VW goljufal pri emisijah NOx v US

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ja seveda... zato, ker je bil Hitler ustanovitelj VW-ja, morajo sedaj vodilni točno nadzirati, kaj počnejo vsa podjetja, ki so kakorkoli povezana z njimi. Da ne bo slučajno kdo naredil nekaj, kar je za par tisoč drugih pojetij čisti vsakdan, ampak za VW, ki ima nacistične korenine pa čisti no-go. A BMW in Daimler pa lahko opice postavita v plinsko celico? Kaj pa vsa farmacevtska podjetja? Lahko izvajajo poskuse na živalih? Ameriška ja, nemška pa ne?

Da... Zaradi svojeg zgodovine bo moral VW vedno biti dodatno pazljiv na besedno zvezo "gas chamber". Ko so glavnim pri VW sporocili kaj bodo na testu (v njihovem imenu) poceli bi njihova reakcija morala biti... F@k NO! Razen ce lahko kdorkli pocne karkoli v njihovem imenu. V to pa nekako dvomim.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
397
263
63
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Čez 1-2 leti bo to pri nas: Nemčija je začela iz prometa izločat TDIje, katerih lastniki niso opravili SW apdejta

https://www.ndr.de/nachrichten/niedersachsen/Zulassungsstellen-stellen-Dieselautos-kalt,diesel204.html
Če bodo to sprejeli pri nas (v kar sicer dvomim, zakon kolikor vem ne velja za nazaj, se pa to spreminja za bodoče afere), potem tudi upam, da bodo uredili stvar tako kot je treba in polovili še tiste, ki svinjajo z raznimi odstranjenimi DPF-i in blindiranimi EGR-i.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Saj zakon velja vnaprej. Če nisi uredil avtomobila, da je tehnično izpraven, gre na deponijo. Pika.
Samo je res, da to v Sloveniji ne gre, ker smo nacija izigravanja zakona, od politikov navzdol.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.813
629
113
Tako kot je bilo napisano. Naj velja za vse ali pa za nobenega. Ne pa, da bi moral jaz avto voziti na servis na nek sw updejt po cesti se pa vozijo čipirani, brez dpf, itd avti. Red mora bit. Do takrat pa avto ne bo videl nobenega updejta.
 

B81

22. jul 2007
34.399
8.904
113
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Tako kot je bilo napisano. Naj velja za vse ali pa za nobenega. Ne pa, da bi moral jaz avto voziti na servis na nek sw updejt po cesti se pa vozijo čipirani, brez dpf, itd avti. Red mora bit. Do takrat pa avto ne bo videl nobenega updejta.

Sem naredil tehničnega brez vprašanja in dokler bo tako, se ne obremenjujem s tem. Potem pa pač na update in po tehničnem nazaj na staro mapo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.963
5.696
113
blizu močvirne prestolnice
Evropa bo s temi prepovedmi sama sebe zahaklala. Najprej naj začnejo pri onesnaževanju delati kitajci in indijci. Sicer pa je ta dizelca iz komunističnega vzhodnega raja.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Kalifornija je najprej bila zadušena v smogu, zato so začeli sprejemati rigorozne predpise.
In to že skoraj 40 let nazaj. Vsakih nekaj let, pa pač dvignejo standarde. Od nekoč ukinitve osvinčenega bencina, uvedbe obveznega tristeznega katalizatorja, pa do prihodnjih mandatov za električarje.

V Evropi so pa nekateri zlobirali "clean diesel". Posledice so pa tu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.035
4.047
113
Je bil ze kaksen VW executive obsojen v Nemciji?
Bo kdo odgovarjal zaradi dogovarjanja o goljufanju doziranja AdBlue-ja?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.646
1.576
113
Ne sanjaj, ne bo. Avtoindustrija v Nemčiji je preveč zlizana s politiko. Sem bral en članek na to temo kako so čisto vsi veliki šefi že bili v politiki, ali so na kaki drugi način povezani. Tam se stvari premikajo samo pod pritiski ljudstva in medijev
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Kolikor sem jaz razumel, je povedal, da je raziskave delala tretja firma, ki pa ji je VW "svetoval" kako naj dela, ostala dva pa naj ne bi bila tako direktno vpletena v to, razen sofinanciranja.