WayteQ xTAB-7X (Android)

feliche

Pripravnik
20. jan 2014
39
0
6
Ljubljana
Sicer sam ne kombiniram kart HERE in TOMTOM ampak TOMTOM (TeleAtlas) in TOPMAP (Monolit) in če imam izbranega ponudnika npr. TOPMAP in želim cilj imeti v državi, ki je nimam pokrite s TOPMAP karto ampak s TOMTOM karto mi napiše pred izračunom poti "Načrtovana pot vključuje zemljevide drugih ponudnikov" - OK. Po tej logiki je tudi pri tebi enako.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Ojla kolegi

Žal moram napisat tudi nekaj negativnega, ampak ne v zvezi z mlinčkom XTab 7x, ki je carski, ampak v zvezi z nosilcem, ki se ga ponuja v paketu. Seveda je to univerzalen nosilec od 7" do 10" in za Xtab 7x skoraj neuporaben, saj zgornji levi zob nosilca nalega na stikala za vklop in glasnost (ko sem ga prižgal, so bila stikala za glasnost vklopljena in se je "vrgel" v kitajski bios) ča pa tablico zamakneš zgleda pa nagravžno. Prav tako "štrli" rebrasto vodilo izza tablice, spet je nagravžno. Nosilčki so tudi tako široki, da lahko vanj vstaviš dve tablice.
Kakorkoli, razmišljam, da bom nosilec zamenjel za kakšnega drugega "univerzalca", ki ima na zgornji strani le en zob in je bolj prilagojen 7".

Kaj pa ostali mislite, ali predlagate kakšno drugo rešitev za nosilec?
 

feliche

Pripravnik
20. jan 2014
39
0
6
Ljubljana
Tudi sam sem enakega mnenja kot ti, ful je neuporaben. Ampak to ne veš dokler ga ne prilimaš na steklo. Če boš našel kakšen pameten univerzalni nosilec sporoči kje in za kakšno ceno.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@heckler

V vsakem slabem je nekaj dobrega
smile-1.gif


Torej v " kitajski bios " prideš z držanjem obeh gumbov za vklop, kako pa prideš iz njega?
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
@popotnik strinjam se s tabo. kar se tiče "china bios" ko sem prišel vanj, me je kar stisnilo pri srcu, saj sem mislil da bo Xtab umrl
uf-1.gif
. potem sem zadevo samo ugasnil in ponovno prižgal pa lepo špila.

@titan1 zanimiv nosilec, takega še nisem videl, ampak mi ne pride prav saj ima moj MAN 460 CD radio na spodnji strani armature, tako da bi bilo moteče, pa še signal bi bil vprašljiv.
Iščem naprej, morda vzamem tega http://www.ainvest.si/default....cunalnik_ST-001
 
Nazadnje urejeno:

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
@heckler, tega imam jaz, pa ni nič kaj dosti stabilen na šipi, se pravi precej se trese. Je pa vseeno bolj priročen od wayteqovega in predvsem manjši
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Ja, o tem sem tudi jaz razmišljal, vendar pa trese (če upoštevamo naprimer Xtab 50, ki je kot pribit) tudi Wayteqov nosilec, najverjetneje je kriva temu delno tudi velikost tablice. Ok hvala za info, bom še malo pobrskal po netu, morda nam bo pa kot stalnim strankam priskočil Wayteq v pomoč
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Garmin Streepilot deluje tudi na tej tablici.
Ce bo kaj casa do vecera bom dal gor par slik, ga bom pa sedaj se malo potestiral med voznjo.
Trenutno je taka verzija, da se posebej nalozi apk za jezike, do vecera upam, da bo ze na voljo apk brez dodatne za jezik.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ugotovil eno zanimivo stvar pri StreetPilot in sicer, da si kljub satelitom ni zapomnilo nastavitev jezika.

Če imaš isto težavo je postopek sledeč:

- Greš pod Nastavitve/Programi/ in stisneš na StreetPilot
- sedaj to stran, ki se ti odpre zaskrolaj navzgor in boš zagledal Launch gumb
- stisni na ta Launch gumb in se ti bo zagnal StreetPilot in ne bo več potrebno nastavljat države
- Sedaj lahko StreetPilot zapreš in ga noramlno zaženeš preko ikone, ki ti jo je kreiralo, ko si inštaliral paket.

p.s.
Tudi to sem opazil da Streetpilot v par sekundah najde satelite, medtem, ko pri iGO traja malo dalje.
 

mario1550max

Pripravnik
23. jun 2009
52
0
6
ooooooo, lepo, lepo GARMIN,,, imam enako tablico x TAB 7 X, sem kupil zahvaljujoč vašim pohvalam, POPOTNIK kero verzijo si naložil men na S 3 mini dela, enako verzijo sem poskusil za tablico pa mi javi napako, ALI IMAŠ KAKŠEN predlog,

ful bi imel GARMINA,... kam si načožil na SD ali ???, hvala za odg.

LP Mario
 

feliche

Pripravnik
20. jan 2014
39
0
6
Ljubljana
Hmm a je naprava zaklenjena. Vstavil SIM2 kartico v slot 1 in mikro SIM2 v slot 2 pa mi v obeh primerih napiše "Invalid IMEI - Mobitel" Ali je naprava zaklenjena ali je kakšen drug problem in zakaj prodajalec Wayteq prodaja zaklenjene tablice?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na test sem tudi jaz dobil to tablico in sicer iz čisto drugačnih razlogov kot večina tukaj. Kot je Janch v začetku napisal je izredno primerna za "poklicne" voznike - po moje je mislil predvsem tiste z diagonalo prednje šipe 2,5m+
wink-1.gif


Torej tablico sem en mesec testiral v avtodomu, kjer so potrebe (oči) in želje malo drugačne kot v osebnem avtu. S pomočjo tukajšnjih "razvijalcev"
smile-1.gif
sem naložil v začetku julija zadnji Primo, zemljevidi Navteq in TopMap, pa milijon POI točk (to se po navadi pokaže kot problem pri večini low-cost naprav, ker jih nenormalno upočasni).
Pa najprej k zadnjemu in najbolj kritiziranem: nosilec - res je, da nosilec prekrije gumbe za upravljanje glasnosti ali gumb za vklop v mojem primeru, ker imam zaradi kabla za polnjenje tablico "obrnjeno" na glavo oz. v drugo smer kot večina (gumbi spodaj), vendar sem ugotovil, da to ne vpliva na delovanje, čeprav so bili gumbi aktivni. Mogoče je krivo to, da nosilca nisem preveč stisnil skupaj, ampak ravno prav.
wink-1.gif
Drugače pa, nosilcu sem zamenjal del, ki pride na šipo, oz. v mojem primeru na "strop" (spodnjo stran postelje v ADju). Originalen je dosti prevelik in prekratek za moj namen. Za pritrditev sem uporabil eno originalno plastično samolepljivo ploščico od Beckerja (ni mi jasno zakaj to ni standardna oprema pri vseh navigacijah, saj pritrditev na šipo ni pri vseh vozilih optimalna) - ker visi s stropa, sem jo za ziher še privezal na ogledalo, pa ni bilo potrebe, ker kljub "odličnim" cestam drži kot privito!
Kar se delovanja tablice tiče ni pripomb, gladko in hitro. V celem mesecu se je samo dvakrat zgodilo, da je iGO iskal satelite okoli minuto ali več, drugače vedno v par sekundah; izračuni hitri, v glavnem ni kaj kritizirat.
Zaradi namestitve je tudi svetilnost zaslona optimalna in čitljivost odlična. Edina majhna zamera gre jakosti zvočnika, ki je za "starega merđota" malo pretiha.

Evo to je to, glede na to, da so trenutno na super akciji po 105€ (cca) ni kaj razmišljat.
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Citat:
Uporabnik feliche pravi:
Hmm a je naprava zaklenjena. Vstavil SIM2 kartico v slot 1 in mikro SIM2 v slot 2 pa mi v obeh primerih napiše "Invalid IMEI - Mobitel" Ali je naprava zaklenjena ali je kakšen drug problem in zakaj prodajalec Wayteq prodaja zaklenjene tablice?

Kako je sedaj s "Invalid IMEI - Mobitel,simobil,tuš je to res problem
sprasujem se.gif

Oziroma lahko kdo potrdi,da stvar deluje.