VW ID.3

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
je pa res velika razlika, če bi ga prodajali po 38k€ ;) pacijenti ...PR pač.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
E bravo!
A le dokler se ne vozi iz Malezije ali Australije. Zadnjič so sprejeli možnost uvoza. Se bojijo štrajkov v rudniku?
Končno en ki, ne gleda na EV tako kot jih želijo prikazati mainstrem mediji.
Meni je elektrika uporabna. Ampak mora bit pravi izdelek. Trenutno se mi polni en na 2-eh, en na 3, in en na 4 kolesih (skuter, viličar, UTV). Za na asfalt pa misim, da še ni čas in da še precej dolgo ne bo. Zadeva mora nuditi nekaj več kot alternativa na ICE, da je primerna za nakup.

V glavo mi udarja ekološka komponenta propagiranja, ki je ni. EV-ji v trenutni obliki bodo morda res iz mest spravili nekaj problematičnih emisij a globalno zaekrat nič ne zgleda, da bi bili bolj prijazni do okolja kot ICE. CO2 pač ni strup. Je osnovna surovina. To da je toplogredni plin pa ni nek katastrofalen dejavnik. Ni ugodno a katastrofa kot se skuša prikazat sigurno ne.
Če bo v 10 letih toliko EV da bodo držali ceno surove nafte na povodcu bi bilo OK. ME pa motijo subvencije in ves križ okoli njih. Naj se na nivoju EU uvede enotna znižana DDV stopnja pa bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
350
63
Čak malo... ne veš tehničnih podatkov, mer, cen, niti kako avto zgleda, in bi naj za to plačal 500€ rezervacije? Plus tega pa znesek ne bo obračunan... A se šalijo?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Bereš, samo ne razumeš. Na kartico ti bodo naredili predavtorizacijo. V primeru, da naročilo spelješ do konca, ti bodo sprostili rezervirana sredstva na kreditni kartici. Podobno kot rent a car. Če nimaš poškodb, dobiš nazaj, v primeru, da so, sredstva zadržijo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne se norcevat, vsaka tesla bo vredna cetrt miljona kot robotaxi naslednje leto. Ti bos prisel na siht, avto pa bo sel druge vozit in tebi sluzit denar!

Ne vem zakaj tesla znizuje cene oz. Avte ki
pridobivajo na ceni sploh prodajajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Čak malo... ne veš tehničnih podatkov, mer, cen, niti kako avto zgleda, in bi naj za to plačal 500€ rezervacije? Plus tega pa znesek ne bo obračunan... A se šalijo?
V bistvu že večino tega veš, če se malo pozanimaš. Odstopanja od trenutnih prototipov bodo zanemarljiva. Če pač želiš imeti avto iz prve serije, boš vplačal rezervacijo.