VW Lučka za olje

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Premlado. =) Več olja kot bencina se je tankalo do l2001. Novejše mašine nimajo več teh problemov. Tako da si mel premalo olja noter, lučka pa se prižge tudi v primeru premalo pritiska. Če zapiska 5x,pa pomeni okvaro senzorja. Če si nalil noter olje,pa je lučka ugasnila, je vse vredu.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Nalil sem 1l in je lučka ugasnila, ampak bom dolil še malo, ker je ravno na polovici meje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Sumljivo malo olja si imel...malo kontrolijaj nivo na vsakih 1.000 km...da vidiš če ti ga papca.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Fora je v tem, da je moj tast olje preveril ravno en dan prej, ampak se mu je zdelo ok. Ko sem jaz preveril pa sem bil tudi mal zbegan, saj se mi je zdelo, da je nivo ok. Šele ko sem dolil pol l sem videl, da je bilo na minimumu. In tako sem se verjetno že parkrat naT ko sem kontroliral. Kot da je bilo nekaj zapacano. Bom pa vsekakor pozoren na olje
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Postopek za merjenje olja je?
Hladen, topel motor?
Na ravnem, v bregu?
Potegneš ven in pogledaš ali kaj drugega?

Toper motor (se pripelješ od nekje) in 5min zatem, na ravnini seveda.

Lp.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Pri obeh meritvah je bil hladen motor in na ravnini. Malce sva bila zavedena, oba.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
VW ima dvostopenjski indikator nivoja olja, vsaj moj TDI ima tako.
Najpšrej se prižge oranžna lučka ki opozarja da se bliža kritični nivo in je potrebno dolit, s tem se še lahko voziš.
potem se prižge rdeča luč + zvočni pisk ki opozori da je nivo prenizek za vozit in potrebno absolutno ustavit avto in dolit olje.
Če pa rdeča luč in piska je pa lahko tudi senzor fuč ali ni priključen.
lp
 
Nazadnje urejeno: