Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Ali deluje nova Curve kartica, ki jo dobijo novi člani preko Gpay-a? Plačevanje z mobitelom?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Diners dela preko Curve Card.

Menda da dela ...


Pasted_Image_15_07_2021__21_18.png


 

nostra

Pripravnik
22. sep 2007
139
4
18
Na Curve kartico imam "vezano" N26 in Sberbank mastercard. Z N26 mi deluje, s Sberbank ne.

Ali Curve, s Sberbank ne deluje oz. ali gre za kakšno drugo težavo ?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Nazadnje ko sem plačal je šlo tako z MC Debit kot MC Credit od Sberbanka. Je pa res da redko uporabljam in nevem kdaj je bilo nazadnje. Sem pa ravnokar recimo probal en manjši charge premaknit z go back in time na Sberbank Debetno in je šlo skozi BP.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Na Curve kartico imam "vezano" N26 in Sberbank mastercard. Z N26 mi deluje, s Sberbank ne.

Ali Curve, s Sberbank ne deluje oz. ali gre za kakšno drugo težavo ?
Jaz imam na Curve kartico vezano Ideal Mastercard od Sberbank in dela normalno. V bistvu vse kartice mi delajo, tudi Diners. :)

Sicer pa seveda, še vedno velja, če kdo še nima Curve kartice, dobi 5 funtov nagrade, če odpre račun preko mojega linka spodaj. :)
Dobiš brezplačno Curve Mastercard kartico z £5 dobroimetja. Klikni! Uporabi kodo DZA785PE
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Evo, sedaj pa tudi gbkr hoče imet 2.5eur provizije za dvig na bankomatu.

Čudno mi je bilo, ker mi je ponujal konverzijo iz gb v eur, mogoče potem ne bi zaračunali nič. Moram naslednjič preverit. Valuta kartice je nastavljena na eur.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Evo, sedaj pa tudi gbkr hoče imet 2.5eur provizije za dvig na bankomatu.

Čudno mi je bilo, ker mi je ponujal konverzijo iz gb v eur, mogoče potem ne bi zaračunali nič. Moram naslednjič preverit. Valuta kartice je nastavljena na eur.
Verjetno imaš še staro Curve kartico, ki nima slovenskega BINa. Zato ti potem (vedno več) naših bakomatov računa dodatno provizijo, hkrati pa je tudi default valuta kao GBP (četudi jo uporabljaš v EURih) in ti bankomati ter POS, ki to podpirajo (pa tudi kakšen Amazon, PayPal, itd) poskušajo uturit konerzijo.

Jaz sem pred kratkim dobil novo Curve kartico, ker mi je stara potekla. Nova ima za razliko od prejšnih dveh slovenski BIN, tako da me ne sprašuje več za konverzije (recimo v Bauhausu, piceriji Šestici pa še kje sem moral stalno ročno izbirat EUR). Ravno tako sedaj v appu vidim limite v EUR namesto v GBP pa še naši bankomati ne težijo več z dodatno provizijo (zaradi SLO BIN). Po drugi strani pa zaradi tega ne dela več Google Pay, ampak na srečo uporabljam samo Garmin in Apple Pay, ki sta itak podprta v Slo.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Android ja. Ravno ta prednost plačevanja mi je največja. Ko tega ne bo, pa neke blazne prednosti več ne bo, razen dodatnega layerja zaščite pri plačevanju recimo.