Vžig na kable, donor avto z start-stop

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
Me zanima, kolikokrat ste posamezniki tako vzigali avto - preko kablov. Predvidevam, da normalen uporabnik vozila v svoji recimo 10 letni vozniski dobi uporabi kable za vzig najvec 2-3x. Razen, ce se res vozi z nekim iztrosenim vozilom.

Zato predvidevam, ce je nekdo opisal “pravilni” postopek, kjer gre minus (-) na karoserijo, ve zakaj je temu tako oz. cemu se lahko s tem nacinom izogne.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
S kabli sem naredil ene 20 vžiganj. Samo enkrat sem probal plus in minus dati na označena mesta pod havbo, kjer (že zelo star) bemfl nima akumulatorja. Ni šlo. Nato sem, kot ponavadi, dal kleme direktno na akumulator (v kufru) in avto je takoj vžgal.

Naj milenijci vžigajo avte kakor hočejo, jaz sem se tveganja, da me bo eksplozija vodika oslepela že navadil. In bom še naprej delal po starem.

(Huuu, kakšen pogrom bo zdaj to in da sem budalo in da eni novi avti rabijo vžiganje čez maso, ker merijo tok čez minus klemo akumulatorja, pa... Ja, tiste pa vžigajte kot piše v navodilih. Hvala.)
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: godfather in igiNo1

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Jebalo vas merjenje qrcev.. plus daš na umrlega, potem na plus donorja, enako minus iz umrlega na donorja, odklopiš v obratnem vrstnem redu... tako je bilo ko sem še vžigal pred leti stara jetra in avtomobili niso imel start-stop sistema in temu primernih akujev. Samo to me zanima ali je tu kaj drugače pri teh novejših avtih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ViLiam in tony

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
S kabli sem naredil ene 20 vžiganj. Samo enkrat sem probal plus in minus dati na označena mesta pod havbo, kjer (že zelo star) bemfl nima akumulatorja. Ni šlo. Nato sem, kot ponavadi, dal kleme direktno na akumulator (v kufru) in avto je takoj vžgal.

Naj milenijci vžigajo avte kakor hočejo, jaz sem se tveganja, da me bo eksplozija vodika oslepela že navadil. In bom še naprej delal po starem.

(Huuu, kakšen pogrom bo zdaj to in da sem budalo in da eni novi avti rabijo vžiganje čez maso, ker merijo tok čez minus klemo akumulatorja, pa... Ja, tiste pa vžigajte kot piše v navodilih. Hvala.)

Jebalo vas merjenje qrcev.. plus daš na umrlega, potem na plus donorja, enako minus iz umrlega na donorja, odklopiš v obratnem vrstnem redu... tako je bilo ko sem še vžigal pred leti stara jetra in avtomobili niso imel start-stop sistema in temu primernih akujev. Samo to me zanima ali je tu kaj drugače pri teh novejših avtih?
Točno to. Samo ne, eni morajo iz tega naredit raketno znanost, kot da pošiljajo raketo na luno.
Potem pa boh ne daj, da jim kaj rečeš. Vtikajo se v vse drugo samo tist ne, kar je namen teme. Iz pojstle je lahko bit pameten.
Upam, da sem vse pravilno citiral:valjamse:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Bucko in jest5

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Upam, da te ne boli preveč, da sem lahko v pojstli na snežen dan.:fredi:
Imaš pa prav, sem očitno preveč neumen za Alter vsevede.:srce: Avte pa s kablom vžigam samo iz pojstle preko YouTubea.
PS: upam, da je odpiralcu teme že uspelo uredit zadevo.
 
  • Haha
Reactions: ViLiam