Vw polo azq motor / hladilna tekočina

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
v soboto smo v Celju v vw avtohiši kupil enega rabljenega polota za sina. Avto ima 133000 km od prve lastnice.l 2003.

Sicer sem že tam opazil da je hladilna tekočina na min , a je prodajalec odgovoril , da ženska verjetno ni preverjala in to ni nič takega.

Doma smo hladilno dolili , a je danes preveril ,in po cca 150 km je bilo do max spet potrebno doliti cca 1 deci hladilne tekočine ?
Sicer pa laufa ,vžiga, vse normalno...

Je komu znano kje bi lahko bila težava , ker vsaj tako na oko pa ni nikjer opaziti puščanja ?



In pa ali lahko v takšnem primeru kaj reklamiram pri prodajalcu ??

Hvala za pomoč.
lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pa to se na delovanju motorja nič ne opazi ?

Pa to ni nek švercerček , ampak resna avtohiša...

Vidim da imamo pogodbo direkt z lastnico , imam pa sprintan oglas ki je bil na avtonetu , da je bil prodajalec avtohiša ?

Če bo hladilna še izginjala bom šel do avtohiše pa da vidimo kaj bo ??? A imam pravico reklamirat ali ne ? Da se ne bom osmešil ..

Verjetno je lahko mala ali pa večja okvara ?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Ne ce lahko, jutri zjutraj naj bo avto na njegovem dvoriscu in tako dokler ne odpravi napake. Prvo probaj s prijaznostjo in korektnim pogovorom. Ce ne bo slo pa odvetnik in mediji. Pa da objavis ime te avtohise na koncu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Pa to se na delovanju motorja nič ne opazi ?

Pa to ni nek švercerček , ampak resna avtohiša...

Vidim da imamo pogodbo direkt z lastnico , imam pa sprintan oglas ki je bil na avtonetu , da je bil prodajalec avtohiša ?

Če bo hladilna še izginjala bom šel do avtohiše pa da vidimo kaj bo ??? A imam pravico reklamirat ali ne ? Da se ne bom osmešil ..

Verjetno je lahko mala ali pa večja okvara ?

Prva stvar ki jo lahko narediš je da vsaj za VIN od avtomobila pogledaš na tej strani, če kaj odstopa:
https://avtolog.si/search/
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa to se na delovanju motorja nič ne opazi ?

Pa to ni nek švercerček , ampak resna avtohiša...

Vidim da imamo pogodbo direkt z lastnico , imam pa sprintan oglas ki je bil na avtonetu , da je bil prodajalec avtohiša ?

Če bo hladilna še izginjala bom šel do avtohiše pa da vidimo kaj bo ??? A imam pravico reklamirat ali ne ? Da se ne bom osmešil ..

Verjetno je lahko mala ali pa večja okvara ?
Res je bil Sprinter ampak jaz sem z dvema luknjama/pokama v glavi prišel iz Turčije do MB, razen da je na koncu pil 1L vode na 200km, je vse delalo normalno.

V sredo zjutraj avto na dvorišče avtohiše!!!
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pa to je normalno , da je kupoprodajna pogodba med lastnico in nami ? Ali bi morala biti med avtohišo in nami ?

Saj drugače je avto ok , mi je dal prodajalec lastnico celo na telefon , da smo se dogovorili za ceno. Ženska prva lastnica ,stara 71 let....ona osebno dvomim da bi nas zavedno nasračkala...

Ampak mi smo avto kupili v avtohiši ,tam opravili prepis in tudi registrirali avto. Po moje moram zadevo reševati z njimi ...

To je A2S , tako da mi je čudno ,da to niso preverili...

lp
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
v soboto smo v Celju v vw avtohiši kupil enega rabljenega polota za sina. Avto ima 133000 km od prve lastnice.l 2003.

Sicer sem že tam opazil da je hladilna tekočina na min , a je prodajalec odgovoril , da ženska verjetno ni preverjala in to ni nič takega.

Doma smo hladilno dolili , a je danes preveril ,in po cca 150 km je bilo do max spet potrebno doliti cca 1 deci hladilne tekočine ?
Sicer pa laufa ,vžiga, vse normalno...

Je komu znano kje bi lahko bila težava , ker vsaj tako na oko pa ni nikjer opaziti puščanja ?



In pa ali lahko v takšnem primeru kaj reklamiram pri prodajalcu ??

Hvala za pomoč.
lp

Ohišje termostata?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
In to kaj spremeni ?? Avto je bil na avtonetu ,smo ga šli pogledat in kupili ...

Avto je bil na dvorišču avtohiše , odjavljen iz prometa.
Ja in? Nima veze kje je bil parkiran in kdo je dal oglas na avto.net Papirje maš, da si kupil privat. Kak boš dokazoval da si pri avtohiši kupil.

Drugač pa ne konpliciraj ker si mogo 1 deci dolit. Kompliciraj ko bo nivo konstantno padal. Lahko si nalil prevec in je višek ven vrglo. če na tem nivoju ostane ni nič narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Aja še to. Naj te bolj skrbi kdaj je bil nazadnje jermen in vodna pumpa menjana. 120k km ali 5 let
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ja in? Nima veze kje je bil parkiran in kdo je dal oglas na avto.net Papirje maš, da si kupil privat. Kak boš dokazoval da si pri avtohiši kupil.

