WIN VISTA ... zakaj ?

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@redorange:

hvala za obrazložitev ... v kolikor se odločim zadevo instalirat na drug računalnik bom sigurno naletel na kakšno težavo in se slej ko prej spet oglasim.
Zanima me ta Partit Magic ... a to moram obvezno naložit ?
Razdelitev diska na tri particije je obvezna ali lahko imam tako kot sedaj .. 2 particiji.
Če je obvezno narest 3 particije mi to že ni všeč.

Predvideval sem, da vstavim CD in se instalacijski postopek začne oz. poteka tako kot pri Windowsu. Dol sem si potegnil ta linux, ki je bila povezava na Slo Tech foromu (697Mb).
Morda se jutri malo poigram ...
confused-1.gif


Aja še to ... najprej naredim Format C in začnem postavljat sistem gor ali kako je z tem ?
Se mi zdi zadeva prezakomplicirana, glede na to, da bi pač ga naložil zgolj iz radovednosti.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Preden se spraviš particionirat mašino, bi bilo bolje, da si pogledaš raje kako Live CD/DVD distribucijo, ki se naloži z DVD-ja brez instalacije. Sabayon Linux Live DVD ima te efekte že vključene.
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Ne diska ti ni treba razdeljevat. Je pa boljše če v nadeljevanju kaj zašuštraš.
Vseeno particijo SWAP boš mogu naredit, ker brez tega linux ne dela(saj potem te particije ti ne vidiš, kot da ne obstaja) (Ma se mi zdi da si lahko tudi med namestitvijo razdeliš disk, tako da ti ni treba parted magic, ma se ne spomnim več dobro)
Potem ti v bistvu ostaneta dve particiji kot hočeš ti imet. Prva je za OS (/), druga(/home) home je pa nekaj podobnega kot v win " Moji dokumenti", s tem da se ti sem shranjujejo še nastavitve ostalih programov(vsaj kar sem jaz razumel) in potem če kaj v OS pokvariš da ne znaš popravit, samo ponovno namestiš OS in vse nastavitve programov ti ostanejo in imaš spet svež OS z vsemi nastavitvami in vse.

Ja sej, ti vstaviš CD in se ti zažene "Live CD". To kar boš tam videl ni nič na disku, ti bere vse iz CD-ja, da vidiš če ti je všeč, če ti vse dela,... Že tam lahko vidiš če ti bojo delali efekti...Potem če je vse vredu, klikneš na ikono namesti in greš samo skozi postopek, ki je podoben win. SEj tudi pri win te vpraša za tipkovnico, če hočeš imet slo, pa za uro in datum... Saj je vse isto samo da ja drug OS in je drugačni grafični vmesnik, nič druzga.
Še to: če imaš grafično od Intel ti bo delalo brez nič vklapljat.

Če za začetek nočeš naredit format c ti ni treba, samo vstavi CD noter in se tam igraj in poglej če ti je všeč. Tudi na net lahko greš od tam, pa messenger sprobaš in vse, kot da bi imel že nameščen. Ne moreš nič pokvarit kar imaš na disku, dokler ne klikneš na ikono instal.

Poglej mama si je kupila prenosnik ker je hotela tudi sama malo na net in si kaj pisat v officu ... Kupila je Acerja z prednaloženim linuxom ma je bila naložena samo konzola brez grafike.
Potem sem šel na en linux forum in mi je eden svetoval PCLOS, ker ni treba uporabljat skoraj nič konzole (juhuhu), ga nemstim, mi pove kako je treba vklučit te efekte in je delalo. Amen.
Zdaj moja mama, ko ni imela nič pojma od rač (ko sem ji jaz moral odpirat maile) je sama na linuxu.
Sej sloh ni nič kaj tazga, samo tisti ki ga niso nikoli sprobali govorijo da je to za neke računalničarje, pa da ni drajverjev in ne vem kaj še (drajverjev ni bilo 10-15 let nazaj ko je bil še v razvoju). Če ne moreš brez kakega programa od win je tukaj emulator "wine" ki ti emulira windowse in lahko preko njega zaženeš program (asp32 delujejo)
Potemsem si še sebe dal gor in zdaj ga imam dva meseca in mi je pač boljši od win, pa ne da ga nekaj hvalim, pač mi je lepši in vse.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Res hvala za tako spodbudne besede pri prvih korakih z Linux-om.
Bom se še odločil ... sem še vedno malo skeptičen, ampak firbec me matra.
Tudi sam bi ga naložil zgolj zaradi lepšega izgleda. In na tem računalniku, ki bi to sprobal je itaq namenjen samo za brskanje po spletu, ter poslušanju MP3 komadov, ter tu in tam za sestavo kakšnega Word dokumenta.
Najprej pa moram zadevo snet iz ******* pa bom videl.

Hvala še enkrat in lep pozdrav.