Wifi kamera in Android

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Iščem poceni rešitev za tako situacijo:
V klet bi na steno montiral wifi kamero, ki bi jo lahko na daljavo vklopil ali ne (na daljavo pomeni preko domačega wifi omrežja recimo). Tudi, če vklop na daljavo ne gre, sprejmem možnost, da pač snema nonstop. Sliko bi potem občasno spremljal preko Android telefona. Samega snemanja ne potrebujem, le spremljanje slike ko pač želim. To je to.

Kakšna ideja katera oprema bi za mali denar to omogočala?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
jaz imam Foscam kamero + IP cam viewer za Android...imam pa jo vkljuceno 24/7
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Kupi Foscam 360stopinj, ki ima P2P - lahko jo obračaš v poljubno smer in ta nova funkcija P2P omogoča, da dostopaš "od zunaj", npr. iz mobitela (preko novega Foscam appa), brez da karkoli nastavljaš ruterje in odpiraš porte itn.

To je ta model:
http://www.foscam.si/spletna-t...i9853ep-fi9903p
 
Nazadnje urejeno:

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
V kleti imam namreč pralni, sušilni in še en stroj. S kamero bi rad snemal od blizu displaye mašin, da bi preko telefona videl kdaj je kaj gotovo oz. koliko je še do konca. Torej kamera mora biti dovolj kvalitetna, da razberem številke na displayu (2cm visok)
smirk-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Imam ženo in je to v bistvu zanjo, ker zaradi poškodbe noge težje hodi nonstop dol in gor po stopnicah
smile-1.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
kdaj je kaj gotovo oz. koliko je še do konca

kaj pa ce si enostavno zracunas kdaj je priblizno konec, saj ti na displayu pise kolko traja program, zraven se za vsak slucaj pristejes 10 min pa je to to
sprasujem se.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Stroji nimajo pojma. Oceni koliko bo, pere pa precej dlje. Sušilec ima sploh svojo pamet itd. Vem, da ima Mille že kar svoj sistem, ki ti sporoča na svoji napravi kdaj je česa konec, samo ne bi šel v nakup novih aparatov le za to.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Kupi Foscam 360stopinj, ki ima P2P - lahko jo obračaš v poljubno smer in ta nova funkcija P2P omogoča, da dostopaš "od zunaj", npr. iz mobitela (preko novega Foscam appa), brez da karkoli nastavljaš ruterje in odpiraš porte itn.

To je ta model:
http://www.foscam.si/spletna-t...i9853ep-fi9903p

Stran ne dela???

Tudi jaz bi rabil ugodno varianto nadzorne ip kamere, ki ima možnost snemanja in seveda live spremljanja preko android telefona.

Tega je na netu malo morje, zanimajo me izkušnje uporabnikov.
wink-1.gif
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Imaš še eno opcijo.
Pri nas doma oba stroja pralni in sušilni piskata ko končata . Kaj če si omisliš nek beybi fon raje ?
Ko piska kleti ti piska v stanovanju?

Mi imamo Bosch pralni stroj in pere do minute točno (star cca. 5let)
Sušilni Elektrolux, tudi star pet let, pa občajno zadnjo minuto vrti še urco ali dve. Pri takih se zanašati na odštevalni števec, res nima smisla
smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jaz ne rabim kamere za kontrolo sušilca in pralnega stroja, ampak za nadzor v lokalu.
smile-1.gif


... verjetno si pozabu napisati ksz.
wink-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Iščem poceni rešitev za tako situacijo:
V klet bi na steno montiral wifi kamero, ki bi jo lahko na daljavo vklopil ali ne (na daljavo pomeni preko domačega wifi omrežja recimo). Tudi, če vklop na daljavo ne gre, sprejmem možnost, da pač snema nonstop. Sliko bi potem občasno spremljal preko Android telefona. Samega snemanja ne potrebujem, le spremljanje slike ko pač želim. To je to.

Kakšna ideja katera oprema bi za mali denar to omogočala?
če se ti doma valja kak star androidni telefon, lahko poskusiš tudi z njim namesto kamere:
https://www.google.com/search?q=android+remote+camera&ie=utf-8&oe=utf-8