Vzdrževanje mehke strehe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.265
113
Pozdrav vsem :cheer:

Ker žal nimamo vsi toliko €€€, da bi si lahko kupili cabria s tako fancy trdo zložljivo streho, kot si ga je omislil AndY1 :fredi::evil:, imamo pač nekateri mehko zložljivo streho, ki pa je potrebna bolj posebne nege. Kakšne preparate oz. mazila oz. zaščite uporabljate na lastnih vozilih tisti, ki ste kdaj imeli ali pa imate cabria z mehko streho toliko časa, da je bil smiselen nanos neke zaščite? Zavedam se namreč tega, da so to velikokrat sezonska vozila, ki se jih po kratkem obdobu lastništva preproda naprej in se folk ne obremenjuje s temi strehami na dolgi rok.

Trenutno je v igri še hardtop, ki pa gre kmalu dol in takrat bo pa treba v akcijo.

Hvala za vse uporabne in klasično v alter stilu neuporabne informacije :nazdravje:
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
jaz imam za soft top impregnator za šive, ker najrajši spusti tam. je neke vrste lepilo katero tesni in ni tako trdo, da omogoča zvijanje. drugih preparatov se zaenkrat ne poslužujem, ker ni potrebe.. lahko pogledam za kaj točno gre če te zanima - sem že pozabil.


p.s. kaj si kupil?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.265
113
Hvala za info :zmaga:

Drugače pa jaz nisem kupil ničesar, je pa moja kupila že leto dni nazaj in je sedaj prvič prišel čas za obdelavo oz. zaščito strehe z naše strani. Prejšnji lastnik, ki si je avto lastil kar 8 let, je sicer zraven priložil še par stvari ampak sem se odločil, da se posvetujem še z Alterstrokovnjaki :D

To j' to:
PaJeDoma2.jpg
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
ravno danes sem nekaj iskal v garaži in sem šel mimo softopov in ostalega kar spada zraven pa sem sproti slikal.. uporabljam lepilo - tesnilo za šive in impregnator katerega sem pozabil omenit...


ti dodam slike, da boš vedel kaj iskat, če boš slučajno kupoval..





 
Nazadnje urejeno:

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
si probal kej od tega al sam random linke limaš?

bi rekel, da delaš bolj reklamo..
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
10 let imam kabriolete in jih verjetno ne mažem s preparati za baldahine. :rolleyes:
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
jaz ga imam tudi že kar nekaj let pa je tole super zadeva kar sem prilepil.. deluje isto in je dostopno za popolnoma normalno ceno.. a veš iz česa je softop in iz česa je baldahin? :)

je pa verjetno razlika med mojo in tvojo uporabo, meni je važno da tesni, tebi je važno da izgleda lepo, jaz imam avto za v hosto ti pa verjetno za šminkat :)