WayteQ xTAB-7X (Android)

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tole misliš?

http://info.wayteq.si/wayteq-xtab-7x-slovenscina/

Grem ravnokar posodobit, javim, ko končam
wink-1.gif
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Tole ja, po dolgem in počez probavam, pa se ne zgane. Resetiral sem normalno tudi, pa nič. Upam, da boš ti (kot vedno) pogruntal
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zaženeš tool kot piše na wayteq strani in vse narediš do 7 točke.
Potem izklopiš napravo in jo priklopiš na Pc
Po vsej verjetnosti ti bo vrglo ven okno, da namesti gonilnik in nato pokažeš na mapo Driver

Ko ti gonilnik naloži 2x čisto na kratko stisni start gumb in Flash_tool bo začel delat.

Ko konča se ti bo odprlo na Pc novo okno z zelenim krogcem
wink-1.gif


Po posodobitvi je Jezik privzeto v madžarščini in ga je potrebno prestavit na Slovenščina.

p.s.
Če ne bo šlo mi javi in ti naredim slikovni step by step guide
smile-1.gif
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Naredil po korakih, ne vem kaj mi nagaja. Nek gonilnik ne najde. navodila so cisto jasna, ni jih veliko. Ko priklopim 7x, se pa ne dogaja nič. V mapi drivers sta samo dva fila, ki jih lahko odprem z notepadom.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Slikovna navodila korak po korak
wink-1.gif


1.) Prvo si preneseš paket iz te strani: http://info.wayteq.si/wayteq-xtab-7x-slovenscina/

2.) Po prenosu razpakiraš zip datoteko na namizje

3.) sedaj imaš na namizju te mape: 7x_full_lang, Driver, Tools

4.) Sedaj odpreš mapo Tools in v njej Flash_tool.exe ( modra ikona z rdečo puščico in dvema računalnikoma )

5.) Ko odpreš program bo tole okno pred tabo





6.) sedaj klikni na File ( označil sem z rdečo puščico ) in nato na Open scatter-loading File in se ti pojavi to okno:


korak-2.jpg



7.) klikni na MT6582_Android_scatter.txt in nato na gumb Odpri

8.) sedaj se ti pojavi tako okno:


korak-3.jpg



9.) Klikneš na gumb Firmware -> Upgrade ( na zgornji sliki označeno z rdečo ) in počakaš, da ti v spodnjem robu pokaže Searching ( na spodnji sliki označil z rdečo )


korak-4.jpg



10.) Naprava mora biti popolnoma izklopljena

11.) Priklopiš jo na Pc in prvo ti bo na zaslonu naprave pokazalo baterijo oz da se le ta polni in nato po vsej verjetnosti na PC Windows okno za manjkajoč gonilnik

12.) Če se ti na Pc pojavi to okno, označi, da boš sam ročno poiskal gonilnik in nato pokažeš na mapo Driver

13.) Ko je gonilnik naložen malo počakaš in če se nadgradnja ne začne, čisto na kratko in hitro stisneš na gumb za vklop naprave

14.) Če se še vedno nadgradnja ne začne še samo 1x čisto na kratko in hitro stisneš na gumb za vklop in nadgradnja se bo začela

15.) Po uspešno zaključeni nadgradnji se ti na Pc pojavi novo okno v katerem je Svetlo zelen krog in to pomeni, da je nadgradnja zaključena

16.) Sedaj zapreš to okno in tudi okno od Flash_tool.exe in odklopiš napravo od Pc

17.) vklopiš napravo in nastaviš jezik na Slovenščina in isto vnos besedila na Slovenščina
wink-1.gif
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Izbrana datoteka INF ne podpira tega načina namestitve, tako da jih z mojim znanjem ne morem instalirati. Pojma nimam, kje se vse skupaj zalomi. bom še probaval
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
razlog za neuspeh je win 7 verjetno, saj pri meni tudi ne gre. imam Win 7 (64 bit) in mi nikakor ne uspe izpeljati nadgradnje. Ker sem trenutno zelo zaposlen se zadevi ne morem posvetiti. Bom pa vsekakor probal najti rešitev.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Postopek za naložit MediaTek PreLoader USB VCOM Port na Win 7

1.) Na pc greš na upravitelja naprav



2.) klikneš na tipkovnico ( keyboard ) in nato v zgornjem robu ( označenim s puščico na zgornji sliki ) na Dejanja ( Action ) in nato na dodaj podedovano strojno opremo ( Add Legacy hardware )

3.) sedaj se pojavi okno kot je na spodnji sliki in klikneš naprej:



4.) na naslednjem oknu označiš drugo vrstico kot je razvidno iz spodnje slike in klikneš naprej



5.) sedaj se ti pojavi novo okno kjer klikneš na pokaži vse naprave in nato klikneš gumb naprej



6.) Na naslednjem oknu klikneš na gumb imam disketo



7.) sedaj se pojavi novo okno kjer klikneš na gumb prebrskaj in pokažeš na mapo Driver in v njej na mapo Win 7/ ( ki si jo na začetku razpakiral na namizje ), kjer označiš inf gonilnik glede na sistem, ki ga imaš nameščen ( Ker imam win 7 x64 sem označil inf, ki ima na koncu 64 )



tut-10.jpg


8.) Sedaj označiš gonilnik kot je prikazano na spodnji sliki



9.) pojavilo se bo okno, da gonilnik ni podpisan in klikneš kot je označeno na spodnji sliki



10.) Počakaš, da gonilnik namesti in potem zapreš upravitelja naprav in slediš postopku iz wayteq strani ali iz mojega prejšnjega posta.


POMEMBNO
Naprava mora biti priklopljena na USB 2.0 Vhod, da se izvede postopek nadgradnje.
Hvala uporabniku danielsendler za to ugotovitev.


p.s.
Sam sem napravo priklopil na Pc PREDEN sem stisnil gumb Firmware -> Upgrade in prvo počakal, da je inštaliralo gonilnik in šele za tem kliknil gumb Firmware -> Upgrade in nadgradnja je stekla brez problemov
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Res je, za win 7/8 je potrebna "ročna" inštalacija MTK65xx USB VCOM driverja, šele potem se naprava poveže na USB v preboot, ko je izklopjena in tako se nadgradnja lahko izvede do konca!
smile-1.gif
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Vse naredil, kot piše, pa nič. Nato pa za foro vzamem kabel iz usb 3.0 in vtaknem v usb 2.0. in postopek zalaufa. Hvala bogu za tebe Popotnik