Vžig na kable, donor avto z start-stop

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
13 let star avto, ki ga imamo doma čisto za lokalno vozakanje je stal zdaj 2 tedna, seveda se pri obrnjenju ključa ne zgodi nič kaj veliko, na kratko posvetijo lučke, obrne se štarter in tema. Verjetno akku, ki je star 4 leta in nima nekih daljših voženj.

Načeloma mi jump start ne dela težav, sem to že počel, ampak ker bo donor štroma passat b8 s start-stop sistemom in agm akkujem, me zanima ali so tu kake posebnosti ki jih naj upoštevam?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
V tej smeri "donacije" načeloma nebi smelo bit posebnosti, upoštevaš samo splošna pravila za prevezavo.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Torej, plus iz praznega na polnega, minus iz praznega na polnega, vžgem donorja, potem umrlega, nato v obratnem vrstnem redu odklopim kable. Tnx... sem mislil da je zaradi donorja s start-stop sistemom kaj drugače... verjetno bi bilo, če bi bila situacija obratna?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Hm, tudi ko pogledam na netu piše, da se vedno priklaplja od crkjenega na polnega, odklaplja pa obratno. Zakaj ne na aku?
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Vžiga 13 let star avto. Takole ga ne bo vžgal do drugega leta. Eni pa znate komplicirat.
Daj ko boš tvojo vžigal povej da ti povemo al vtaknit najprej + al prej v -:bonk:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: luciano in jest5

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Resno:zavijazocmi:
Ja prav važno je kam bo kaj priklopil.
Kam vse smo priklapljali 13 let stare avtomobile. Vi pa tle delate študije kot, da priklaplja raketo:bonk:
Pa že 10 enih in istih tem. Pa se še vedno ne ve kdo bo kam priklopil:bonk:
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
c/p
Kako vžgati motor z vžigalnim kablom?

Sprva moramo preveriti, ali imata akumulator okvarjenega vozila in akumulator vozila, ki dostavlja električno energijo, enako napetost. Ko je ta pogoj izpolnjen, delujoče in ugasnjeno vozilo sprva povežete z rdečima kabloma. Pri obeh vozilih izključite kontakt – ključ ne sme biti v položaju za kontakt – ter vse dodatne porabnike, da zagotovite največji možni električni tok. Z rdečimi ''klemami'' najprej zagrabite vodnik plus nedelujočega akumulatorja in nato še tistega z delujočim akumulatorjem. Ko ste povezali pozitivna pola (znak +), v obratnem vrstnem redu to storite še s kablom črne barve, ki ga zgolj z eno ščipalko priklopite na vodnik minus, in sicer minus pol delujočega akumulatorja, pri nedelujočem pa klešč ne priključite neposredno na akumulator, temveč na kovinski del karoserije oz. motorja – poiščete neizoliran prevodni (nekateri avtomobili imajo poseben del rezerviran prav za take operacije). Čemu? Ker so okoli okvarjene baterije lahko vnetljivi in eksplozivni hlapi, to pa prepreči nesrečo.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Pepe in ViLiam

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Vžiga 13 let star avto.
Nekateri avtomobili so bm dobili že kmalu po letu 2000.
Lepo, da vam je šlo.
Mi je pa zanimivo, kako ste nekateri vsi pametni ob dobronamernem nasvetu, ki nič ne stane, je enako hiter in hkrati lahko prepreči določene težave. Jaz pač sedaj vedno tako vžigam (tudi Jugeca). Ti pa delaj kar želiš. Itak vemo, da je pravi Alteraš vseved in se poščije na inženirje, ki pojma nimajo in brez veze komplicirajo stvari.
Mi je pa žal, da tvoja rabi, da jo vžgeš. Vidiš, meni se s tem ni treba obremenjevati, zato se lahko pa s čim drugim: vžiganjem avta na kable recimo.:fredi:
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Nekateri avtomobili so bm dobili že kmalu po letu 2000.
Lepo, da vam je šlo.
Mi je pa zanimivo, kako ste nekateri vsi pametni ob dobronamernem nasvetu, ki nič ne stane, je enako hiter in hkrati lahko prepreči določene težave. Jaz pač sedaj vedno tako vžigam (tudi Jugeca). Ti pa delaj kar želiš. Itak vemo, da je pravi Alteraš vseved in se poščije na inženirje, ki pojma nimajo in brez veze komplicirajo stvari.
Mi je pa žal, da tvoja rabi, da jo vžgeš. Vidiš, meni se s tem ni treba obremenjevati, zato se lahko pa s čim drugim: vžiganjem avta na kable recimo.:fredi:
Ja saj kaj drugega kot jugeca očitno ne znaš vžat. Ti očitno še sam sebe ne znaš vžagt, zato edino kar zmoreš je to nakladanje in filozofiranje preko forumov. Pameten iza tipkovnice v vseh temah, da mu kr škodje. Ne vem kje vidiš, da pišem, da moram jaz mojo kakorkoli vžigat? Imaš malo bralne težave:valjamse:
Daj pojdi raje malo ven v RL, da boš končno ugotovil, da se da kaj naredit tudi brez youtuba.
Dobro da vem, da drugič, ko mi zjutraj avto ne vžge, bom šel najprej na forum vprašat sada, kaj in kako naj naredim, da pridem na šiht :bonk:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Lep primer prave Alter komunikacije. Ampak ni o politiki in se lahko serje po forumu, tako da kar daj si duška. Strokovnjak kot si, pa sem prepričan, da boš sam vžgal avto, na tak ali drugačen način.
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Lep primer prave Alter komunikacije. Ampak ni o politiki in se lahko serje po forumu, tako da kar daj si duška. Strokovnjak kot si, pa sem prepričan, da boš sam vžgal avto, na tak ali drugačen način.
Jaz s tem nisem imel nikoli problemov. Ne vem pa zakaj ravno taki kot si ti delate probleme tam kjer jih ni.
Nivo komunikacije je pa ravno zaradi takih pametnjakovičev kot si ti, ki vse vedo pa nič ne vedo, na takem nivoju kot je. Ne misli da vse veš če nič ne veš. Iz pojstle je lahko bit pameten.
Ko se boš pa spustil na en normalen nivo komunikacije se bomo pa lahko normalno pogovarjali.
Konec koncev se pa sploh nisem s tabo pogovarjal, sam si se začel nekaj napihovat.
 
