Webasto in alternative..

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vedno (vsaj zadnjih 10 let kar spremljam to sceno) je bil Air Top - torej zračni, cca 1.200-1.300 € z (zastonj) montažo v avtodom, Thermo top pa zaradi specifike vgradnje v posamezno vozilo rabi poleg osnovnega kompleta še prilagojene dele v znesku 150-200€ + montaža. tako da cena je recimo tam-tam, se pa vodni po mojih izkušnjah bolj redko vgrajuje.
Mogoče ga bom jaz spet v avtodom ruknu, ker te mašine se zelo počasi grejejo sploh pri kakem spustu s smučišča v dolino, si pol ure s hladno mašino.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ugodno.

Mimogrede. Ima kdo, ali pa ve kje nabavit (razen e-bay in ostali net) cca 1m podaljšek izpušne cevi fi 24/25mm, rostfrei po možnosti gibljivo. Lahko tudi rabljena,...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Aleluja! Grem kar danes do Ike v MB, upam da imajo. Sem spraševal na 100 koncih pa noben nima pojma kje bi to dobil.

Hvala - muchos!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
60 cm je prekratka, 120 cm pa je cela umetnost da jo dobiš z e-baya.

Sem bil v Iki - imajo ampak 5 ali 25m v komadu. 5m je 37€ to pa mi tudi ne diši. Sem našel še eno alternativo - 3/4 cole cev, al, rf ali baker, mislim, da se bom za to odločil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Če sem prav videl je to čisto ločen sistem od avtomobila, saj ima svoj rezervoar.
Imam doma ogromno kitajskih stvar, ampak ne bi nikoli tega dal noter, saj bi stalno se spraševal ali je avto že v pepelu :).
To je potencialno za uporabo v bivalniku.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj ne bluzi. Več tisoč teh kitajskih kopij se vozi po svetu in še nobena se ni vžgala - prav za prav se je, ker je to njena funkcija. Če se kaj z njimi dogaja je to da crkne elektronika, pa vžigalne svečke, ali pa so že v osnovi šlampasto skupaj narejeni in se to pač pred montažo preveri.

Jaz vem za najmanj 5 takih v Sloveniji, ki delajo.

In ja to je ZRAČNI "vebasto", ki je v prvi vrsti namenjen ogrevanju prostora: kamionska kabina, kombiji, avtodomi, barke, barake, v tujini tudi objekte s tem ogrevajo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Na VAGu ((Sharan) mi je drugi eberspracher ( vodni webasto)! crknil (prvi je crknil prejšnjemu lastniku,dal novega).
Nisem se našel lokalnega garažarja ki bi to popravljal, original je predrago za kvaliteto oziroma trajnost ki jo nudi( cca 5 let) (itak bi samo menjali) do Ljubljane pa se nisem šel. (Pa kot sem informiran, bodo tudi tam za "dober dan" vzeli več kot 100 najbrž, kaj sele da bi kaj menjali.
Da pa bi se lotil sam razkopavanja mi pa ni.
Je pa po resetu ponovno vžgal, ampak se potem ne zažene več ko se ugasne. Očitno nekje pride do neke napake da ga potem ne zažene več.
Pozna kdo katerega ki se mu ljubi kaj več kot celega menjat?
 
Nazadnje urejeno:

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Na VAGu ((Sharan) mi je drugi eberspracher ( vodni webasto)! crknil (prvi je crknil prejšnjemu lastniku,dal novega).
Nisem se našel lokalnega garažarja ki bi to popravljal, original je predrago za kvaliteto oziroma trajnost ki jo nudi( cca 5 let) (itak bi samo menjali) do Ljubljane pa se nisem šel. (Pa kot sem informiran, bodo tudi tam za "dober dan" vzeli več kot 100 najbrž, kaj sele da bi kaj menjali.
Da pa bi se lotil sam razkopavanja mi pa ni.
Je pa po resetu ponovno vžgal, ampak se potem ne zažene več ko se ugasne. Očitno nekje pride do neke napake da ga potem ne zažene več.
Pozna kdo katerega ki se mu ljubi kaj več kot celega menjat?
Emerspacherje je včasih šraufal Autoelektrika Firm (zreven cerkve v Šentjakobu)

Kako je pa zdaj, pa ne vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na VAGu ((Sharan) mi je drugi eberspracher ( vodni webasto)! crknil (prvi je crknil prejšnjemu lastniku,dal novega).
Nisem se našel lokalnega garažarja ki bi to popravljal, original je predrago za kvaliteto oziroma trajnost ki jo nudi( cca 5 let) (itak bi samo menjali) do Ljubljane pa se nisem šel. (Pa kot sem informiran, bodo tudi tam za "dober dan" vzeli več kot 100 najbrž, kaj sele da bi kaj menjali.
Da pa bi se lotil sam razkopavanja mi pa ni.
Je pa po resetu ponovno vžgal, ampak se potem ne zažene več ko se ugasne. Očitno nekje pride do neke napake da ga potem ne zažene več.
Pozna kdo katerega ki se mu ljubi kaj več kot celega menjat?
Rabljeni so po 200€ porihtani.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Emerspacherje je včasih šraufal Autoelektrika Firm (zreven cerkve v Šentjakobu)

Kako je pa zdaj, pa ne vem.


Firm še kar šraufa in je kr car.... ( pa sigurno ve tolk k Beja in ostali - je pa se vedno cenejsi)

povej kateri sharan (letnik in kak tip grelca) pa ti morda pomagam kaj vec ( jaz sem na svojem prejsnjem l.2005 doktoriral in sem ga porihtal :) - in vem da se 3/4 prejsnih sharanov/alhamber etc vozi oz se je vozilo z nedelujočimi) ce mas pa novejsi avto se prav zdejsni sharan od nevem l2010 dalje..tam pa svetujem Firma
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Na Touranu 2010 je blo ceneje dat varovalko za eberspracher ven, kot pa novega porihtat. Itaq se je avto vozlo na dolge ture, ko sem ga prodal, sem to omenil kupcu pa se ni sekiral :)