Drugač pa ne konpliciraj ker si mogo 1 deci dolit. Kompliciraj ko bo nivo konstantno padal. Lahko si nalil prevec in je višek ven vrglo. če na tem nivoju ostane ni nič narobe.


Kot prvo , smo doma dolili do max ,po dobrih 100 kilometrih pa spet deci... Se pravi ni to kompliciranje ampak zamolčano oziroma dejstvo.

Sem našel na spletu :

- Kot prodajalec, tudi komisionar odgovarja za stvarne napake na avtomobilu.


-
Tako bi lahko denimo lahko kupec uveljavljal stvarno napako pri avtomobilu, kjer se šele po nekaj urni vožnji pokaže, da motor ne deluje pravilno.
Tudi če kupec pri pregledu napako ugotovi, a mu prodajalec zagotovi da avtomobil deluje pravilno in kupec kasneje ugotovi, da temu ni tako, lahko uveljavlja stvarno napako.
Klavzula "videno-kupljeno" prodajalca ne ščiti tudi v primeru skrite napake. Torej napake, ki je ni mogoče ugotoviti z običajnim pregledom avtomobila.
.......
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Glede na to, da ne gre za včeraj registtirano podjetje, pojdi tja in se pogovori. Malo pa dvomim, da bo komisionar odgovarjal za napake, se boš moral kar z bivšo lastnico pogovorit.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Še 1x če nisi uspel v prvo prebrat. Kompliciraj ko bo voda konstantno padala. In boš čez 50km še en deci nalil. Dokler se pa gladina umiri je to to. Pa tudi če ni na max. Ker 1deci na 100km je puščanje, ki je vidno s prostim očesom na delu kjer ne dihta. Pa tudi to, da je bila tekočina na min ni nek jojprejoj strašljiv dogodek. Če bi blo kaj za skrivat bi poskrbeli, da je na max, ko si ti gledal avto.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Še 1x če nisi uspel v prvo prebrat. Kompliciraj ko bo voda konstantno padala. In boš čez 50km še en deci nalil. Dokler se pa gladina umiri je to to. Pa tudi če ni na max. Ker 1deci na 100km je puščanje, ki je vidno s prostim očesom na delu kjer ne dihta. Pa tudi to, da je bila tekočina na min ni nek jojprejoj strašljiv dogodek. Če bi blo kaj za skrivat bi poskrbeli, da je na max, ko si ti gledal avto.


Mislim da si ti pozabil prebrati moj prvi post.

"Sicer sem že tam opazil da je hladilna tekočina na min , a je prodajalec odgovoril , da ženska verjetno ni preverjala in to ni nič takega. "

Se pravi ,če bo konstantno hladilna izginjala me je enostavno zavedel .

Pa v tej vročini nikjer kar tako na oko ni videti kje pušča. Verjetno kar hlapi sproti.


Ja ,bomo naredili še par kilometrov ,da vidimo stanje. Ampak napako je treba pa javiti prodajalcu v osmih dneh .

In zame je prodajalec A2S ,ker lastnice nisem niti videl ,ampak samo kratek telefonski pogovor.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Zate je prodajalec ja. Na papirjih pa ne. Tak da če bo to eskaliralo bojo veljali papirji ne tvoje mnenje. Hladilna pa tudi če sproti hlapi pusti rdečo sled. Razen če gre v olje ali cilindre. Oboje se pa tudi takoj opazi. Glede na to, da ne jamras da je olje v vodi ali voda v olju in da nič ne pokadi pri prvem zagonu to ni.

Na koncu bo itak zobati jermen star 10 let pa pumpa bo tekla to pa ni prodajalec čisto nič kriv.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
predvsem se pa tukaj ne bo nic resilo.

verjetno si danes ze bil pri a2s, kako ste se zmenili?

sej bo lastnica dala 1k nazaj, zadeva se bo zrihtala in to je to... al se bo 71letni stari gospej pregovarjat zakaj voda izginja??
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Prodajalec te ni nič zavedel ali ti zamolčal, saj za to napako (če le to sploh je) ni vedel.

Ženska je prišla v salon po nov avto, "tvojega" Pola so ji v menjavi staro za novo ocenili na par 100 eur., s čemer se gospa seveda ni strinjala, zato so ji kot "tolažilno nagado" ponudili opcijo komisijske prodaje, v kateri ceno določa ona, ker je tudi njim na drugi strani seveda v interesu prodati nov avto, gospa pri 71 letih pa predvidevam, da tudi ni najbolj na ti z avto.net-om.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
:bonk: Danes je praznik - tako mimogrede za tiste ki zadnjih 28 let ne živite na teh prostorih!

Malo bluzite s tem, da avtohiša ni prodajalec - sigurno obstaja pogodba o komisijski prodaji,.... Ja je odgovoren in bo odgovarjal - imam izkušnje s takimi prepisi in prodajami - pa glih CE konec.

In nenazadnje - prodajalec/avtohiša je pred prevzemom poznal problem - hladilna na minimumu in bi kot strokovnjak in dober gospodar moral preveriti kaj je na stvari - približno tako bo razsodilo sodišče - verjetno ne 1. stopnja, druga pa 100%!

Luka51: sem malo višje opisal moj problem s počeno glavo in vožnjo iz Turčije domov - razen izginjanja vode ni bilo nobenih drugih znakov nikje - tudi na servisu kasneje niso našli kje pušča (tudi belo ni kadil in v vodi ni bilo "masla",...), dokler ni glava šla v Zagreb na kontrolo in potem popravilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX