaj časa ne bo, seveda bo, ampak takrat bo že Win 2008 morda 10 kdo bi vedel kaj ima Bill v glavi.

Ko namestim XP nimam nobenih težav, mislim, da bi jih reševal ... vse se lepo naloži, gonilnike namestim samo za določene naprave ostalo se naredi samo.

Za Visto pa bereš na forumih; ne dela ta program, pa ne dela oni program, pa nimam zvoka, kar naenkrat to pa ono !

Jebeš takav sistem bi rekli v ranki Yugi !

To je zgolj moje osebno mnenje in prav je, da vdarimo debato o tem, morda bomo komu pomagali, da se bo pravilno odločil in posegel po OS XP .
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Vista, zakaj? Jaz ti povem zakaj NE. Pred 3 meseci sem dobil nov službeni IBM T60 (2,6 DC, 2 GB ram, Radeon graphics). Za tega sem se odločil, ker je bil eden prvih s prednaloženim WIN Vista OS. Po 3 mesecih uporabe bom naslednji teden rekel" Hasta la Vista baby". Zadeva se downgrada na XP. (downgrade je grda beseda, saj gre v bistvu za upgrade
smile-1.gif
).



Aero je na mašini tekel samo 14 dni. Mašina je bila počasna, OS je žrl 800 mb rama ob odprtem Notepadu. Napake kot so "error on print spooler" in podobne se na ekranu nizajo v frekvenci 5 na dan, Posodobitve so na voljo v frekvenci 3 na teden. Notesnik uporabljam predvsem za poganjanje offica in poslovnih aplikacij. Drugi problem se mi pojavlja pri PPT predstavitvah. Čakanje na postavitev sistema do točke, kjer klik pomeni izvedbo določene funkcije : 7-10 minut. Tega si pri stranki enostavno ne morem privoščiti. Restart, zaradi priklopa in zaznavanja projektorja je naslednja težava. V prvih tednih sem se srečeval še s pomanjkanjem gonilnikov za določene naprave.



Za konec. Vista je zame dokaz, da lepota in pamet (funkcionalnost) ne gresta z roko v roki. Glede na kurjenje resursov v Visti raje procesorsko moč z XP izkoristim za kaj drugega.





LPM;
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ej, oprosti, ampak, da zamenjaš bsplayer z kmplayerjem ni potrebno veliko dela (to spada pod težavo, ker bsplayer zajebava).
Nek doc to pdf converter ni delal, našel sem boljšega. Ostale stvari so pa bile, da sem stweakal Visto z dvema programoma. Pa zamenjal sem FTP program.


VSE ostalo dela brez problema, tako gonilniki kot zvok, mreža, ter igra, ki jo igram največ-CSS. Celo za Yakumo navigacijo mi ni bilo potrebno inštalirat gonilnika, medtem ko sem se na XPjih jebal s tem.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
ksz..

nevem jas sem dobil obcutek da si lahko Vista in ME (millenium edition) data roke ... zakaj ?

Nekaterim uporabnikom je bil ME majka in so ga uporabljali se za casa Windows 2000 in sele potem sli na XP, docim je ostalim ME povzrocal pikice po telesu in krvave oke od jeze (tudi meni) ... Ocitno je podobno tudi pri Visti ;]
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Tako kot je nekdo pred mano rekel. ME so bili XP-jina Vista. Kaj bodo Vistini XP-ji bomo vidl.