Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

2. okt 2007
3.592
2.033
113
Kar Svetidej pise, ne drzi vedno... Eno je teorija... drugo pa je praksa slovenskih bank ;) ... Predvidevam, da bi bilo treba preko mDenarnice potrdit nakup... pa bi mogoce slo skozi... Je pa butasto, da moras imeti se telefona, ce placujes z uro... to se strinjam...

sem zgoraj napisal, da še mi (trenutno) gre plačevanje z uro brez potrjevanja, upam, da ima SvetIdej prav. Drugače pa grem v iskanje alternativ, če (še) sploh obstajajo
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
To kar se tiče slovenskih bank bo še zanimivo.

Najbolj bo zanimivo spremljati nove verzije Androida in iOS-a. Po mojem kar nekaj situacij v prihodnje, ki bo app od slovenskih bank neuporaben.

Revolut in N26 sta zmožna izdati novo verzijo aplikacije v nekaj urah, pri slovenskih bankah bomo po mojem govorili v dneh.

Ni več tako daleč dan, ko bodo ljudje kar se tiče spletnega plačevanja bolj zaupali fintech podjetjem kot slovenskim bankam. Več kot bo izpadov tipa ala NKBM hitrejši bo bil ta čas.

Drugo rundo pričakujem ob popolni ukinitev SMS sporočil za spletne nakupe pri slovenskih bankah. To se zagotovo ne bo dobro končalo. Zadeva bi morala biti v produkciji vsaj 2 meseca pred 1.1.2021. Ne pa, da gredo v produkcijo na horuk, ker so že zamudili datum 1.1.2021.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Se komu sanja, zakaj se ne da dodat te kartice k paypalu/ebayu? Hocem dodat in mi vrze error, kot da nemore verificirat kartice.
Ce placam na ebay direkt s to kartico, mi utrga in tut takoj refundira in vrze error da ne gre pr nakupu.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
čudno, jaz imam curve v paypalu za primarno, pa ni nobenega problema


Tudi sam imam Curve kot "preferred" v PayPalu ... pa ni nobenega problema... Edino pri placevanju je treba pazit, da izberes pravo valuto... ker drugace obracuna v GBP... PayPal pa ima zelo slab menjalni tecaj ...


Pasted_Image_14_02_2021__09_01.png
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
819
41
28
Je še kdo na Mimovrste poizkušal spletno plačevati s Curve MC karitco ? Prikazala se mi je UPay stran za transakcije, krogec se je vrtel, po nekaj minutah
sem dobil spročilo, da transakcija ni bila uspešna. Z Revolut viso je šel nakup bp skozi.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
819
41
28
Tudi na to sem pomislil: Je pa zanimivo da Top up na Revolut dela (primer znesek 50€).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ti top-upi na Revolut so včasih kar nekaj. Pri prijateljici deluje iz NLB Maestro kartice brez vsakega varnostnega mehanizma. Nisem mogel verjeti, dokler ni tega napravila vpričo mene.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Je še kdo na Mimovrste poizkušal spletno plačevati s Curve MC karitco ? Prikazala se mi je UPay stran za transakcije, krogec se je vrtel, po nekaj minutah
sem dobil spročilo, da transakcija ni bila uspešna. Z Revolut viso je šel nakup bp skozi.

Imel sem težave vendar je bil vzrok v NKBM Visa kartici. Limiti za spletne nakupe so zjebani v tej "banki"
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Spoštovani,

v skladu z EU Uredbo 2019/518 bo banka predvidoma v drugi polovici aprila 2021 pričela z obveščanjem imetnikov kartic o morebitnih nadomestilih in pribitku na referenčni tečaj Evropske centralne banke (ECB) pri kartičnih transakcijah, kjer se izvaja valutna konverzija v katerikoli valuti držav Evropskega združenja za prosto trgovino (EZPT), ki ni euro.

Uredba in obveščanje se torej nanaša le na transakcije v navedenih valutah:
- bolgarski lev
- hrvaška kuna
- češka krona
- danska krona
- madžarski forint
- poljski zlot
- romunski lev
- švedska krona
- islandska krona
- švicarski frank
- norveška krona

To pomeni, da bo vsak imetnik plačilne kartice (debetne ali z odloženim plačilom) po opravljeni transakciji v zgoraj navedeni valuti na bankomatu ali prodajnem mestu prejel SMS sporočilo. Sporočilo z informacijo o morebitnih nadomestilih in pribitkih na referenčni valutni tečaj ECB bo poslano na telefonsko številko, ki jo je imetnik kartice banki posredoval za namen obveščanja o plačilnih transakcijah.

Na spletni strani banke www.unicreditbank.si bodo objavljene in tudi redno osvežene informacije o morebitnih nadomestilih in pribitkih na referenčni tečaj Evropske centralne banke (ECB) pri kartičnih transakcijah.

Pravilnost osebnih podatkov, vključno s telefonsko številko na katero boste prejemali obvestila, lahko kadar koli preverite v svoji Online banki ali poslovalnici UniCredit Bank.

SMS sporočilo ni del storitve Varnostni SMS.

V primeru dodatnih vprašanj smo vam na voljo na info@unicreditgroup.si ali na brezplačni telefonski številki 080 88 00.

S spoštovanjem,
UniCredit Banka Slovenija d.d.

UniCredit Banka Slovenija d.d.
Šmartinska 140
SI - 1000 Ljubljana.

Telefon: 00386 1 5876 600
Brezplačna telefonska številka: 080 88 00
Faks: 00 386 1 5876 684
Povezava: https://www.unicreditbank.si/
E-pošta: e-novice@unicreditgroup.si

Odjavo marketinških sporočil lahko uredite v GDPR obrazcu tukaj, ter v Mobilni banki GO!, Online banki ali poslovalnici.

Vse pravice pridržane. UniCredit Banka Slovenija d.d.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Spoštovani,

v skladu z EU Uredbo 2019/518 bo banka predvidoma v drugi polovici aprila 2021 pričela z obveščanjem imetnikov kartic o morebitnih nadomestilih in pribitku na referenčni tečaj Evropske centralne banke (ECB) pri kartičnih transakcijah, kjer se izvaja valutna konverzija v katerikoli valuti držav Evropskega združenja za prosto trgovino (EZPT), ki ni euro.

Uredba in obveščanje se torej nanaša le na transakcije v navedenih valutah:
- bolgarski lev
- hrvaška kuna
- češka krona
- danska krona
- madžarski forint
- poljski zlot
- romunski lev
- švedska krona
- islandska krona
- švicarski frank
- norveška krona

To pomeni, da bo vsak imetnik plačilne kartice (debetne ali z odloženim plačilom) po opravljeni transakciji v zgoraj navedeni valuti na bankomatu ali prodajnem mestu prejel SMS sporočilo. Sporočilo z informacijo o morebitnih nadomestilih in pribitkih na referenčni valutni tečaj ECB bo poslano na telefonsko številko, ki jo je imetnik kartice banki posredoval za namen obveščanja o plačilnih transakcijah.

Na spletni strani banke www.unicreditbank.si bodo objavljene in tudi redno osvežene informacije o morebitnih nadomestilih in pribitkih na referenčni tečaj Evropske centralne banke (ECB) pri kartičnih transakcijah.

Pravilnost osebnih podatkov, vključno s telefonsko številko na katero boste prejemali obvestila, lahko kadar koli preverite v svoji Online banki ali poslovalnici UniCredit Bank.

SMS sporočilo ni del storitve Varnostni SMS.

V primeru dodatnih vprašanj smo vam na voljo na info@unicreditgroup.si ali na brezplačni telefonski številki 080 88 00.

S spoštovanjem,
UniCredit Banka Slovenija d.d.

UniCredit Banka Slovenija d.d.
Šmartinska 140
SI - 1000 Ljubljana.

Telefon: 00386 1 5876 600
Brezplačna telefonska številka: 080 88 00
Faks: 00 386 1 5876 684
Povezava: https://www.unicreditbank.si/
E-pošta: e-novice@unicreditgroup.si

Odjavo marketinških sporočil lahko uredite v GDPR obrazcu tukaj, ter v Mobilni banki GO!, Online banki ali poslovalnici.

Vse pravice pridržane. UniCredit Banka Slovenija d.d.

Kaj to hočejo?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Aha, zato pa Revolut sedaj vse fee-je v aplikaciji pošteno prikazuje. In ima izvoz seštevka feejev za leto 2020. Edina razlika je, da Revolut ne bo pošiljal sms-ov, če že bo prikazoval prek push notificationa.

Ideja ni napačna, ker bo vsakega uporabnika klasične banke pritisnilo na wc, ko bodo videli te provizije. O implementaciji kakšne banke bi se pa dalo govort.
bfd3655a88e25c59fdf95218a02ee3bc46392441_transferwise-vs-banks-uk-eurozone-comparison.jpg
 
Nazadnje urejeno: