VW ID.3

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Bereš, samo ne razumeš. Na kartico ti bodo naredili predavtorizacijo. V primeru, da naročilo spelješ do konca, ti bodo sprostili rezervirana sredstva na kreditni kartici. Podobno kot rent a car. Če nimaš poškodb, dobiš nazaj, v primeru, da so, sredstva zadržijo.

piše na strani:
V okviru predavtorizacije s kreditno kartico ne bo prišlo do prenosa denarnih sredstev, temveč le do rezervacije sredstev na kreditni kartici v višini 500€.Prišlo bo torej do preveritve plačilne sposobnosti in veljavnosti kreditne kartice stranke pri izdajatelju kreditne kartice. Predavtorizacija s kreditno kartico je namenjena izključno preverjanju resnosti sodelovanja v postopku rezervacije in s tem preprečevanju zlonamernih prijav in zlorab postopka.

Pri nas ti dejansko cuknejo 500 € za en dan, nato dobiš nazaj. Da pokažeš resnost. Pri nas zakonodaja ne omogoča jemanja depozitov (npr. Tesla sistem). v DE boš pa moral naredit VW wallet in si tja nakazat 1000€. se pravi je sistem pri nas bistveno bolj fleksibilen, ker niti ne rabiš denarja.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Sem prebral pogoje in so čisto sprejemljivi. Avto rezerviraš, kartico vneseš samo toliko, da dokažeš resnost. Od rezervacije lahko kadarkoli odstopiš. Ali boš avto dejansko naročil ali ne, se pa odločiš takrat, ko bo o njem že vse znano. Jaz sem rezerviral...
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
jaz bom mogoče rezerviral. kupil pa verjetno ne,ker bom raje počakal na novega Upa z golfovo baterijo :) sicer pa preden bo avto dejansko prišel, bo hitro leto okoli in si lahko še premislim :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
torej v čem je fitna, špekulativna? če potem tak ne ne boš kupil. Ali samo da si IN? za VW razumem zakaj so to naredili, da si naredijo reklamo in da se bodo hvalili da so dobili v 2 dneh 0,5 mio rezervacij.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
ja, z Mikrohardom bova najbolj IN v SLO :) cel svet danes živi od špekulacij. Zakaj pa se ne bi postavil v vrsto-imaš nato celo leto (ali več) časa da se odločiš kako in kaj (in odstopiš brez obveznosti). Ti si vedno 100% odločen da boš kupil določeno stvar, pa če stane 30k ali pa 40k €? kaj pa če mi bo avto za moje zmožnosti dosegljiv tudi v "max" opremi, pa bodo na voljo samo še "first" izvedbe? naj kupim vseeno? zato se pa špekulira, ko bodo pa znane vse spremenljivke se pa odločiš.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
če bom želel bom kupil. ne bom rezerviral, časi rezervacij so zame nekje 1980. ;)
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
jaz raje rezerviram, drugi pa raje čakajo pred Apple štacuno ob 00:00. vsakemu svoje...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ok, sej ni važno.

Važno je, da je zanimanje in to je lahko samo pozitivno.

Čestitke vsem, ki ste in boste rezervirali!
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
če bom želel bom kupil. ne bom rezerviral, časi rezervacij so zame nekje 1980. ;)

Ne vem če ti je ravno jasen sistem rezervacij...

"če bom želel bom kupil" Ja, 2 leti za ostalimi, ki so si ga rezervirali (če sklepam po tem kar se dogaja z naročili za Tesla Model 3).

Glede na to, da te rezervacija nič ne stane in da si zainteresiran za nakup... ne vem zakaj ne bi šel v to.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Jaz osebno se resno zanimam za nakup tega avta. In če mi ta rezervacija omogoči, da ga dobim hitreje, ga bom pač rezerviral. Če pa avto ne bo tak, kot napovedujejo, ali pa če bo cena pretirana glede na ponujeno, lahko pa brez težav odstopiš od rezervacije. Vsakemu svoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in as21

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.354
113
Rezervacije in polog spominjajo na Teslo in zeljo po brezsalonski prodaji. Mogoce hocejo pri VW doseci isto. Internetno prodajo, brez provizij trgovcu, se vedno pa bo ostalo kasnejse servisiranje. Saloni bodo se nekaj casa ziveli od servisa ICE in nekaj malega EV, kasneje pa pocasi v vecini odmrli.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Če bi prebral pogoje rezervacije, bi videl, da to (vsaj zaenkrat) ne drži. Rezervacija je samo rezervacija. Ko bo čas za naročilo, se boš moral oglasiti v izbranem salonu in avto naročiti na staromoden način.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Rezervacije in polog spominjajo na Teslo in zeljo po brezsalonski prodaji. Mogoce hocejo pri VW doseci isto. Internetno prodajo, brez provizij trgovcu, se vedno pa bo ostalo kasnejse servisiranje. Saloni bodo se nekaj casa ziveli od servisa ICE in nekaj malega EV, kasneje pa pocasi v vecini odmrli.
Ne, pri VW je malo drugačen siste, Bo sicer tudi spletna prodaja, ampak bodo tudi dilerji imeli kaj od tega ... Ker je VW (za razliko od Tesle) jano, kako pomembna je prodajno-servisna mreža.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
tako, so se že pohvalili 10.000 rezervacij v 24 urah. V cirkusu pri tesli so se samo nasmejali tam jih je ruknilo 240.000 v 24 urah. pa še dosti več denarja..
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.354
113
Vsekakor je dejstvo, da vse kar napovedujejo z avtomobili in polnilnicami je leta za Teslo. V USA bodo tudi prodajali in gradili polnilnice? Na Kitajskem?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.764
595
113
EU
Jaz teh polnilnic danes ne rabm, čez kakšnih 20 let bom pa pol pogledal katere bodo na trgu.:cool: