Vw polo azq motor / hladilna tekočina

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Dejansko kdo pričauje, da se bodo pri a2s na njihove stroške par ur vozili s Polom za jurija v komisiji, da se ja slučajno ne bi kak napihnjen alteraš "nategnil" z nakupom in bi bilo po 150km potrebno doliti deci hladilne tekočine ali bognedaj celo menjati vodno pumpo?

Verjemite, da si ne bi delali blamaže z enim iztrošenim avtom, ampak bi ga porinili prvemu dilerju zvenečega imena na Mariborski, potem pa z njimi urejajte garancijo. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in koliko

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Dejansko kdo pričauje, da se bodo pri a2s na njihove stroške par ur vozili s Polom za jurija v komisiji, da se ja slučajno ne bi kak napihnjen alteraš "nategnil" z nakupom in bi bilo po 150km potrebno doliti deci hladilne tekočine ali bognedaj celo menjati vodno pumpo?

Verjemite, da si ne bi delali blamaže z enim iztrošenim avtom, ampak bi ga porinili prvemu dilerju zvenečega imena na Mariborski, potem pa z njimi urejajte garancijo. ;)


Glede na odgovor si napihnjen ti in ne jaz....

Dejstvo je , da izginja hladilna in ne tekočina za pranje šip. To je pa osnova za normalno delovanje motorja.


In razlika bi bila ,če bi meni lepo povedali da voda izginja in je potrebno zelo pogosto dolivati. Potem pa se človek sam odloči ali sprejme ali ne.
Tako sem pa sam opazil da je na min ,in dobil odgovor da to ni nič takšnega ,

In nenazadnje , so mi pri A2S prodali avto kot "vrhunski" od poznane stranke ki je celo v sorodu z eno od vodilnih oseb pri A2S.



lp
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Jaz bi najprej poizkusil komunicirati z njimi, preden bi jih tukaj označil za vsesplošne nategune. Sem prepričan, da boste z normalnim odnosom našli skupno rešitev.

Avto jim je na dvorišče zapeljala lastnica, oni so naredli 5 fotk in objavili oglas, zavoljo katerega se jim avta še posesati ni dalo, kaj šele kaj več.

Kako bi naj po tvoje vedeli za "pitje" hladilne tekočine? To, da ima kakšen avto le to kdaj na minimumu pa res ni nič takšnega, ali misliš, da je čep na posodi za dolivanje kar tako malo za okras oz. samo za ekstremne primere, ko je motor že tako ali tako zanič?

Enostavno se ne bi bli blamirali za 1k eur., ampak bi avto pristal čez cesto.

Pa nimam z njimi nič da ne bo pomote, znam pa na zadevo pogledati še iz druge perspektive.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
avto je star 13 let z nekaj prevoženimi km. kako naj ah ve, da izginja hladilna? če bi vedeli bi noter nažgali tesnilec, pa gasa v prodajo.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
655
93
Pozdravljen.
Kupil si avto s kilometri in letnikom, kateri kar kliče po velikem servisu.
Poglej servisno knjigo in račune (seveda če sploh so) in boš lažje videl kje si.
Največja verjetnost je, da spušča vodna pumpa, šele potem kakšna dihtunga na glavi (predpostavka ob normalni voznji) itd.
Zapelji se nazaj ali pa k dobrem mehaniku , da naj preveri pumpo in če je bil narejen veliki servis. Če je pumpo ok, ti pa bodo preverili ostalo na sistemu.
Včasih smo doma pri rabljenemu avtu ob nakupu obvezno naredili veliki servis, da si ga potem lahko brez skrbi ali presenečen uporabljal. Ti si se lotil problema iz napačne strani - namesto, da bi že reševal problem, ugotavljas kdo vse te je nategnil..
Vedno se pa na koncu sam nategneš.
Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Ko ste dolivali tekočino,je mogoče še kje ostalo v sistemu malo zraka, dolijte še enkrat počakajte dan/dva in boste videli na čem ste. Preveč kompliciranja preden se sploh preveri,če je kaj narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ali je gretje vklopleno ali ne nima veze, ker ni nobenih ventilov. Vroča voda skos leti čez pečko.
Govorimo o polotu, ne S klasi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pardon, ne vem kako je narejeno v Polotu, moji "plebejski" avti imajo vsi ventil na vodu.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdravljen.
Kupil si avto s kilometri in letnikom, kateri kar kliče po velikem servisu.
Poglej servisno knjigo in račune (seveda če sploh so) in boš lažje videl kje si.
Največja verjetnost je, da spušča vodna pumpa, šele potem kakšna dihtunga na glavi (predpostavka ob normalni voznji) itd.
Zapelji se nazaj ali pa k dobrem mehaniku , da naj preveri pumpo in če je bil narejen veliki servis. Če je pumpo ok, ti pa bodo preverili ostalo na sistemu.
Včasih smo doma pri rabljenemu avtu ob nakupu obvezno naredili veliki servis, da si ga potem lahko brez skrbi ali presenečen uporabljal. Ti si se lotil problema iz napačne strani - namesto, da bi že reševal problem, ugotavljas kdo vse te je nategnil..
Vedno se pa na koncu sam nategneš.
Lp


Ne pretiravati... Nisem nič obtoževal da so me nategnili , ampak sem lepo vprašal ,če se sploh lahko obrnem na prodajalca ,da se ne bom osmešil-

Ste pa nekateri sedaj to raztegnili...

Avto ima verigo ,in me prav zanima kdo bi šel vodno pumpo menjati preventivno pri 133000 kilometrih.

Zdajle je tako vroče ,da res ni nikjer nič vidno... Bomo pa konec tedna malo bolj pogledali...


A pokrov na motorju ,plastičen je kaj privijačen , ali je samo nasajen na motor ?? Ker pokrov je treba sneti , da se bo sploh kaj videlo ...

Je pa danes spet manjkalo kakšne pol deci hladilne. Se pravi da nekaj je narobe...

lp
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
655
93
Ne pretiravati... Nisem nič obtoževal da so me nategnili , ampak sem lepo vprašal ,če se sploh lahko obrnem na prodajalca ,da se ne bom osmešil-

Ste pa nekateri sedaj to raztegnili...

Avto ima verigo ,in me prav zanima kdo bi šel vodno pumpo menjati preventivno pri 133000 kilometrih.

Zdajle je tako vroče ,da res ni nikjer nič vidno... Bomo pa konec tedna malo bolj pogledali...


A pokrov na motorju ,plastičen je kaj privijačen , ali je samo nasajen na motor ?? Ker pokrov je treba sneti , da se bo sploh kaj videlo ...

Je pa danes spet manjkalo kakšne pol deci hladilne. Se pravi da nekaj je narobe...

lp

Da dolivas hladilno tekočino je sigurno narobe. Pri mojem vw bi morala vodna pumpu kao zdržati cca 210 kkm, zamenjana pa je bila pri 125 kkm. Ali si slucajno preveril v kabini če ti grelec pušča? To takoj vidiš oz. čutiš.

Brez zamere ampak mislim, da se ne bi osmešil, če bi poklical a2s in jim povedal, da ti hladilna zginja. Če so resna avtohiša bi ti pogledali avto in pokazali kje je problem. Samo prej povprašaj še za strošek popravila, potem se pa odloči kje boš popravljal. To stori čimprej.
Tole preko foruma je pa zelo težko povedati kje izginja, ker je več možnih mest.
Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
A pokrov na motorju ,plastičen je kaj privijačen , ali je samo nasajen na motor ?? Ker pokrov je treba sneti , da se bo sploh kaj videlo ...
lp
Izkušnja iz Sharana......malo bolj trdo primeš/cukneš in se sname......prej preveri če je kje kak šravf...nisem VAG expert ravno :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Zaenkrat še spremljamo nivo hladilne...

V primeru ,da bo začela bolj konkretno izginjati ,bo verjetno lažje locirati napako ,in bo sin pač dal popraviti.

Kabelček iz raztezne smo za poizkus sneli , toliko da smo videli da se kontrolna lučka za nizek nivo hladilne prižge.

Zdaj pa voziti....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N