Vsa BEDA slovenske E UPRAVE

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Verzija Firefoxa za organizacije - nova verzija izide 1x na leto vmes pa dobiva samo kritične popravke. Se na sliki lepo vidi:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Če bi slišal koliko stane vzdrževanje vseh teh programov letno bi te pa na rit vrglo
hysterical-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Snecer

Tu imaš Firefox Portable vse verzije, "namesti" v32 in ne delaj panike.
Problem je rešljiv.
Koda:
http://mirror.ufs.ac.za/portableapps/Mozilla%20Firefox,%20Portable%20Ed./

http://ftp.net-snmp.com/projects/portableapps/files/Mozilla%20Firefox%2C%20Portable%20Ed./


FirefoxPortable_32.0.3_EnglishGB.paf.exe
Koda:
http://tinyurl.com/qhhrckz

http://tinyurl.com/ppy2p4n

titov
Esr je že preko v32.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Vem, da je ESR verzija trenutno preko 32, ampak saj to pravim, da bi bilo smiselno, da bi se vsaj na ESR časovnico vezali... Se pravi update na 38 in je časa 1 leto, da se zagotovi, da zadeva deluje varno naprej.

@Floki ja ne vem kakšne pogodbe imajo, ampak vzdrževanje je potrebno v vsakem primeru...
wink-1.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Če bi slišal koliko stane vzdrževanje vseh teh programov letno bi te pa na rit vrglo
hysterical-1.gif

Rabiš samo pravega "strica", ki te ugura notri, potem pa lova do krova. Za vsako novo verzijo pa seveda ločeno naročilo.

Normalno podjetje, na prostem trgu, v zdravem sistemu, tako ne bi dolgo poslovalo. Če ne bi podpirali zadnje verzije vseh major brskalnikov, na Win, OSX in Linux, takoj ob izidu, bi odleteli kot sneta sekira.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Snecer

Tu imaš Firefox Portable vse verzije, "namesti" v32 in ne delaj panike.
Problem je rešljiv.
Koda:
http://mirror.ufs.ac.za/portableapps/Mozilla%20Firefox,%20Portable%20Ed./

http://ftp.net-snmp.com/projects/portableapps/files/Mozilla%20Firefox%2C%20Portable%20Ed./


FirefoxPortable_32.0.3_EnglishGB.paf.exe
Koda:
http://tinyurl.com/qhhrckz

http://tinyurl.com/ppy2p4n

titov
Esr je že preko v32.

Napišem, lahko samo, ne bodi pameten
evil.gif


Namreč imel sem že gori 32.0.X, ki je delovala normalno, sem že vmes pozabil, da sem to namestil, da lahko delam in da ne posodablja.

A danes me je iztirilo, ker sem hotel uvoziti še en drug certifikat v stari 32.0.X in ni šlo in nišlo, nonstop neka napaka, čeprav vse ok s certifikatom.

V vseh drugih IE, Chrome brez težav...

Ko sem že skoraj obupal sem dal preko 41 verzijo in glej ga zlomka... tam pa je šel uvoz gladko.

Nato za hec naložim še poleg 32.0.X in glej ga zlomka, šlo je naložit certifikat.

Skratka, ogabno, kaj se gre država.

Raje bi naredili npr. "eJanez" aplikacijo pa bi to razvijali in plačevali.

Sedaj pa državni sistem vzdržuje in je nasesano gor firm, da se bliska...

To je še en primer in pijavka, zakaj v državi ni denarja.

Dejstvo je, DENAR JE, dovolj ga je, samo porezat je treba okoli korita
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sem ravno prejšnji teden moral narediti downgrade, da sem lahko oddal vlogo. Sem se spraševal, če so malo fu....
bonk.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:Normalno podjetje, na prostem trgu, v zdravem sistemu, tako ne bi dolgo poslovalo. Če ne bi podpirali zadnje verzije vseh major brskalnikov, na Win, OSX in Linux, takoj ob izidu, bi odleteli kot sneta sekira.
Treba bi bilo videti pogodbe. "Podpirati zadnje verzije brskalnikov" ob izzidu in verjetno še doživljensko je nekaj takega kot da bi ti prodali avto in ta bo brez kakršnih koli dodatnih stroškov šel 50 let. Še z energijo ga bodo oskrbovali in seveda bi brez dodatnih stroškov šel na vse vrste goriv od bučnega olja naprej. To je možno narediti, vendar ne za osnovno ceno in kupec mora prej povedati, da to rabi in želi in seveda plačati. Če je najnižja cena osnovni kriterij na razpisu, se ne dela stvari za katere je nekdo v razpisu pozabil zahtevati. Tudi če se zdijo samoumevne.
Po mojem te podpore v zadnjih brskalnikih ni zato, ker je je javna uprava preprosto tega ni naredila niti sama, niti pri nikomer (pravočasno) naročila. Pač so čakali dalj kot do zadnjega trenutka. Razen tega se niso sposobni zmeniti, da bi to delali z eno samo infrastrukturo za cel javni sektor. Na koncu so mogoče izbrali izvajalca, ki je sicer obljubil najnižjo ceno, v resnici pa tega ni sposoben narediti, ker študentje čisto vsega ne vedo.
Nikoli se nisem zanimal zato in podrobnosti ne poznam, zato tako kot ostali bolj ali manj ugibam.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Pa saj ni problem da se za vsako posodablja oni so izpustili 20 posodobitev
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Že dolgo nisem videl podjetja, ki bi imaelo tako visok dobiček... MOJDENAR IT d.o.o.

2012, 852.373 prometa, 634.150 dobička, 74% prihodka je dobiček pred obdavčitvijo

Vsako leto si izplačajo za pol miljona dobička na približno enak promet. Delež prometa z javno upravo je 61% in raste. Povprečna plača 1100bruto/mesečno + 3200€ gotovine v žep glede na izplačan dobiček.

Samo pravi poslovneži.

http://supervizor.kpk-rs.si/podj/61664928/
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Imajo vsaj spletno stran. Precej podjetij, ki dela v precejšnji meri z JU nima niti telefonskega kontakta nikjervjavno objavljenega, kaj še le spletno stran ...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ime podjetja je popolnoma ustrezno z davkolpačeee..khm.... MOJDENAR IT d.o.o.
evil.gif
 

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Pa dobro Snečer... kaj IE ti je tako hudo tuj, da ga ne moreš uporabit al kaj. IE se ne posodabja na 14 dni kot FF in boš podobne reči najlažje reševal.

Na Edge v win10 definitivno nic od e- javne uprave ne deluje. Poleg tega pa so me zadnic na obrtni zbornici natulili, zakaj vlagam vlogo preko evem, ker to pac ni nujno, da vloga pride do organa, da jo resi.... Haaaaloooooo?!?!?!?!
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik bimbim pravi:
Poleg tega pa so me zadnic na obrtni zbornici natulili, zakaj vlagam vlogo preko evem, ker to pac ni nujno, da vloga pride do organa, da jo resi.... Haaaaloooooo?!?!?!?!
shocked-1.gif

@Snecer: kje si še ti videl, da se storitev prilagaj uporabniku
grims-1.gif
.
Sicer pa: si se že vprašal, kakšni bi bili šele stroški za ta sistem, če bi vse delalo kot mora na vseh zadnjih verzijah
grims-1.gif
?

Drugače pa enostavna rešitev: star računalnik imaš samo za to, na njem pa točno prave verzije programov, kot je potrebno
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Matko pravi:
esodisce vsak dan po 20:00
Citat:
Poteka nočna obdelava. Portal eZK bo znova dostopen ob 8. uri zjutraj.

Na roke prepisujejo?
evil.gif

Celoten portal je nedostopen.

Nezakonito.

Roki se štejejo namreč v urah, celih dnevih.

In tako vloge ne moreš oddati po 20. uri elektronsko, niti je ne moreš poslati po pošti, ker določene zadeve se vlagajo obvezno samo v elektronski obliki. Bi bedaki vsaj dali izjemo, da lahko pošlješ po pošti, če sistem NE DELUJE ali je ZAPRT.

Ne, na take zadeve nihče ne pomisli.

Na ta način je država vzela zvečer 4 ure, zjutraj pa 8 ur. Nezakonito ravnanje.

Da ne govorim, da velikokrat portal ne deluje.

Še ena šalabajzarija brez primere.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik bimbim pravi:
Poleg tega pa so me zadnic na obrtni zbornici natulili, zakaj vlagam vlogo preko evem, ker to pac ni nujno, da vloga pride do organa, da jo resi.... Haaaaloooooo?!?!?!?!
shocked-1.gif

@Snecer: kje si še ti videl, da se storitev prilagaj uporabniku
grims-1.gif
.
Sicer pa: si se že vprašal, kakšni bi bili šele stroški za ta sistem, če bi vse delalo kot mora na vseh zadnjih verzijah
grims-1.gif
?

Drugače pa enostavna rešitev: star računalnik imaš samo za to, na njem pa točno prave verzije programov, kot je potrebno
grin1.gif

eračun preko ujpnet (mojdenar) je itak že v štartu bil posebnost.

Omogočal je le 60 računov na leto oziroma 5 na mesec, ko si to presegel, si moral preiti na komercialne ponudnike.

Zdaj so to vsaj ukinili, ker je neverjetno kakšne debilizme se spomnijo.

Imaš mesec, ko ni nobenega računa za državo, al pa kakšnega, ko jih imaš 6...

Ko si namestil dodatek mojdenar, si moral pri prvem podpisu računa na roku v windowsih določiti, kaj lahko odpira tisto datoteko, tako da si moral locirati, kam se je inštaliral "moj denar".

Nedodelano, neuporabno, po nepotrebnem zapleteno.

Nebroj napak.

Tako si npr. poslal račun sodišču. Sodišče je bilo na seznamu, vendar je imelo gor napisano 2 računa.

Kateri je pravi, oba sta na isto davčno
smile-1.gif


Ko pokličeš na sodišče, NIHČE ne ve...

Čez mesec dni, so en račun končno skinli, očitno jim je nekdo razložil....

Ko si poklical policijo, da povejo na kateri račun izstaviš, NIHČE ni vedel kaj je to, celo odgovor je bil, pošljite po pošti
evil.gif


Katastrofalen birokratski aparat.