Vsa BEDA slovenske E UPRAVE

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Ja lepo poslujejo z državo
zmaga.gif

eMZ5Bhe.png

Grozljive cifre, ampak to je mali igralec.

To je pa že bolj pravi igralec

http://supervizor.kpk-rs.si/podj/20453957/

in še en podoben manjši

http://supervizor.kpk-rs.si/podj/82345104/

edavki=Comtrade

http://supervizor.kpk-rs.si/podj/96513624/

itd.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ne vem zakaj se čudite vsemu temu. Trenutno se vsako še preživelo IT podjetje večinoma napaja iz državnih podjetij ali institucij. Zakaj? Ker so le te največje, najštevilčnejše in imajo v vseh primerih opravke z birokracijo.

Pa valda nebo največ izrtžili v podjetjih kjer od 100 delavcev, dela z računalnikom samo 10. Ostali so v proizvodnji. V JU pa od 100 delavcev dela z računalnikom 98 ljudi. Ona dva sta pa čistilka in hišnik.

Ne vem kaj vam je tukaj čudno.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Treba bi bilo videti pogodbe. "Podpirati zadnje verzije brskalnikov" ob izzidu in verjetno še doživljensko je nekaj takega kot da bi ti prodali avto in ta bo brez kakršnih koli dodatnih stroškov šel 50 let. Še z energijo ga bodo oskrbovali in seveda bi brez dodatnih stroškov šel na vse vrste goriv od bučnega olja naprej. To je možno narediti, vendar ne za osnovno ceno in kupec mora prej povedati, da to rabi in želi in seveda plačati.

Saj zato so pa vzdrževalne pogodbe. Res je nimamo na vpogled, a kaj je pa point vzdrževalne pogodbe, če ne to, da bo zadeva delovala za časa trajanja pogodbe, vsaj večini uporabnikov? Brskalniki se dandanes posodabljajo samodejno in takega šalabajzerstva si ne bi smeli privoščit.

Obstajajo alfa in beta verzije brskalnikov, med drugim ravno zato, da se pisci pluginov lahko pripravijo na vse spremembe, dolgo preden posodobitev izide.

Da je šlo le za enkratno naročilo, tega pa nekako ne kupim, tudi glede na njihove prihodke ne.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ja in? Ali imaš njihovo vzdrževalno pogodbo in kaj se plača in kaj zahteva? Mi delamo nekaj z JS in vzdrževalne pogodbe (vsaj pri nas, ki nimamo nekih vez) niso same po sebi umevne. Prvo leto ali dve furajo na garancijo za odpravo napak, potem mogoče podpišeš za leto ali dve po fiksni ceni izpred treh let, da lahko naročijo kako dograditev, ker se je vmes menjalo 10 % zakonodaje. Potem spet kako leto nimajo vzdrževanja, potem je razpis, dobi ga nekdo, ki pač obljubi, da bo delal za 15 € na uro in nekaj dela. Ko teče voda v grlo in se sistem sesuje, pa se sklene vzdrževalna pogodba s prvotnim piscem kode s pogajanji in prva naloga je, da se reverta 90 % sprememb, ki jih je vmesni vzdrževalec naredil, da bo sistem sploh delal. Na tak način po metodi najnižje cene, se denar meče skozi okno. Ne vem, če JS servisira službena vozila od prvega dne pri mehanikih "pod kozolcem". Saj so definitivno daleč najcenejši. Ne enem projektu so nam dali vodjo projekta na njihovi strani človeka iz konkurenčne firme. Oni sistema sicer niso sposobni narediti, sploh pa ne po konkurenčni ceni, bodo pa lepo od začetka vključeni notri in s pravimi vezami bodo uleteli pri vzdrževanju. Potem nas bodo mogoče še kdaj prosili, da smo jim podizvajalci in jim kako zahtevnejšo nalogo naredimo.
Ne vem pa, kako delajo "ta veliki". Bi moral biti znotraj sistema, da bi vedel.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tebi je vse jasno in si tiho, zanimivo
smile-1.gif

Nisem iz SRC-a ali podobne firme, da nebo pomote. Vem pa kako je s temi nadgradnjami. Za vsakim produktom tiči neka platforma, ki večinoma ni razvita v rodni domovini pod alpami. Vsaka taka platforma lahko hitro pride nepodprta z naslednjo verzijo spletnih brskalnikov, nadgradnja pa povanadi ni free in licenca stane podbno kot nov izdelek. Zato se pri vseh web programih pri razpisu napiše da je kompatibilna z vsemi trenutnimi IE produkti, ki se najmanj spreminjajo. Pusimo zdaj Edge. To je nek polizdelek, ki v prid hitrosti ne podpira vseh standardov in vtičnikov. Še vedno imamo v 10tki stari IE 11 in se ga preprosto najde med programi.
Je pa lahko rečemo skoraj nesprejemljivo da neka aplikacija ne dela v 64 bitnem IE. To kaže na to da je bila aplikacija razvita še iz časov pentiumov (čeprav govorimo o E-računih, ki sobstajajo še ne eno leto
confused-1.gif
). Razumem da ne delajo razni Cromi in 44 verzijami FF, ampak IE in Safari sta vseeno neka osnovna produkta ki izhajata iz dveh najbolj razširjenih OS-ov.

Zdaj pa lahko samo sklepamo, da SRC in podobni pač vse silne zneske niso kasirali z nadgradnjami almpak s čim drugim. Za nadgradnje pa je zmanjkalo denarja.
 
Nazadnje urejeno:

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tako si npr. poslal račun sodišču. Sodišče je bilo na seznamu, vendar je imelo gor napisano 2 računa.

Kateri je pravi, oba sta na isto davčno
smile-1.gif


Ko pokličeš na sodišče, NIHČE ne ve...

Čez mesec dni, so en račun končno skinli, očitno jim je nekdo razložil....

Ko si poklical policijo, da povejo na kateri račun izstaviš, NIHČE ni vedel kaj je to, celo odgovor je bil, pošljite po pošti
evil.gif
Nič ni narobe, če imajo tam objavljenih več TRRjev, kjer sprejemajo eRačune.
Običajno je čisto vseeno, na katerega pošlješ, morajo pač vse pregledovati in razvrščati račune.

Mi je pa malo neumno, da je za pošiljanje eRačuna pomemben TRR in ne davčna številka.
Jaz pošljem eRačun na prejemnika s to-in-to davčno številko,
ne pa na podjetje s to-in-to davčno in tem-in-tem TRRjem.
Kaj me briga, kako imajo to interno urejeno.

Kot da bi pošiljal navadno pošto na naslov Janez Novak, Novakova 4, 1000 Lj, TRR SI56 1000 2000 3000 400
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ker imajo isto davčno številko in več TRRjev.... kaj boš naredil?, saj v tem je bil problem...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Ne, ni problem.
http://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokument.asp?id=464
Tu imaš seznam proračunskih uporabnikov, skupaj s TRRji, na katere prejemajo eRačune.

Poglej recimo Občino Kamnik. Na Ajpesu lahko pogledaš, da imajo 4 TRRje odprte.
Eračune pa prejemajo na 2 TRRja.

Stvar prejemnika eRačuna je, da preverja vse TRRje, ki jih ima na UJPju objavljene za eRačune.
Ti imaš dokaz, da si račun poslal in da so ga oni prejeli v svoj predal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Hm, torej zaradi šlamparije stranka lahko zamudi rok?

Drži.

Odvetnik lahko vlaga vloge v stečajnem postopku samo elektronsko, torej do 20. ure...

Čeprav ima dan 24 ur.

Če zamudi delovanje portala, je zadeva končana in ne more nič, alternative preprosto ni.

Lahko edino pokliče stranko, ki potem sama vloži pisno po pošti...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Kako to da NLB-KLIK dela na vsehh Mozilah, Operah in še na moji stari android tablici TPad bi, če bi naložil certifikat. Nikoli nobenih težav
grims-1.gif

Ne more e_uprava tudi tako biti izdelana.
bonk.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Problem so vtičniki za podpisovanje. Pri Kliku ne potrebuješ nobenega podpisovanja, razen mislim da pri depozitih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Verjetno so to problemi ja, ker Abanet tudi deluje normalno v vseh, razen, ko moraš "nekaj" podpisat, pol pa teži da ni komponente in zgodba je že znana.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Me zanima, kako te stvari delajo v kaki Avstriji ali Nemčiji.
Sicer je meni čisto jasno, zakaj je tako kot je, programerske firme so si s svojim bivšim delom nastavile pašnike. V JS pa ni zgleda nobenega, ki bi ugotovil, da stvari ne rabijo biti tako zapletene in potem niti javnih razpisov in pogodb ne znajo napisati tako, kot je treba in kot bi naredili v privat sektorju.

V osnovi bi morale te stvari laufati z vsemi brskalniki na trgu, a si predstavljate, da bi plačevanje prek interneta potekalo samo s točno določenimi verzijami brskalnikov?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
...a si predstavljate, da bi plačevanje prek interneta potekalo samo s točno določenimi verzijami brskalnikov?
To je pač kompromis pri varnosti, v katerega so te prisilili trgovci,
ker sicer preko neta nebi nič prodali.
In ja, zadeva je veliko manj varna za tebe kot za trgovca.
Če ti nekdo ukrade kreditno, boš imel težave ti in ne trgovec.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:Me zanima, kako te stvari delajo v kaki Avstriji ali Nemčiji.
Mene tudi.
Sigurno bi morala biti dopuščena varianta, da dokument podpišeš z ustrezno desktop aplikacijo (npr. Adobe Reader bi naj nekaj omogočal) in potem uploadaš podpisan dokument. Nekoliko zahtevnejše za uporabnika, ne razvijaš pa nekih podpisnih komponent za brskalnike, ki očitno tega out-of-the-box še nimajo podprtega.
 

newem

Pripravnik
20. nov 2007
279
0
16
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:Me zanima, kako te stvari delajo v kaki Avstriji ali Nemčiji.
Mene tudi.
Sigurno bi morala biti dopuščena varianta, da dokument podpišeš z ustrezno desktop aplikacijo (npr. Adobe Reader bi naj nekaj omogočal) in potem uploadaš podpisan dokument. Nekoliko zahtevnejše za uporabnika, ne razvijaš pa nekih podpisnih komponent za brskalnike, ki očitno tega out-of-the-box še nimajo podprtega.

Uporabniku prijazno predvsem. Primer Estonije: https://e-estonia.com/component/

Pa so se osamosvojili v istem casu kot mi, imajo skoraj polivco manj ljudi(1.3M), nikjer okoli nimajo velike drzave z mocno industrijo(kot mi z Nemci) in se nam hitro in vztrajno blizajo z BDP na prebivalca. Da ne omenjam da skoraj vsak pozna Estonijo zaradi Skype-a, TransferWise-a itd, medtem ko je nasa najbolj znana firma verjetno se vedno Akrapovic v precej nisni panogi. Njihov premier je star 36! let! Pri nas bi ga verjento "star politicna garda" ki se obraca kot veter sesuli takoj, ko bi imel vec kot 3% podpore.

In da sploh ne zacnem omenjati njihove e-uprave in kako so poslihtani glede tega, so le prva in edina drzava na svetu, ki je kopletno v "oblaku", z cipi na osebnih karticah, s katerimi lahko elektronsko podpisujes vse dokumente, tudi v e-bancnistvu in na volitvah.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
KSZ.
Še moje videnje zadeve. Mislim, da je zadeva zanalašč narejena tako, da deluje samo "posvečenim", saj se verjetno nato lahko tolažijo, da e-poslovanje ne zaživi, kot bi moralo in se referentom na JU ni potrebno bati za službe.
Sedaj so dali ven, da je s 1.1.16 obvezno sklepanje prijave delavcev za d.o.o. le preko e-vem. Verjetno bo treba dobiti zunanjega izvajalca, ki se bo cele dneve bavil le s podpisno komponento.
Še zadnja prigoda z JU. Mesec pred potekom odločbe za otroški dodatek se spravim oddati vlogo za podaljšanje. To, da sem za to porabil cele tri dni (1. izpolnitev obrazca, poskus oddaje s podpisom, prikaz napake, ponoven poskus (morda je kaj narobe z mano), menjava brskalnika, GOTO 1, 2. se razp.izdim, obupam, poskusim drugi dan na druge sistemu v virtualki z XPji, GOTO 1 and 2, tretji dan grem na Linux, ... in mi nekako uspe. Potem pa čakam. Pride september, pokličem če slučajno niso dobili mojega zahtevka (lahko da jim je kaj odletelo, pa ni prišlo do njih). Pove, da so dobili, ampak da imajo po zakonu časa 60 dni, da spacajo preprosto zadevo, ker da je strašna gneča. Jo povprašam, če moram prihodnjič že dva meseca prej oddati prijavo. Pove, da to ne smem, saj da je dovoljeno oddati vlogo le v tekočem mesecu pred potekom.
Kličem spet konec septembra, kako kaže (4 dni preden mine 60 dni), in mi spet pove, da imajo 60 dni časa, da pa bo pribeležila, da želim prednostno obravnavo. WTF. Prednostno obravnavo 4 dni pred potekom roka. No, danes je že 5 dan po poteku roka, odločbe pa še kar ni. Če se grem malo teorije zarote, mislim, da zanalašč zavlačujejo, saj ker ni odločbe bom lahko kreditiral državo: ne bo otroškega dodatka, vrtec bo dražji, verjetno tudi malica, ...