Vzhodna obvoznica in Golovec

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Splošno decentralizacijo države ima v mislih. Vsaj jaz sem ga tako razumel in se s tem tudi povsem strinjam. Centralizacija ne prinese drugega kot zapostavljanje ostalih regij in nadgužvo v tem centru. Nekaterim seveda odgovarja, da imajo vse na dosegu roke oz. par korakov ampak ne more se večina (komplet SLO) prilagajati manjšini (Ljubljana).
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sass

Guru
1. sep 2007
5.108
752
113
saj to mene zanima, kaj si ti predstavljaš pod decentralizacijo. recimo da bi nek urad prestavil iz centra LJ v domžale. posledično bi bilo na AC med domžalami in LJ res manj štajercev, ampak zato precej več dolenjcev, gorenjcev, primorcev in ljubljančanov, tako da bi bilo na koncu več prometa. slovenska AC mreža je zasnovana v obliki križa in optimalna pozicija nekega urada je čim bližje njegovemu centru.
lahko bi eventuelno premaknil čim več uradov iz centra LJ na obrobje, to je ob obvoznico. s tem bi zmanjšal promet po vpradnicah in v mestu, povečal pa promet po obvoznici. skratka ukrep, ki bi prvenstveno koristil ljubljančanom, plačevali pa bi ga vsi državljani.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.589
85
48
Mogoče bi lahko bil del zgornjega dela državne uprave kje drugje kot v LJ. Np US v Kp, VS v MB. Agencije, Uradi, Zavodi v ostalih mestnih občinah. Saj npr. na sedež ZPIZa al ZZZSja v centru Ljubljane običajen državljan ne rabi hodih vsak dan. Horda njihovih zaposlenih pa.:) S tem bi razbremenili vpadnice in znižali pritisk na nepremičnine v LJ o katerih se danes veliko govori.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.502
5.492
113
Pri DARS-u se je pokazalo, kako se obnese taka selitev. Sedež in stavbo imajo v Celju, potem pa vse telefone in pošto preusmerjeno v Ljubljano, kjer najemajo pisarne.

RTV Slovenija je razmišljala o selitvi v Domžale, vendar je bilo veliko nasprotovanja in so idejo opustili.

RTV Slovenija se seli v Domžale
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.897
5.171
113
saj to mene zanima, kaj si ti predstavljaš pod decentralizacijo. recimo da bi nek urad prestavil iz centra LJ v domžale.
To si dal dreku focn.

Decentralizacija je da je nekaj v lj, nekaj v MB nekaj v Murski, nekaj v Kopru nekaj v CE, nekaj v Kranju.
To da greš "par" ulic iz mesta je ap daleč od decentralizacije.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.874
3.395
113
40
Lj
Dolenjci spet napadajo ljubljansko obvoznico.

capture.png
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.266
5.843
113
Na dolenjski avtocesti nobene gužve. Prav nenavadno prijetno se je bilo peljat ob konici.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Konec koncev je tole pri nas še vedno P.D. v primerjavi z recimo Los Angelesom :aplauz:

p04hk7rn.jpg
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Do kamjoncka od Darsa...takoj mimo kamjoncka je folk pospesu na 130 in kolona se je razkadila. Do kamjoncka pa 35 na uro :confused:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne vem sicer, kaj je tam bilo...lahko, da so ravnokar kaj pospravili...ker sem videl, da je nekaj vrgel zadaj v kason in ko smo sli mimo, smo pospesili na 130...