Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Če imaš fak off denar, potem greš noter, investiraš XXXX EUR (nekje do 10 % za rizične investicije glede na razpoložljivi kapital) in čakaš na morebitni IPO ali buyback. V nasprotnem primeru je slaba investicija. Špekuliraš pač. Pa glede na vloženi znesek imaš določene bonbončke kot investitor. Nič posebnega (kovinska kartica z napisom vlagatelj). V glavnem računaj, da so zadaj veliki igralci, ki imajo več ali manj kontrolne deleže in največji delež A delnic. So prvi pri vsemu. Mi se pa igramo in upamo na tisto, kar sem napisal na začetku. IPO ali BB.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Intesa Sanpaolo (Banka Koper) blokira Visa Debetno kartico na Curvu.. Kreditna ni problem.. Če ima še kdo težave naj prosim zateži banki
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.542
36
48
44
Oh, se pravi nekaj podobnega lahko pričakujemo še komitenti ostalih bank
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Kao ni dovolj varna, da bi lahko direktno bremenila tvoj TRR, čeprav uporablja isti standard kot njihova Debetna kartica (3D-Secure Authentication). NKBM in Gorenjska banka ne komplicirata

Potem pa jih zaje** in reci, da to to finkcijo omogočijo in boš sam nosil rizik. To, da ni dovolj varna je seveda lari fari.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Najbrž je to povezano s tem, da je tudi polnjenje Revoluta iz debetne kartice Koprske banke že dolgo nazaj kar naenkrat nehalo delati. Seveda oni takrat niso nič vedeli o tem, pač ne dela...
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Tudi sam imam Curve kot "preferred" v PayPalu ... pa ni nobenega problema... Edino pri placevanju je treba pazit, da izberes pravo valuto... ker drugace obracuna v GBP... PayPal pa ima zelo slab menjalni tecaj ...


Poglej priponko 42590
Se da kako fiksno nastaviti, da je vedno izklopljena PayPal konverzija pri plačilih s Curve? Pri avtomatskih plačilih se da izklopiti PayPal currency conversion. Je to možno tudi pri sprotnih plačilih?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Včasih se je delo relativno enostavno v nastavitvah, zdaj se mi zdi, da vedno najdejo nek nov način, da ti uturijo konverzijo, pa se niti ne trudim več. Sem se navadil, da vsakič izberem/preverim, v kateri valuti bo trgalo. Pa ne samo na PayPalu.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ja, včasih je bila sistemska nastavitev za kartico, da si lahko izklopil PayPal konverzijo na posamezni kartici. Sedaj tega več ne najdem.

Sem pa na hitro zgoogla tale uradni PayPal help članek: Can I have my card charged in a different currency? Piše, da bi naj kontaktiral PP support, če želiš spremeniti default card currency. Sem jim že pisal, da bi imel € kot default. Čakam na odgovor. Javim kako bo.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
So mi spremenili default payment v €. Tole je njihov odgovor:
1624356083265.png

Ni idealno, ampak definitivno bolje, kot pa default valuta v funtih.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Je kdo kej danes z curve plačeval v fizični trgovini. Ravnokar mi je zavrnilo curve na kateri je vezana SKB visa debit. V soboto sem še normalno plačal. Kaj majo kako težavo na curve ali slo banke to blokirajo?

EDIT: zgleda da na skb viso dela. Da je bila momentna napaka. Prej v sportdirect ni šlo skozi, zdej na OMV pa normalno
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Sej visa skb je šla skozi, samo preko curve in apple pay ne. No 15 minut kasneje na omv pa apple pay z curve in visa debit pa brez problema. Al je momentslno curve tafrksval sl pa kej pri sport direct
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Ali deluje Curve + kreditna od Sparkasse?

Se da tudi izvesti brezplačno "nakazilo" iz nje brez provizij (npr. na Curve račun in nato naprej na N26...itd) ali je zgolj brezplačno to, da jo povežeš v Curve in uporabljaš (kreditno od Sparkasse)?
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ali deluje Curve + kreditna od Sparkasse?

Se da tudi izvesti brezplačno "nakazilo" iz nje brez provizij (npr. na Curve račun in nato naprej na N26...itd) ali je zgolj brezplačno to, da jo povežeš v Curve in uporabljaš (kreditno od Sparkasse)?
Curve ni racun… ampak samo “posredniska storitev”… kot nekaksen “proxy”… Ti vedno lalcujes z eno kartico (ali recimo Apple Pay)… v aplikaciji pa izberes, iz katere povezane kartice se crpajo sredstva…
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Aha, sem mislil da vseeno dobis IBAN številko kot "hub" na katero lahko nakažeš sredstva iz ene izmed povezanih kartic ter nato razpolagaš naprej..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Aha, sem mislil da vseeno dobis IBAN številko kot "hub" na katero lahko nakažeš sredstva iz ene izmed povezanih kartic ter nato razpolagaš naprej..
Ne… zato tudi ni potrebe po prijavi na FURS… Dobis samo kartico z lastno stevilko, sredstva se pa direktno crpajo iz kartice, ki jo prej izberes v aplikaciji (lahko tudi kasneje zamenjas s storitvijo “Back in time”, ce si imel ob placilu izbrano napacno kartico… Lahko tudi nastavis, da ce je premalo sredstev na izbrani kartici, da samodejno izbere drugo, ki jo imas vpisano…
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jordan