Vzhodna obvoznica in Golovec

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Dik pravi:

467716-post_slo.gif


Pa ce bi bila vsaj minutka, tako pa je 15s max.

Ne gre za čas, ampak za to, da se mi enostavno ne da in mi je mimo zaradi bebcev, ki ne znajo normalno vozit ali bebcev, ki ne znajo normalno naredit ceste, telovadit, zmanjševat hitrost, spet pospeševat ...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.911
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pa da še povem, zakaj me ravno Ti kot avtomagazinovec motiš v temle še veliko bolj, kot kdorkoli drug. Jebivetrstvo za volanom se je v Sloveniji tako razpaslo, da je že groza. Lep primer je tu pri nas v Grosupljem, kjer je z dvema zaporednima semaforjema za pešce umirjen promet mimo zelo velike šole. Čim tam pelješ nad 50kmh se semafor zapre. Vsakodnevno vidiš frajerčke, ki lepo prigonijo, zaprejo semafor in rdeče luči ne šljivijo niti toliko, da bi dali nogo z gasa, seveda se zapeljejo v 100 metrih skozi dve rdeči luči. Jest, ki mimo določenih načel na cesti ne grem moram lepo za takim jebivetrom čakat na rdeči luči. In take blesarije se tam dogajajo vsakodnevno. Včeraj me je celo en [cenzura] s polnim avtom otrok tam prehitel čez polno črto, zaprl semafor, skliznil skozi polno rdečo...takemu ni drugega, kot vzet izpit doživljenjsko.
Podobno, čeprav ne tako bizarno je na Tomačevskem rondoju z "iznajdljivim" obračanjem čez polno črto pred garažami in potem rinjenje nazaj not 200m naprej od kolone in potem rinjennju not čez polno črto iz pasu namenjenemu v Jarše. Da o skakanju na avtocesto direkt izza ograje niti ne govorim. Količki so točno do tam, kjer je res bizarno skočit čez.
Takih jebivetrskih voznikov je vse več, zanimivo mi pa je, da se v Avtomagazinu greste predavanja o varni vožnji, pnevmatikah in podobno, potem pa ravno ti javno zagovarjaš vožnjo čez dvojno polno črto. Pa ne da bi rešil življenje, spustil rešilca, ampak zgolj zaradi minutke prišparanega časa.

Če bi natančno bral, bi videl, da ne zagovarjam tega, kar si napisal - priznam pa, da to občasno naredim. Se pa pri tem zavedam, kaj delam, in to naredim (ali pa tudi ne, če se mi ne zdi primerno) s primerno mero previdnosti in pozornosti. Je pač tako, da me po drugi strani (verjetno veliko bolj kot tebe, ker se pač veliko na cesti) ob živce spravi folk, ki sicer morda vozi po predpisih,a v resnici ne znajo vozit in ovirajo promet (in ogrožajo druge).
Tako da: ja, včasih prevozim kako polno, obrnem čez kako dvojno in se ne držim kake omejitve (izven naselja). Pa mogoče se še kje kaj najde.
In tako kot tebi mi gredo na jetra kreteni, ki tiščijo mimo šole (tudi pri nas je tak semafor in tudi pri nas cepajo skozi rdečo).

In če bi se malo vozil zuanj, bi opazil tudi, da je v sloveiniji vozniška kultura zelo napredovala in da še napreduje (samo tebe in mene in še koga to jebivetrstvo vedno bolj moti, tudi zato, ker glede na večino takšni vedno bolj opazno izstopajo), močno pa nazaduje znanje vožnje. Sam recimo načeloma vedno odtopim prednost, a mi gre na jetra, ker 3/4 folka potem ne zna skočit v luknjo, ki jim jo pustim, ampak cincajo, tako da se na koncu odpeljem mimo in sem zmanjšal brez potrebe. In potem še grdo gledajo.
Če ne verjameš, naredi kak kilometer južno od nas ali vzhodno od avstrije in nemčije. V primerjavi z vsemi temi smo vzor zglednih voznikov.

No, sej se mi je zdelo, da sva na isti valovni, sam mal te je blo treba prcnit. Sam za razliko od tebe jemljem poleg prekoračitve hitrosti v naselju tudi obračanje čez polno črto in vožnjo skozi rdečo kot no go in to storim redko oziroma skoraj nikoli. Neznanje se da popravit, jebivetrstva pa žal ne. Imaš pa ti dosti večjo moč kot jaz da spremeniš polno črto na Tomačevskem rondoju v prekinjeno. Si le novinar
smile-1.gif
Do takrat pa sam definitivno ne bom zapeljal čez.
 
19. jul 2007
2.766
1.495
113
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Nekateri so tam peljali precej nad omejitvijo in direkt preko polne črte na vozni in prehitevalni pas. Zato da je bil na cilju 20s prej kot če bi peljal kot ostali in se vključil normalno, je pripravljen tudi nekoga ubiti tam na cesti.

8 let vožnje iz dolenjske smeri proti Ljubljani, in prav toliko let tepcev, ki so kot kamikaze prileteli dol z Golovca in direktno na prehitevalni pas (in to jasno v jutranji konici). Mogoče se je komu od kamikaz zdelo, da semo vozi efektivno, meni se to ni zdelo tako, po moje sem moral do sedaj kašmih 6-8-krat brezmzat/ umikat, da ni počilo. Vsekakor prevečkrat. Tudi če se 999-krat izide je vseeno prenevarno, da se 1000-tič ne bo.
In potem bo po vsej verjetnosti ene par mrtvih.
Tako da ja, pozdravljam količke.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
Danes videl količke, glede na to kako eni uletavajo na AC jih tudi jaz pozdravljam, je pa zagotovo ta uvoz in izvoz neposrečen,
podobno me mozijo kamikaze ki se na podoben način vključujejo iz južne obvoznice na severno, Kozarje v smeri proti Brdu...
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Danes videl količke, glede na to kako eni uletavajo na AC jih tudi jaz pozdravljam, je pa zagotovo ta uvoz in izvoz neposrečen,
podobno me mozijo kamikaze ki se na podoben način vključujejo iz južne obvoznice na zahodno, Kozarje v smeri proti Brdu...

fixed
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Sem se peljal mimo po jajcih, pred golovcem sta stala slepar in en avto, na odstavnem, pomoje sta zadela. Guzva pa je bila zaradi zijal nic drugega. Rabil sem 15min od sostrega do golovca.
Točno tako ja, bedaki naredijo več km gužvo, zato da pasejo zijala. To ne moreš verjeti.
uf-1.gif

Sem samo čakal, kdaj bodo povedali po radiju, da se je še z nasprotne smeri en skantal, ker je moral natančno videt, kaj se je zgodilo.
Saj potem sem bil malo bolj vesel, ker sem mislil, da je res prišlo do prometne in sem ob uro ali več.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Če se komu da ali lahko slika ta famozni updejtani izvoz, da bomo še provincijalci videli in vedeli kako zdaj to zgleda
rolleyes-1.gif

Izvoliš
smile-1.gif








 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
pokalo je predvsem zaradi dirkanja in prehitevanja v rondoju...in ne zaradi polne črte....

na tem rondoju se ne vozijo zmatrani turisti, ki se lovijo po cesti...ampak vsakodnevni eni in isti...;)...ki so izkoriščali dvojni vhod in dvojni izhod iz rondoja....

upam, da bojo zdej tako uredili, da bo lahko samo enotirni promet.....očitno nas je potrebno prisilit da vozimo en za drugim kot goske in ovce
bonk.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Če se komu da ali lahko slika ta famozni updejtani izvoz, da bomo še provincijalci videli in vedeli kako zdaj to zgleda
rolleyes-1.gif

Sem se vceraj tam mimo peljal... in si sedajle vzel cas, ter to nalozil na YT... prvi del filmcka je v smeri proti dolensjki, drugi del pa v smeri iz dolenjske proti Ljubljani ...


Ni mi pa jasno, zakaj tak halo okoli teh stebrickov. Itak so postavljeni tam, kjer normalen voznik nima kaj poceti ...
rolleyes-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.911
113
Ja, voznik z vsaj malo popucano podstreho tam tudi pred stebrički ni imel kaj iskat. Sam nekateri so itak vsemogočni.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
No ja, na srečo se količki že nehajo tam, kjer jaz ponavadi čez zapeljem ... Ker prispodobe zidu tudi jaz "ne razumem".

No potemtakem je "ta hujši" del že mimo, vsaj neki
tongue-1.gif

Če pri nas upoštevaš polno črto vedno in povsod, potem si lahko kar helikopter nabaviš, ker z avtom ne prideš več daleč....

Še malo pa bo iz Raven na koroškem do Velenja povsod polna črta. Se mi zdi, da vsakič, ko grem, nekje čez prekinjeno potegnejo polno. Z jugeci in stoenkami se je lahko prehitevalo, zdaj z 2-3x več konji pa ne...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.911
113
A bejžno. Pol si pa helokopter nabavi in vrni vozniško za avto.
 
Nazadnje urejeno:

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
bomo danes spremljali kako bo popoldan potekal promet, je pa zanimivo, da je od postavitve popoldanska gneča na vzhodni in južni obvoznici še daljša...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.911
113
To se bo v tednu dni umirilo, ko vsi padalci dojamejo, da se tam čez ne da več skakat.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
To se bo v tednu dni umirilo, ko vsi padalci dojamejo, da se tam čez ne da več skakat.

In kaj bo potem drugače?? Kar na enkrat ne bo več kolone za Rudnik?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Itak da bo kolona še večja in situacije še nevarnejše, a mečkačev to ne zanima.

Recimo tale situacija:



Modri avto se ustavi, ker so pred njim stoječa vozila (ki čakajo na semafor nižje v križišču). Ko pride do črtkane črte in hoče levo, na vozni pas, mora to narediti "iz nule" in to v promet z 70-80km/h. Glede na to da ta avto ni ravno neki F1, mora imeti za to cesto prosto praktično do tam, do kjer vidi. Če to ni, čaka in za njim se nabira kolona enakih kot je on.

Najbolj prav bi bilo, da bi odstavni pas predelali v pas za izvoz, obstoječi pa bi bil namenjen predvsem tekočemu vključevanju na avtocesto (tukaj je še vedno problem tistih iz dolenjeske, ki gredo na izvoz in se križajo s tem tokom).
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
štos je, ker si šel včeraj na praznik (pa ta del prot šmarju niti ni problem). pejt zdele al pa še bolš en dan, ko bo scal in to iz sneberij skoz golovc prot rudniku pa da te vidm. kot en mal pod tabo prav, problem je, ker se morš zdej zarad zavijalcev prot škoflci pa rudnik ustavt in pol na hard zavit na vozni pas. men se sicer jebe k vem čemu služ skrajno desni pedal, sam pr nas prevladujejo svakojaki zaspanci, češljarji po jajima in sevede rekorderji čimnižje porabi in šank sralci. te bojo na vozni pas zdej jurišal z 0 kmh in hitrost 130 kmh razvil lih nekje do postojne. z dolenjske je dost ferkerja, po obeh pasovih, zdej si pa zamisl to, k prideš izza ovinka pa na voznem en jado s pospeški crknenga konja.
priden.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Evo, predlog: Odstavni se nameni zavijanju za Škofljico za tiste, ki pridejo iz Golovca. Pospeševalni ostane pospeševalni. Iz smeri Dolenjske se prepove zavijanje proti Škofljici, ker imajo že izvoz za Škofljico pred prvim tunelom, izvoz za Rudnik pa tudi ni daleč. Rešeno.