VW navigacija

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Pa rabiš original VW-jevo SD za Discovery Pro ali lahko katerokoli SD? Mam passata 2018. Kartice v infotainmentu nimam, rad bi pa posodobil 4 leta stare karte
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.964
812
113
Najbrz butast vprasanje - podatki se z SD kartice prepisejo nekam? Lahko kartico ven potegnem pa dam naprej kolegu z istim avtom? Al morva imet vsak svojo? Discover pro navigacija.

pa kako skopiram musko na radio? Mp3 pa na kartico?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.964
812
113
Ok, fajn to. Kaj samo naložim mape iz uradne vw-jeve strani, vtaknem v slot in je to to?
Discover pro (mal na pamet)
- Navigacija
- nastavitve (uni zobniki spodaj desno)
- informacija o razlicici
- preveri posodobitve
- usb/sd ali pa wan

Naprej pa nisem klikal.. najbrz ene 2x OK, pa 3x enter

je pa trajal tko ene 1/2h.. ko enkrat zacne “mlet” - ne rabis nic vec klikat - lahko samo vozis.. pa mislm da je en “progress bar” kjer ti kaze % narejenega..
ne me vprasat a radio vmes dela (ne spomnim se.. pomoje ja)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
Update lahko sam dvigneš na višjo verzijo, je pa za povprečnega uporabnika to nepotrebno (razen če so kakršne koli težave s stabilnostjo oz splošnim delovanjem enote), saj vizualnih izboljšav tako ali tako ne bo. Jaz dvignem samo v primeru, kadar odklepam App connect in če za trenutno verzijo SW-ja, ki je v avtomobilu ni na voljo patcha.

Aja, pa ta *partial pokritost za SLO je kr nekaj. Z full Evropo je SLO pokrita detaljno, ne glede na opis.
Ok. potem pa nič :)
Hvala!
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
Na yt poišče videje z navodili. Saj ni težko namestit. Samo lažje je klikat, ko točno veš kam:)
Traja kr neki časa da potem to naloži s kartice. Ne čakat v avtu ;) Lahko tudi zakleneš avto.

Kartico pa lahko posodiš naprej.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
da nebote mešal sistemov...

discover pro (velik ekran) ima disk, zato se podatki prepišejo iz sd na disk in ne potrebuješ sd da ti prikazuje zemljevida

tamale navi (ne vem imena) imajo 32gb sd kartico original in dela samo s svojo sd kartico, prenašat v drug avto je ne moreš, ker je zaklenjena, brez sd kartice zemljevid ne dela, obstajajo "hekerji" ki ti odklenejo sd kartico in dela povsod, je pa problem pri teh novih kartah, ker so nove karte prevelike in na 32gb ne gre cela europa
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Te bom malo popravil - vse kartice so prenosljive iz avta v avto. Ni pa jih možno kopirat. Govorim o Discover Media prve generacije - manjši zaslon (oznaka na kartici je AT) in o Discover Media druge generacije - večji zaslon (oznaka kartice je AS). Za Discover PRO pa se, kot že rečeno, lahko uporabi katera koli 64 GB kartica, ki se po posodobitvi potem itak odstrani. Oboje velja za VW in Škodo, pri Seatu pa je zadeva malenkost drugačna.

Tudi na original 16 GB SD gre nova verzija Evrope, potrebno jo je malenkost "obrezat". Greš v mapo /maps/00/sds/ iz katere pobrišeš folderje z jeziki, ki jih ne rabiš, recimo IT, FR, ES...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mdragan in CLIO15

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Te bom malo popravil - vse kartice so prenosljive iz avta v avto. Ni pa jih možno kopirat. Govorim o Discover Media prve generacije - manjši zaslon (oznaka na kartici je AT) in o Discover Media druge generacije - večji zaslon (oznaka kartice je AS). Za Discover PRO pa se, kot že rečeno, lahko uporabi katera koli 64 GB kartica, ki se po posodobitvi potem itak odstrani. Oboje velja za VW in Škodo, pri Seatu pa je zadeva malenkost drugačna.

Tudi na original 16 GB SD gre nova verzija Evrope, potrebno jo je malenkost "obrezat". Greš v mapo /maps/00/sds/ iz katere pobrišeš folderje z jeziki, ki jih ne rabiš, recimo IT, FR, ES...
Jaz sem pustil samo Slovenija, Nemčija in Anglija in ostane še pa še prostora.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Pozdravljeni,torej v maps/00/sds so jeziki....ali so to mape drzav?
Torej ce odstranim mapo npr DE...bom se vedno imel karto Nemcije ampak brez nemskih navodil?
Ker mi ni nic vec jasno.
Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To niso mape držav. To so samo regionalne - tekstovne in zvočne nastavitve za posamične jezike, ki jih navigacija podpira. Torej če pobrišeš mapo DE boš karto še vedno imel, ne bo pa možno imeti navigacijo v nemškem jeziku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15 in mdragan