Vzpostavitev povezave med wifi printerjem in PCjem

Rsk

Fizikalc
31. maj 2016
150
54
28
Zanima me če je možno vzpostaviti povezavo med wifi printerjem, ki je preko wifija povezan na router in PCjem, ki je preko ethernet kabla povezan na T2 modem?

T2 modem---PC (lan)
| (lan)
Router
| (wifi)
Printer

Printer dela normalno na vseh napravah, katere so povezane na router, nikakor pa znam vzpostaviti povezave med PCjem in printerjem, ker sem v tem popoln laik :)

Za vsako pomoč se že vnaprej zahvaljujem :)

lp
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Zanima me če je možno vzpostaviti povezavo med wifi printerjem, ki je preko wifija povezan na router in PCjem, ki je preko ethernet kabla povezan na T2 modem?

T2 modem---PC (lan)
| (lan)
Router
| (wifi)
Printer

Printer dela normalno na vseh napravah, katere so povezane na router, nikakor pa znam vzpostaviti povezave med PCjem in printerjem, ker sem v tem popoln laik :)

Za vsako pomoč se že vnaprej zahvaljujem :)

lp

Če nista na isti IP mreži sigurno ne, če pa sta, pa po moje ja. Nisem pa 100%. Ampak v tvojem primeru po moje ne bo šlo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če uporabljaš T-2 opremo kot router in še svoj router z ločeno mrežo in NATom vmes, out of the ne bo delovalo. Lahko sicer odpreš porte na firewallu, skofiguriraš DNAT in ročno dodaš tiskalnim po IP naslovu, ampak je bolj smiselno, da bodisi vse naprave priklopiš na svoj router ter daš t-2jevo opremo v bridge ali pa svoj router uporabiš zgolj kot AP (torej izklopiš DHCP server, NAT, FW, ...) in kot router uporabljaš zgolj T-2jevo opremo.

Če nista na isti IP mreži sigurno ne, če pa sta, pa po moje ja. Nisem pa 100%. Ampak v tvojem primeru po moje ne bo šlo.
Tudi to se da, vprašanje je bolj če je takšna konfiguracija sploh smiselna (sploh dodaten NAT).
 

Rsk

Fizikalc
31. maj 2016
150
54
28
Romzi router imam zaradi wifija, povezava modem->router je na lanu.
XSIDE tole se sliši čist preveč zakomplicirano :)
Glede na to da sta PC in printer narazen cca. 4-5m, bom povezal kar preko usbja, vseeno hvala :)
lp
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kater del? Načeloma je dovolj, če na svojem routerju izklopiš DHCP in kabel pretakneš iz WAN v LAN port. Oziroma pogledaš prej če ima že v nastavitvah kak AP mode, ki ti naredi vse kar je treba. Edino IP bi mi bilo fino spremenit v nekaj znotraj prvega omrežja vendae izven obsega, v katerem dodeljuje DHCP, da ne pride do konflikta.

Če imaš že sedaj res priklopljeno preko LAN porta na routerju, je pa sploh za preverit konfiguracijo, da nimaš dveh različno nastavljenih DHCP strežnikov v isti mreži. Samo čudno da bi ti potem sploh delal internet na napravah, ki dobijo IP od napčnega DHCP.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Zakaj sploh komplicirat? Router na wan in vse naprave preko routerja.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ni povedal zakaj ima en PC direktno na modemu.
Pa nima veze, če ma router samo za Wifi (AP), mora delat, samo na routerju naj nastavi lokalni IP na nekaj izven obsega naslovov na modemu (če že ni) in tudi na routerju izklopi DHCP.