  • Haha
Reactions: jest5 in sad

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
potrebno je avto pustiti priklopljen en čas, da se mrtvi akku malo opomore - če med vžiganjem držiš gas na delujočem, tudi ne bo nič narobe
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in sad

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Nivo komunikacije je pa ravno zaradi takih pametnjakovičev kot si ti,
Ko se boš pa spustil na en normalen nivo komunikacije se bomo pa lahko normalno pogovarjali.

1673870501254.png


Hm...?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.630
989
113
Jaz tudi nikoli nisem imel težav kar pa še ne pomeni, da ne bo enkrat pizdarija. Če je enako časovno zahtevno narediti prav, mi ni jasno zakaj ne bi preventivno delal tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Nč HM!
G. Moderator al kaj že pač si (videt ni ravno neke aktivnosti od tebe). Kot prvo to kar citiraš ni letelo na sada, kot drugo ni letelo na to temo, kot tretje pa če bi ga malo bolj spremljal (v kar sem prepričan da ga;)) potem ne bi tega pisal oziroma bi vedel kakšne izpade ima. Več ne bom. Če bi malo bolj spremljal forum in opravljal svoje delo pa do takih izpadov sploh ne bio prihajalo, če pa tega nisi zmožen pa to prepusti komu bolj sposobnemu. LP
 
  • Haha
Reactions: jest5

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Kot prvo to kar citiraš ni letelo na sada, kot drugo ni letelo na to temo,
Torej še lažeš? Ali pa se boš moral naučiti uporabljati forum. Namig/nasvet, čeprav itak ne bo padel na plodna tla, ker vidim, da ti vse veš: če odgovarjaš komu drugemu in ne zadnjemu, ga CITIRAJ.
Odgovor.jpg


kot tretje pa če bi ga malo bolj spremljal (v kar sem prepričan da ga;)) potem ne bi tega pisal oziroma bi vedel kakšne izpade ima. Več ne bom. Če bi malo bolj spremljal forum in opravljal svoje delo pa do takih izpadov sploh ne bio prihajalo, če pa tega nisi zmožen pa to prepusti komu bolj sposobnemu. LP
Hvala, da me spremljaš. Sem prav počaščen.
Kot rečeno, pravi Alteraš se poščije na inženirje in njihova priporočila ali navodila. In ima zato izpade, če nekdo zapiše ustrezno priporočilo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Resno:zavijazocmi:
Ja prav važno je kam bo kaj priklopil.
Kam vse smo priklapljali 13 let stare avtomobile. Vi pa tle delate študije kot, da priklaplja raketo:bonk:
Pa že 10 enih in istih tem. Pa se še vedno ne ve kdo bo kam priklopil:bonk:

Tocno to si jaz mislim.... vzames kable, das rdečga na plus, crnga na minus, zalavfas jetra k so crknla in to je to. Mogoce pustis 2-3minutke da pride malo k sebi, to je pa to.
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Torej še lažeš? Ali pa se boš moral naučiti uporabljati forum. Namig/nasvet, čeprav itak ne bo padel na plodna tla, ker vidim, da ti vse veš: če odgovarjaš komu drugemu in ne zadnjemu, ga CITIRAJ.
Poglej priponko 62775


Hvala, da me spremljaš. Sem prav počaščen.
Kot rečeno, pravi Alteraš se poščije na inženirje in njihova priporočila ali navodila. In ima zato izpade, če nekdo zapiše ustrezno priporočilo.
Ja sedaj res ne vem, kdo ne zna uporabljat foruma. Ne samo, da ga ne znaš, tudi pismen nisi ravno najbolj.
A sem te citiral? Nisem!
No te bom citiral, da boš razumel da tebi odgovarjam:bonk:
To da če odgovarjaš nekomu takoj za določenim postom prvič slišim, da pomeni kot da njemu odgovarjaš.
Ravno v tem je poanta citritanja pametnajkovič. Če si se pa našel vmes pa ni moj problem.
Da te spremljam? :bonk: Niti približno ne, samo kaj, kamor koli pogledam pametuješ, da te kr srat prime.
Si " Lep primer prave Alter komunikacije."
A je treba sploh še kaj razlagat. Dober da imamo še smajlije, če ne bi še kaj preveč povedal.
 
  • Haha
Reactions: jest5